VIP

Leonora Xhemajli eshte “Face of Switzerland 2012?

Kater dite para se te festoj ditelindjen e 20-te, me daten 8 Nentor, bukuroshja shqiptare Leonora Xhemajli eshte shperblyer me dhuraten me te mire qe ajo mund te enderronte.

Ajo eshte shpallur “Face of Switzerland 2012? qe e ben ate fytyren me te bukur te Zvicres per vitin 2012.

Po pra, ndryshe nga konkurset e tjera te bukurise, ne “Face of Switzerland” mirret parasysh vetem pjesa e fytyres dhe natyrisht edhe ne kete verzion, bukuria shqiptare ka ngadhnjyer.

Leonora, me kete rast ka marre edhe nje shperblim konkret, nje veture te kuqe, te tipit “Alfa Romeo” dhe tani, nuk ka me nevoje te udhetoj ne pune me transport publik, por me veturen e saj personale. Pas fitores, bukuroshja poashtu ka marre disa oferta pune ne industrine e marketingut.

Leonora jeton me prinderit e vet ne qytetin Rombach te Zvicres. Eshte lindur dhe rritur atje dhe krahas vetedijes per origjinen e saj shqiptare, ajo eshte krenare te perfaqesoj edhe vendin ku jeton Zvicren. Ne mediat zvicerane njihet si “Leunora Xhemajlaj”.

Ju kujtojme poashtu qe ne “Miss Universe Kosova 2012? ajo fitoi titullin “Miss Fotogjenia”.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close