VIP

Dramë në familjen e Adelina Tahirit, nusja tenton ta vras dajon

Një dramë e vërtetë ka ndodhur në shtëpinë e pronarit të televizionit Era në Maqedoni, Avdulla Mehmetaj, i cili është daja i këngëtares së njohur Adelina Tahiri.

Ka qenë vetë Adelina ajo e cila ka publikuar lajmin duke e shoqëruar me mesazhin: “Dajo jemi me ty!”

Në foto, Avdulla Mehmetaj shfaqet i shtrirë në spital, pasi është plagosur në kokë me çekan nga bashkëshortja e tij. Arsyeja e këtij sulmi lidhet me pasurinë dhe kontratën martesore, në të cilën thuhej se bashkëshortja Arlinda Mehmetaj duhej të kujdesej për të deri sa të ishte gjallë.

Me datë 03/01/2020 pas një mbrëmje të qetë shtrihen që të flejnë viktima Abdulla Mehmetaj ish pronari i TV ERA me gruan e tij Arlinda Mehmetaj.

Në orën 02:40 viktimës ia nxjerr gjumin jastëku në fytyrë veç kësaj ai ishte lidhur gjat natës me litar këmbëve dhe duarve disi viktima kishte arritur të çlirohet nga agresorja në fjalë dhe e kishte shtyrë ku ky deri sa kishte marrë veten dhe duke zbritur në katin përdhesë Arlinda Mehmetaj ishte fshehur në një pjesë të errët duke e goditur me çekan në kokë disa herë ku edhe i kishte shkaktuar të çara në kokë.- përcjell news33.tv

Simbas Abdullahut arsyeja ishte pasurija e tij gjithashtu ai theksoi se në marrëveshjen pronësore dhe të pasurisë nënvizohej kushti që Arlinda Mehmetaj të kujdeseshte për të deri sa të jetë gjallë.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close