Albachat, Zemra, Muzik Shqip, Humor Shqip, Zemra Chat, Horoskopi Vjetor, Tregime Dashurie, Muzik Shqip, Filma Shqip, Mp3 Shqip, Radio Zemra, Poezi Dashurie, Sms Dashurie, Horoskop Shqip, Barcoleta , Kuriozitete , Forum Shqip, Tregime Erotike, Tregime Seksi, Barcoleta 18+, Lajme Shqip, Edukata Seksuale, Teknologjia, Maqedonia, Kosova, Shqiperia, Shqip Chat, Albanian Chat, Foto Galeri, Fjale Te Urta, Shkarko Programe , Mp3, Muzik, Tekste Kengesh, Islami, Shendeti, Festa Islame, Lajme Sportive!
Browsing Tag

20 vjet

Jeta do të zgjatet edhe për 20 vjet?

Së shpejti, ndoshta të gjithë banorët e planetit do të mund të bëhen jetëgjatë. Shkencëtarët janë në prag të zbulimit të kohëzgjatjes së rinisë së njeriut. Janë përcaktuar disa mënyra për arritjen e këtij qëllimi. Disa shkencëtarë po…

Hani më pak dhe zgjateni jetën për 20 vjet

Nëse vendosni të konsumoni 40 për qind më pak ushqim në raport me sasinë që e hani zakonisht, mund t’ia zgjasni vetes jetën për 20 vjet, pohojnë shkencëtarët. Hulumtuesit e Institutit për plakje të shëndetshme të Universitetit hë Londër…