FutbollSport

Barca barazohet me Realin – nga 73 trofe

Në mesin e shumë rekordeve të thyera mbrëmë në Superkupën e Spanjës, është edhe barazimi me trofe ndërmjet dy klubeve më të mëdha të Spanjës – tani që të dyja kanë nga 73 të tilla, sipas Marcas.

Barcelona ka:

10 Superkupa – 25 Kupa të Mbretit – 21 tituj shtetëror – 4 Liga të Kampionëve – 4 Recopa, 3 Kupa të Ferias, 1 Botëror të klubeve – 2 Kupa të Ligës dhe 3 Superkupa të Evropës – 73

Real Madridi ka:

31 herë kampion – 18 Kupa të Mbretit – 9 Liga të Kampionëve – 2 Kupa të UEFA-s, 3 Botëror klubesh – 1 Superkupë të Europës – 8 Superkupëa të Spanjës dhe 1 Kupë të Ligës – 73

Por, ajo që mund të dalë sërish triumfuese është Barcelona që mund ta dërgojë në 74 numrin e trofeve, nëse javën e ardhshme fiton Superkupën e Evropës, në ndeshjen ndaj Portos.

Tags
Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
Close