Apple iPhone SE: Çdo gjë që ishte e vjetër dje, sot është e re

Me iPhone SE, çdo gjë që konsiderohej e vjetër tashmë është e re, por a ja vlen një telefon inteligjent me ekran 4inç në 2016-tën? iPhone SE vjen si telefoni me kosto të ulët i Apple për të shoqëruar iPhone 6S dhe 6S Plus. Është telefoni i vetëm me ekran poshtë 4.7 inç ku për disa konsumatorët mund të rezutojë zgjidhja ideale. iPhone 5, 5S apo SE? iPhone SE është një shëmbëlltyre...

Risi në Facebook Messenger

Facebook Messenger së shpejti do t’ju lejojë që të dërgoni sms, pasi që kompania aktualisht është duke e testuar integrimin e SMS në Messenger. Kjo nuk është e gjitha çfarë do të bëjë Facebook, pasi që kompania po planifikon të shtojë mbështetjen për llogari të shumëfishta në aplikacion. Por, këto dy veçori do të jenë në dispozicion vetëm për përdoruesit e Android...

BOPM BlackList 2016

Do your have a problem with bots and drones connecting to your server? Have you been looking for a BOPM BlackList 2016 that will catch most of the proxies connecting to your server? Have a try with this list I bet you`ll be satisfied! blacklist { name = "opm.blitzed.org"; type = "A record bitmask"; ban_unknown = yes; reply { 1 = "WinGate"; 2 = "Socks"; 4 = "HTTP"; 8 = "Router"; 16 = "HTTP POST"; }; kline...

Cilat janë vendet më internetin më të mirë në botë?

Nëse Interneti është shumë i rëndësishëm për ju, atëherë ju mbase duhet ta rishikoni mundësinë e vendbanimit. Të paktën kështu thuhet sipas një raporti të ri nga Unioni Ndërkombëtar i Telekomunikacionit, i cili ka zbuluar vendet me lidhjet më të mira të internetit në botë. Sipas studimit, i cili ka marrë për bazë shpejtësinë e internetit dhe përqindjen e njerëzve të...

Kjo është teknologjia e fundit e patentuar nga Samsung [FOTO / VIDEO]

Samsung ka patentuar dizajnin e telefonit që paloset dhe rrotullohet. Mesa duket Samsung nuk është mjaftuar me ekranin e lakuar të Galaxy Edge 6. Së fundmi Samsung ka patentuar dizajnin telefonit që paloset dhe rrotullohet, transmeton Express. Samsung tani po punon në telefonin i cili mund të paloset apo edhe rrotullohet. Zyra e patentave në SHBA i ka aprovuar këto dy teknologji të Samsung...

Lamtumirë iPhone, ky është celulari më i mirë në botë

Celulari P8 i Huawei është celulari më i mirë që ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë për të. Huawei është kompania më e madhe e celularëve që ndoshta kurrë nuk keni dëgjuar për të, edhe pse është duke filluar të bëjë disa ndryshime. Dy vite më parë kjo kompani kishte lansuar celularin Ascend P6 i cili kishte për qëllim direkt që ta rrëzonte iPhone-in e Apple, një celularë...

Gjeniu nga Gostivari ka krijuar intelegjencë artificiale

Shkup, 22 mars– Shkenctari dhe matematicienti nga Gostivari, Blerim Emruli ka bërë një hulumtim shekullor me të cilën do t’ju ndihmon informaticientëve që në të ardhmen të krijojnë pajisje kompjuterike të cilët do të merrnin ‘vendime” njëlloj si njeriu. Emruli po hap një dritare të re në botë, sa i përket intelegjencës artificiale. Ai gjatë hulumtimit shkencor në...

VIDEO që po shikohet nga gjithë bota shiko se c’far Avioni kan krijuar Rusët

VIDEO që po shikohet nga gjithë bota shiko se c’far Avioni kan krijuar Rusët   [wp-like-locker][/wp-like-locker] 863 total views, 1 views today

WhatsApp së shpejti edhe në kompjuter

Ky mesa duket do te jete vendimi i fundit i Zuckerberg, duke ndjekur kështu shembullin e rivaleve Telegram dhe WeChat. Gjithsesi, Facebook qe është njëkohësisht edhe pronare e aplikacionit te famshëm qe aktualisht mundëson bisedat vetëm ne celularet smartphone, nuk është shprehur ende për sa me sipër, por është një tjetër sit, AndroidWorld.nl qe bën me dije se rastësisht ka zbuluar...

Facebook me pagesë?

Facebook qe nga 1 janari i vitit te ardhshëm do te behet me pagese për secilin nga përdoruesit e tij. Pagesa do te jete 2.99 dollarë ne muaj. Ky ishte lajmi qe shqetësoi dhe inatosi pak dite me pare thuajse te gjithë përdoruesit e rrjetit me te famshëm botëror, te cilët ne shumice e komentuan këtë lajm si një thirrje për ta abandonuar atë, menjëherë sapo iniciativa te hynte ne fuqi. Sipas...