s Per | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: per

Konkursi për policë – Zgjohu: Të respektohet përfaqësimi

Konkursi për policë – Zgjohu: Të respektohet përfaqësimi

Kandidatët shqiptarë që u përjashtuan edhe pse ishin pranuar në konkursin e vitit të kaluar të policisë, nuk dëshirojnë të flasin para kamerave për largimin e tyre. Siç mëson Alsat… Read more »

Cilët meshkuj janë më tërheqës për femrat?

Cilët meshkuj janë më tërheqës për femrat?

Një hulumtim gjerman ka treguar që meshkujt narcisoidë, të cilët kanë mendim pozitiv joreal për veten, janë më tërheqës për femrat se sa meshkujt normalë. Në hulumtim është matur shkalla… Read more »

FBI paditet për torturë ndaj muslimanëve

FBI paditet për torturë ndaj muslimanëve

FBI do të ngarkohet me padi nga një mysliman në SHBA, pasi ka marrë pjesë në torturimin e një muslimani amerikan, pasi ai refuzoi për të punuar si informator. Padia… Read more »

Podujevë, pesë të arrestuar për vjedhje të skulpturës

Podujevë, pesë të arrestuar për vjedhje të skulpturës

Policia e Kosovës ka arrestuar në Podujevë pesë të dyshuar për vjedhjen e një skulpture. Në raportin e Policisë thuhet se arrestimi i pesë meshkujve të dyshuar është bërë të… Read more »

Nje pjestar i njesise speciale SWAT ben dicka te papare per te shpetuar te marit peng nga hajduti i bankes

Nje pjestar i njesise speciale SWAT ben dicka te papare per te shpetuar te marit peng nga hajduti i bankes

Nje pjestar i njesise speciale SWAT ben dicka te papare per te shpetuar te marit peng nga hajduti i bankes [wp-like-locker][/wp-like-locker]

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012

Konkurs per vithet me te mira te vitit 2012 [wp-like-locker][/wp-like-locker]

Ushtari serb refuzon të dëshmojë për vrasjet në Çyshk

Ushtari serb refuzon të dëshmojë për vrasjet në Çyshk

Një dëshmitar kryesor i prokurorisë në rastin kundër 13 ish-paramilitarëve serbë për krime lufte në Kosovë ka thënë se nuk është “psikologjikisht i gatshëm” për të dëshmuar. Zoran Raskovic, ish-anëtar… Read more »

37 për qind e përdoruesve zëvendësojnë kompjuterët për telefona dhe tabletë

37 për qind e përdoruesve zëvendësojnë kompjuterët për telefona dhe tabletë

Përmbajtja që dikur kërkohej kryesisht nga kompjuterët personal, sot është zëvendësuar dhe po bëhet nga pajisjet mobile që përfshijnë tabletët dhe telefonat e mençur. Sipas Connected Intelligence Application dhe NPD,… Read more »

Kjo eshte taktika me e re per te shitur vetura (Video Hot)

Kjo eshte taktika me e re per te shitur vetura (Video Hot)

[wp-like-locker][/wp-like-locker]

Dalin ne skenen e Vallzimit te zhveshur krejtsisht, vetem per te fituar garen (VIDEO)

Dalin ne skenen e Vallzimit te zhveshur krejtsisht, vetem per te fituar garen (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker]