s 2014 Archives | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: 2014

Martohet Vedati i Stupcave

Martohet Vedati i Stupcave

Legjendari i “Stupcave”, Vedat Bajrami, sonte përfundimisht i ka dhënë fund beqarisë. Ai u martua me të dashurën e tij Allmira Mullabazi. Dasma e tyre është mjaftë madhështore ku janë… Read more »

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar mbi 150 mijë vota dhe pretendon të marrë deputetin e njëzetë. Këtë fitore ia dedikojmë Kombit Shqiptar dhe të gjithë votuesve të BDI-së. Kështu… Read more »

Bondsteel pritet të mbyllet më 2014

Bondsteel pritet të mbyllet më 2014

Shtetet anëtare të NATO-s po e mendojnë seriozisht reduktimin e mëtutjeshëm të KFOR-it. Burime të gazetës “Tribuna” kanë thënë se në Këshillin Veriatlantik (institucionin më të lartë politik vendimmarrës në… Read more »

iPhone 6, me ekran 4.8”, në fillim të 2014?

iPhone 6, me ekran 4.8”, në fillim të 2014?

Gjenerata e re e telefonit të Apple, iPhone 6 mund të vijë në fillim të vitit të ardhshëm, ndërsa modeli i ri i iPad Mini, me ekran Retina mund të… Read more »

Valon Behrami në Fiorentinë deri në 2014-ën

Valon Behrami në Fiorentinë deri në 2014-ën

Skuadra nga Firence ka zyrtarizuar blerjen e Valon Behramit. Lajmin e ka konfirmuar faqja zyrtare e Fiorentinës. Behrami ka pranuar një kontratë sipas të cilës do të paguhet 1 milion euro… Read more »