KosovaLajmeMaqedoniaPolitikaShqiperia

Lëvizja “ZGJOHU!” nesër demonstratë për 28 Nëntorin

Lëvizja Qytetare ZGJOHU! nesër do të shprehë një formë të protestës para ndertesës së Qeverisë së Maqedonisë me rastin e festës së 28 Nëntorit.

Sipas kësaj shoqate, në mbrëmje, me rastin e Ditës së Flamurit, organizohet koncert ku janë të ftuar qytetarët në festimin e Ditës së Flamurit dhe me flamuj kombëtar, të NATO dhe të BE të demonstrojnë vullnetin e palëkundur të shqiptarëve për t’iu bashkangjitur flamurit tonë kombëtar në Bruksel dhe të tjerëve nëpërmjet integrimit në NATO dhe në BE.

Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close