Lajme
  3 weeks ago

  Reportazhi i The Independent: Shqipëria, Kolumbia e Europës

  Kultivimi dhe trafikimi i drogës nga Shqipëria në vende të ndryshe të Europës ka qenë…
  Lajme
  3 weeks ago

  Ligji për gjuhët, Bezhovska: Kartëmonedhat dhe monedhat e reja pas 5 viteve

  Në emisionin “Magazina Ekonomike” në Alsat guvernatorja e BPRM-së, Anita Angellovska- Bezhovska ka komentuar Ligjit…
  Lajme
  January 18, 2019

  Arratisja e dhunuesit të Ziadin Selës,Taravari: Shteti po vdes!

  Sekretari I Përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët njëherësh dhe kryetari I Komunës së Gostivarit, Arben…
  Kosova
  December 17, 2018

  6 persona rrahën për pronë në Prishtinë

  Gjashtë të dyshuar meshkuj pas një mosmarrëveshje rreth një prone në Prishtinë, janë përleshur fizikisht…
  Lajme
  December 10, 2018

  Rasti “Monstra”: Japin deklarata mjekët e mjekësisë ligjore

  Seancë e re për vrasjen e pesëfishte te Liqeni i Smilkovës Familjet e viktimave dhe…
  Lajme
  November 21, 2018

  Arestohet dhe Caktohet paraburgim për Sasho Mijallkovin

  Lajm i Fundit: Arestohet dhe Caktohet paraburgim për Sasho Mijallkovin Paraburgim 30 ditësh është caktuar…
  Bota
  November 8, 2018

  Një i vdekur dhe tre të lënduar nga një sulm në Melbourne të Australisë (Foto/Video)

  Një burrë me thikë ka përplasur një makinë në Bourke Street Mall në Melbourne, pastaj…
  Kronika e Zeze
  November 7, 2018

  17 vjecarja është rëzuar në ujërat e lumit Vardar pasi u sulmua nga qentë endacak

  Xhejhan Mexhiti, 17 vjeçare nga fshati Zdunje, është vajza e cila fatkeqësisht sonte ndërroi jetë…
  Kronika e Zeze
  November 6, 2018

  Tetovari kafshohet nga qeni endacak, dërgohet në spital

  Para pak çastesh në rrugën Kiro Ristovski Drnc, një tetovar i moshës 25 vjeçare me…
  Bota
  October 20, 2018

  Kush është bosi shqiptar i kokainës në Angli, drejtonte bandën edhe nga atdheu

  Cilesohet si bosi shqitar i kokaines ne Angli, kreu i nje bande kriminale qe bente…
   Shendetesi
   3 weeks ago

   Të hënën protestojnë specialistët stomatologë, kërkojnë punë

   Specialistët stomatologë të papunë, kanë paralajmëruar protestë, të hënën. Sipas një njoftimi, protesta do të fillojë në ora 10:00, para…
   Shendetesi
   October 19, 2018

   Pesë mënyrat për ta shmangur ftohjen dhe gripin

   Stina e dimrit po afrohet, e me këtë kuptojmë se po afrohet edhe sezoni i ftohjeve dhe gripave. Por, padyshim…
   Shendetesi
   May 29, 2018

   Shenjat që tregojnë se trupi juaj po ju “ulëret” për ndihmë!

   Trupi ynë është një mekanizëm i përsosur ku shumë gjëra ndodhin në të njëjtën kohë. Dhe nganjëherë na jep shenja…
   Shendetesi
   September 29, 2016

   Hiqni SYZET MENJËHERË! Ky përbërës do t’ua përmirësoj SHIKIMIN për 97%

   Me kohën trupi fillon të dobësohet dhe njerëzit bëhen më të kapshëm nga sëmundjet. Shikimi është ndër shqisat më të…
   Close