KosovaLajmePolitika

Vetëvendosje: Kosova, “Republikë Banane”

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë theksuar se me arritjen e marrëveshjes së mbrëmshme mes koalicionit qeverisës dhe partisë opozitare më të madhe Lidhjes Demokratike të Kosovës po dëshmohet se Kosova është shndërruar në një “Republikë Banane”, që sipas tyre e udhëheq një klasë politike servile ndaj të huajve, kurse diktatoriale ndaj qytetarëve të vet.

Tags
Show More

Artikuj te ngjajshem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close