Talenti 10-vjeçar nga Drenica në Barcelonë

Labinot Kabashi është futbollisti i parë shqiptar që luan për klubin e madh spanjoll, Barcelona. Kabashi 10-vjeçar luan për grupmoshën e fatosave të klubit katalunas. Pjesë e Barcelonës janë vetëm 26 futbollistë të lindur në vitin 2000.
Kabashi në Barcelonë kaloi gjatë verës. Ai u transferua nga klubi i vogël spanjoll Gimnastic Manresa. Karrierën në Barcelonë e ka nisur shumë mirë. Ka shënuar disa gola deri tani dhe po vlerësohet ndër lojtarët më të mirë të grupmoshës së tij. Sipas familjarëve të tij, Barcelona dy vite më parë ka shprehur interesim për Labinotin. Por, babai i tij, Fahredini nuk ka pranuar të dërgonte atë në Akademinë e Barçës për shkak të moshës së re.
Mesfushori Kabashi ka lindur në Finlandë në një familje nga Polaci i Skënderajt. Para se të shkonte në Spanjë së bashku me familjen,  një kohë ka jetuar edhe në Kosovë. Më futboll merret edhe vëllai i tij më i madh, Leonardi. Karrierë në futboll janë duke bërë edhe tre djem të tjerë të familjes Kabashi, vëllezërit Elbasan, Astrit dhe Armend Kabashi. Elbasani luan në Estoni, ndërsa Astriti e Armendi në Finlandë. Armend Kabashi (14) ftohet për ekipet e grupmoshave të Finlandës, por vetëm në ndeshje miqësore. Ai nuk ka pasaportë finlandeze dhe për këtë arsye nuk mund të luajë në takime zyrtare.
Barcelona ka njërën prej akademive më të mira në botë. Nga akademia e këtij klubi kanë dalë lojtarë të njohur, ndër të tjera edhe Lionel Messi. Përzgjedhja për t’u bërë pjesë e akademisë së klubit katalunas është shumë rigoroze. Barcelona më herët interesim kishte shprehur për talentin kosovar që jeton në Norvegji, Kamer Qakën.

Zemra - How to Get a Free Car Insurance Quote in 15 Minutes or Less, Maybe you`ve heard something about saving 15% or more on your car insurance. Maybe you`re charmed with an eloquent little Gecko. No matter how you found us, you`re in the right place to get a fast, free, and accurate auto insurance quote online. Just answer some simple questions about: Yourself Other drivers Your car We will then ask you questions about possible auto insurance discounts you may qualify for that would reduce your insurance costs. In 15 minutes or less you`ll have a personalized car insurance quote. If you like what you see, you can purchase immediately and start enjoying Insurances top-notch coverage. Need help choosing the right car insurance? That`s where we come in. Car insurance isn't the simplest thing to understand. Between legal requirements, optional coverage, deductible choices, and different coverage levels, its not always easy to figure out how to choose the best auto insurance policy. Do you need full coverage or liability only? What does this mean? If your car is new, leased or purchased with a loan, you`ll probably need "full coverage." In case of an accident, these coverages will help protect your car and the other driver up to the limits shown on your policy. At a minimum, full coverage includes: The standard liability protection Both collision and comprehensive coverage Unless a third party requires full coverage (standard in many loans and leases), you can choose to carry "liability only," which typically only protects the other driver and their vehicle in case you are found at-fault for an accident. Its a good idea to make sure you could afford to replace your car out-of-pocket when considering this option. Take a look at all of the auto insurance coverage options available from Insurance and how each one protects you. Still deciding on what car insurance you need? We understand that you want the best deal and the most accurate car insurance rates. That`s why Insurance will store your quote for 90 days so you wont have to start over. At Insurance, were confident that you`ll receive excellent service and affordable car insurance prices. Insurance agents are always available to help you find the right protection and give you peace of mind. Take note of your auto insurance quote reference number that will appear on the top right when you save your quote then connect with a real person. Insurances teams of professionally trained agents are available 24 hours a day online (AUTO). Once you purchase your auto insurance policy, you can sign up for instant, round-the-clock access to your policy. Are you ready to save on your auto insurance? Go ahead, get a car insurance quote. You`ve got nothing to lose, and a lot to save!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

Komenti juaj:

VEREJTJE:

Administratorët e Zemra.Org mbajnë të drejtën e fshirjes së të gjitha komenteve që nuk i përmbahen temës së artikullit, kanë përmbajtje fyese ose përdoren për promovimin e faqeve të tjera. Ju falemnderit për mirëkuptim!

*
*