Urime Fiter Bajrami

Te dashur vellezer dhe motra muslimane,

Allahu jau pranofte agjerimin dhe lutjet tuaja gjate
muajit te bekuar te Ramazanit.

Urime Fiter Bajramin

Gezuar per shume vjet festen e Fitr Bajramit
Gezim e Begati ne Sofrat Tona e te gjithe miqve e dashamireve.

Gezuar te gjith muslimaneve ku jane festen e Fiter Bajramit. Zoti na pranoft agjerimin dhe lutjet tona qe i kemi be.

Duke uruar t’ju kene pranuar lutjete dhe ibadetet tuaja,ju uroj Fitr Bajramin edhe per shume vite. Qofshi te gezuar gjithmone sikur ne keto dite feste.

Urime Fiter Bajramin Vëllezerve dhe Motarave Muslimane

Me shpres qe ky Bajram (Gezim) Te jetë gezim i perfundimit me sukses te nje muaji Te shenjet per Muslimanet…

Ju uroj te gjithve besimtarve musliman gezuar festën bajramit. Ishallah Allahu na e pranon agjerimin, na e pranon ibadetin gjate tere muajit te ramazanit qe e kemi bere dhe njekohesisht e lus qe te na bej prej atyre qe te vazhdojme edhe pas ramazanit me veprat e mira dhe Ishallah Allahu i pranon lutjet dhe na pastron nga mekatet qe te kemi vetem gezim e lumturi.

Urime festen e Fiter Bajramit lumturia, suksesi dhe paqja tju percjell ne Jete.

Prej mbi shtatin qiell na dergoj musafir
Ishaallah kemi dit qysh me e prit
Le ta percjellim me shume perfitime
Me zemer te paster Bajramin urime!

6 muaj te prita sa shume u pergadita
Sa shume u gezova kur te takova
30 dite jetova e sa shume mesova
Dinin forcova, Zemren pastrova, Familjen gezova!

Per Bajram do te festoj
Me familje e shoqeri e nga te shkoj
Ty All-llah nga Zemra s’te largoj
As ne feste nuk te harroj!

Do te vazhdoj te punoj por sa te zbardh dita
Do te percjell ashtu si te prita
Do ti lutem Zotit me plot dashuri
Inshaallah te takoj perseri!

All-llahu agjerimin ta pranofte
Mundi posht mos te shkofte
Puna jote drite u bofte
Ne Xhenet te ndriqofte!

Me mallengjim pe percjell Ramazanin
Me shume dashuri ta uroj Bajramin!

30 dite Kur’an lexove
30 nete vetem All-llahun adhurove
Kush s’te pa sa shume dhurove
Ishaallah xhenetin fitove!

Mire se shkon o Ramazan
Mire se erdhe o Bajram
Shume urime per Muslimane
Inshaallah ne xhenet gjithe sa jane!

30 dite te privova e disa ti ndalova
Por, me te mirat ti lejova
Edhe Bajramin ta dergova
A thu pak te gezova?

Mirese vjen o Bajram
Ti gezon cdo Musliman
Te mirat tua s’kan kufi
Paq begati per cdo shtepi!

A te pastroj Ramazani?
A tu forcu Imani?
A u dogj shejtani?
A te gezoj Bajrami?

O vella ti qe agjerove
Per Bajram sa shume na gezove
Oj motra ime po te shkelqen mbulesa
Urime te qofte edhe ty festa!

Urime Bajrami te qofte oj moter
Ti na je shembull ne kete voter
All-llahu te shpetoi me agjerim
Urime Bajramin me shume gezim!

Erdha te t’gezoj ty o femij
Erdha te t’uroj ty o i ri
Erdha edhe per pleqeri!

Per 10 net nje qast kerkova
Ishaallah shperblimin e fitova
All-llahu xhenetin na i mundesofte
Cdo Musliman aty e tubofte, pergjithmone e gezofte!

Jeta pa besim nuk ka kuptim,
Fjala e bukur dhe vepra e mire jane i vetmi shpetim,
Kjo dite Bajrami qoft per ju perplot gezim!

Drita e kesaj dite te madhe
le tua ngroh shpirtin tuaj.
Zoti ua dhasht o zemer
ate qe se keni
dhe ua shtoft at qe e keni
urime nga zemra ime
FITER BAJRAMIN!

Gjithcka qe ju lendon le te zhduket,
per ju cdo lutje e derguar le pranohet.

Nuk ju harova, gjithmone ju kujtova,
festen e Fiter Bajramit me shpirt ua urova!

Meleket therasin, secilin qe hasin,
sot eshte dita qe nuk humb merita,
sot Zoti do tju paguaj,
i lutem qe shum sevape te vu shkruaj.
Urime festa e Fiter Bajramit.

Ne kete dite te shejnte cdo musliman feston,
nje melek Kur’anin shfleton,
nje dhurate e Zotit ne cdo dere troket,
Gezuar Fiter Bajramin dhe cdo te mire ne jete.

Gezimi dhe lumturia le tju shoqeroje juve dhe te afermit e juaj ne keto caste festive.

Fati le te jete hija e jetes suaj. Gezuar festa e Bajramit.

Le te jete kjo dita e paqes ,
dashurise dhe miresise per ju,
familjen tuaj dhe te gjithe besimtareve islam.
Urime Bajramin juve dhe familjes tuaj.

Cdo dite e kaluar sot te kujtohet,
cdo familje sot te bashkohet,
cdo miqesi e humbur sot te ringjallet,
cdo gabim i bere sot le te falet.
Urime festa e Fiter Bajramit.

Ne ditet e vecanta kujtohen njerezit e vecante.
Urimet me te mira u dergohen njerezve te mire,
gjithcka le te jete sic deshironi ju.
Urime dhe gezuar Fiter Bajramin.

Islami eshte feja jone,
agjerimi pjese e fese tone,
lutjet dhe faljet jane shpetim
dhe festa e Fiter Bajramit eshte shperblim.

Drita e keti mengjesi zemren ua ndricofte,
meshira e Zotit imanin ua zbukurofte.
Me fat Fiter Bajrami.

Mengjesi i kesaj dite zemrat na gezoj shirtat na pastroj,
te kqiat ti harojm dhe veç te mira te bojm, per ahirat te mendojm
dhe shenetin ta fitojm.
Njeri tjetrit doren tja zgatim dhe bajramin tja urojm.
Me fat Bajramin.

Zoti leshon besimin mbi ata qe besojn,
u dhuron dite kur mund ta festojn.
Ruaj keto festa si ata dy sy dhe dije se
Bajrami eshte dhurat per ty.
Me fat Bajrami.

Sot Bajramin me zemer ta Uroj…
Shendet, lumturi dhe Gezim te deshiroj..
drita e Allahut te ndriqoft…
Xheneti, stacion i fundit per ju qoft!!!

Urime festën e Kurban Bajramit,
Allahu ju bekoftë, ju udhëheqtë dhe ju shëndritë rrugën e suksesit dhe ju sjelltë lumturi në zemrat dhe shtëpitë e juaja.

Prej mbi shtatin qiell na dergoj musafir
Ishaallah kemi dit qysh me e prit
Le ta percjellim me shume perfitime
Me zemer te paster Bajramin urime!

6 muaj te prita sa shume u pergadita
Sa shume u gezova kur te takova
30 dite jetova e sa shume mesova
Dinin forcova, Zemren pastrova, Familjen gezova!

Per Bajram do te festoj
Me familje e shoqeri e nga te shkoj
Ty All-llah nga Zemra s’te largoj
As ne feste nuk te harroj!

Do te vazhdoj te punoj por sa te zbardh dita
Do te percjell ashtu si te prita
Do ti lutem Zotit me plot dashuri
Inshaallah te takoj perseri!

Selamet e Salavatet per Pejgamberin tone
Urimet e Bajramit per ton Muslimon!

All-llahu agjerimin ta pranofte
Mundi posht mos te shkofte
Puna jote drite u bofte
Ne Xhenet te ndriqofte!

Me mallengjim pe percjell Ramazanin
Me shume dashuri ta uroj Bajramin!

30 dite Kur’an lexove
30 nete vetem All-llahun adhurove
Kush s’te pa sa shume dhurove
Ishaallah xhenetin fitove!

Mire se shkon o Ramazan
Mire se erdhe o Bajram
Shume urime per Muslimane
Inshaallah ne xhenet gjithe sa jane!

30 dite te privova e disa ti ndalova
Por, me te mirat ti lejova
Edhe Bajramin ta dergova
A thu pak te gezova?

Mirese vjen o Bajram
Ti gezon cdo Musliman
Te mirat tua s’kan kufi
Paq begati per cdo shtepi!

A te pastroj Ramazani?
A tu forcu Imani?
A u dogj shejtani?
A te gezoj Bajrami?

O vella ti qe agjerove
Per Bajram sa shume na gezove
Oj motra ime po te shkelqen mbulesa
Urime te qofte edhe ty festa!

Urime Bajrami te qofte oj moter
Ti na je shembull ne kete voter
All-llahu te shpetoi me agjerim
Urime Bajramin me shume gezim!

Bajrami:
Erdha te t’gezoj ty o femij
Erdha te t’uroj ty o i ri
Erdha edhe per pleqeri!

Per 10 net nje qast kerkova
Ishaallah shperblimin e fitova
All-llahu xhenetin na i mundesofte
Cdo Musliman aty e tubofte, pergjithmone e gezofte!

Zemra - How to Get a Free Car Insurance Quote in 15 Minutes or Less, Maybe you`ve heard something about saving 15% or more on your car insurance. Maybe you`re charmed with an eloquent little Gecko. No matter how you found us, you`re in the right place to get a fast, free, and accurate auto insurance quote online. Just answer some simple questions about: Yourself Other drivers Your car We will then ask you questions about possible auto insurance discounts you may qualify for that would reduce your insurance costs. In 15 minutes or less you`ll have a personalized car insurance quote. If you like what you see, you can purchase immediately and start enjoying Insurances top-notch coverage. Need help choosing the right car insurance? That`s where we come in. Car insurance isn't the simplest thing to understand. Between legal requirements, optional coverage, deductible choices, and different coverage levels, its not always easy to figure out how to choose the best auto insurance policy. Do you need full coverage or liability only? What does this mean? If your car is new, leased or purchased with a loan, you`ll probably need "full coverage." In case of an accident, these coverages will help protect your car and the other driver up to the limits shown on your policy. At a minimum, full coverage includes: The standard liability protection Both collision and comprehensive coverage Unless a third party requires full coverage (standard in many loans and leases), you can choose to carry "liability only," which typically only protects the other driver and their vehicle in case you are found at-fault for an accident. Its a good idea to make sure you could afford to replace your car out-of-pocket when considering this option. Take a look at all of the auto insurance coverage options available from Insurance and how each one protects you. Still deciding on what car insurance you need? We understand that you want the best deal and the most accurate car insurance rates. That`s why Insurance will store your quote for 90 days so you wont have to start over. At Insurance, were confident that you`ll receive excellent service and affordable car insurance prices. Insurance agents are always available to help you find the right protection and give you peace of mind. Take note of your auto insurance quote reference number that will appear on the top right when you save your quote then connect with a real person. Insurances teams of professionally trained agents are available 24 hours a day online (AUTO). Once you purchase your auto insurance policy, you can sign up for instant, round-the-clock access to your policy. Are you ready to save on your auto insurance? Go ahead, get a car insurance quote. You`ve got nothing to lose, and a lot to save!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

Komenti juaj:

VEREJTJE:

Administratorët e Zemra.Org mbajnë të drejtën e fshirjes së të gjitha komenteve që nuk i përmbahen temës së artikullit, kanë përmbajtje fyese ose përdoren për promovimin e faqeve të tjera. Ju falemnderit për mirëkuptim!

*
*