Horoskopi Mujor

Horoskopi
Horoskopi Mujor
Horoskopi Vjetor
Numerologjia

Dashi (21.03  –  20.04)

Çfarëdo qe te ndodhi ne datën 1, mos e lini frustrimin t’ju prishi humorin. Ne vend qe te lini çfarëdo lloje pengese qe t’ju uli humorin, perse nuk përdorni mundësinë për te rimenduar serish qasjen tuaj? Kush e di, ne fund ju mund te jeni mirënjohës qe e morët me ngadalë atë pengesë ne rruge. Nëse ju do te kishit vazhduar me atë shpejtësi te madhe, ju do te kishit arritur ne destinacionin e gabuar! Nga datat 3 dhe 4 jashtëzakonisht aktive dhe te suksesshme, ju do te keni një ide mjaft te mire se ku doni te te jeni. Akoma me mire, ju mund te jeni akoma me afër vendit ku do donit! Merreni me ngadalë, por jo shume anën komunikuese ne datat 8 dhe 9. Ushtrohuni, ushtrohuni, ushtrohuni ne datat 14 dhe 15. Mire! Tani ju jeni ne një ritëm, mbani ketë ritëm për pjesën tjetër te muajit. Ju jeni i afte për te qene i lidhur ne date 20! Ne je mënyrë te mire, kjo është; ju jeni aq plot me jete, ide, dhe energji qe asgjë me pak veçse kufizimet fizike do t’ju mbajnë nga dalja ne bote dhe zbulimit te gjerave qe janë për tu zbuluar. Planifikoni përpara ne date 25 qe te dukeni si një person i zgjuar. Ne fakt, ju jeni një person i zgjuar. Bëhuni gati për disa lajme te mira, ndjenja te mëdha, dhe një lloje krejt te re aventure ne datat 30 dhe 31.

Demi (21.04   –  20.05)

Vendosini atje ndjenjat e mire ne date 1, dhe mos u habisni nëse merrni mbrapa shume ndjenja te mira. Një lloje efekti bumerangu, vetëm me energjinë. Prandaj vazhdoni përpara dhe i thoni dikujt se ju e doni ata. Bëjuni te ditur kolegeve tuaj se veshja e tyre duket shume bukur. Dhe mos harroni ti dërgoni një përshëndetje speciale atij personi te bukur ne pasqyre, gjithashtu! Nga e dita e bukur romantik 4, dikush do te shkoje te mbledhë kunguj me ju. Thuaj po! Ju zhvilloni disa emocione shume te thella, shume shpejt, ne date 8 dhe 9. Qëndroni te bazuar, pa marr parasysh sesa te nxituara bëhen gjerat ne date 14. Ju jeni ne një vend te mire për te ndare dhe krahasuar shënimet me shokun tuja me te mire dhe te besuar ne date 18 dhe 19. Prandaj gatuani një drek te lehte dhe ftojini ata për një vakt. Çdo gjë nga jeta juaj romantike tek ajo e karrierës po shkon vaj ne datat 23 dhe 24. Përgatituni për lajme te mira! Bëhuni tolerant me pikëpamjet e te tjerëve ne datat 29 dhe 30, veçanërisht ne pune, veçanërisht nëse ata ju irritojnë juve. Një takim i bukure natën e 31 është ne kartat tuaja.

Binjaket  (21.05   –   21.06)

Ndiheni posesiv ne date 1? I zymte? I pa qarte? Tingëllon shume sikur ju me te vërtetë, e pëlqeni këtë person! Përqafojini këto ndjenja pasiononte, edhe nëse ju mendoni se mund ta anash kaloni dhe te merreni me gjithë këtë “dashuri” me vone. Gjithçka kemi është e tashmja, pas se gjithash, dhe për tu bere sa me te qarte qe te jete e mundur tani do t’ju ndihmoje për te marr një vendim te madhe me vone. Komunikimi me shoke te ngushte apo familjare mund te behet kompleks ne date 5, gjë e cila mund te çoje ne keqkuptime. Bëhuni sa me te qarte qe te mundeni. Veprimi nevojitet ne datat 10 dhe 11. Kështu qe dilni atje jashtë dhe veproni! Nëse kjo është dashuri apo pune ose ai roli ne teatrin muzikor qe ju gjithmonë ne fshehtësi keni dashur te këndoni, tani është momenti për ta bere realitet. Ndryshimi radikal mund te jete thjesht bileta ne date 15, dhe dirigjenti mund te vije se bashku për ta drejtuar atë. Ndalesa tjetër: E ardhmja! Nga data 20, ju jeni ne një hapësire te mire për te bere disa rrjete. Flisni me shokët tuaj me te mire dhe shikoni se ke ata mund t’ju prezantojnë. Ju keni disa dite shume te mire ne date 25 dhe 26. Kështu sigurohuni për te përfituar gjithë atë energji te mire për te bere shume e shume gjera. Komunikimi behet i ndërlikuar, përsëri, ne date 31.

Gaforrja (22.06  –  22.07)

Pasi muaji vazhdon, është e sigurt qe duket një i përkryer për ju. Emocionet janë duke rrjedhur ne çdo drejtim pozitiv ne date 1, dhe lajmet kane te ngjare te jene te mira. Ju keni ndjenjën se ju jeni një me univers, dhe se universi sigurisht ndihet një me ju. Trokit ne gjithë këtë mirësi dhe shikoni se ku do ju çoje. Ka te ngjare se do te jete një udhëtim i bukur! Ju do te lidheni me shoke te vjetër dhe te rinj te lenë dhe direkt ne datat 4 dhe 5 me komunikueshmeri te larte. Bashkëpunëtoret tuaj mund te duan pak me tepër sesa ju jeni i gatshëm tu ofroni atyre ne date 10. Vendosni kufjet tuaj ne terma jo te sigurta. Një qasje intelektuale do te funksionoje mire për ju ne datat 15 dhe 16. Pra i vendosni kapak mendimeve tuaja! Merreni me ngadalë veçanërisht kur është fjala për ndjenjat e personave ne date 20. Ana e egër është ana me te cilën ju duhet te ecni gjate datës 25. Kështu qe lini qe veten tuaj me te pazakontë te bredhi e lire! Nëse ju doni te bëni një gjest ekstravagant ne date 29, ju duhet ta bëni. Pas se gjithash, gjerat po shkojnë ekstravagant mire. Pse mos ta shprehesh atë? Planifikoni për date 31. Idetë tuaja do ju ojne juve larg.

Luani (23.07  –  22.08)

Ju mund te mos jeni krejtësisht te vetëdijshëm për gjithë prospektet e mahnitshme qe janë te kurdisura ne tere atë tru te mrekullueshëm pjellor tuajin ne date1. Por te kurdisura janë ato! Ose te përmbledhura! Ose te konceptuara! Po, shume shpejt ato do ti bëjnë prezente pranin e tyre trurit tuaj te vetëdijshëm. Deri atëherë, bëni shume gjumë, hani mire dhe stërvituni. Kjo do te ndihmoje qe idetë tuaja te ecin përgjatë, ne këto faza te hershme! Shume lajme te mrekullueshme vijnë drejt jush ne datat 2 dhe 3. Duket sikur ju me ne fund po e merrni atë datën e promovimit! Nga datat 8 dhe 9 është koha për te bere një shikim te gjete dhe te vështire çdo ceshtjeje emocionale qe është akoma duke ju ngacmuar pas atij seksioni sqarimesh me një koleg apo te dashur. Është OK për te adresuar këtë ceshtje përsëri, ju e dini. Arroganca nuk është një mënyrë e mire për te bere shoke ne pune ne date 13. Por një doze e shëndetshëm e vete-besimit do t’ju tregoje atyre qe ju nuk do te lejoni qe te merreni neper këmbë. Një promovim do te paraqitet si diçka qe ju nuk mund ta kaloni deri ne date 18. Por a është ne te vërtetë gjithçka qe pretendohet se kjo te jete? Vazhdoni përpara!tregoheni pak veten ne date 23. Ju dilni me një tërësi përmbledhje te ideve te mëdha ne datat 29 dhe 30.

Virgjeresha  (23.08   –   22.09)

A janë te gjithë njerëzit ne afërsi me ju te bëhen pak por vetëm pak plotësisht autoritar ne date 1? Po? Me te vërtetë? Mire, ju duhet qe t’ju thoni qe te tërhiqen pak por vetëm pak nga sjellja e tyre. Tani. Ah!ndihesh mire kur ke hapësire për te marr fryme, apo jo? Shume gjera te mira janë duke ndodhur ne datat aq krijuese 4 dhe 5. A janë ato ide qe ju i keni mbajtur te ngrohta ne folën e trurit tuaj për ti kurdisur? Ju keni një tufe me përgjegjësi ne date 10. Ecni përpara dhe përmbushini ato. Dhe me pas përgëzoheni veten. E njëjta metode qasjeje e vjetër nuk ka për te vazhduar qe te funksionojnë date 15. Eksperiment. Një bashkëpunëtorë me te vërtetë ju ngre nervat ne date 20. Përpiquni qe te jeni i misherishem. Mendoni te ecni për një milje ne vend te tyre, dhe shikoni nëse kjo i bene gjerat me te lehta. Bëhuni shume, shume i kujdesshëm me komunikimin tuaj ne date 25. ( Mos shtypni butonin dërgo para se ta keni ri-pare se kujt po ja dërgoni informacionin top-sekret te shifrave te kompanisë financiare). Punoni mbi zhvillimin e fleksibilitetit ne datat 29 dhe 30 dhe ju do te jeni te gatshëm te ktheni dy here lajmet e mrekullueshme qe merrni ne date 30.

Peshorja   (23.09  –  23.10)

Mbaheni kokën ulur! Ne date 1 është mënyra me e mire për te qëndruar larg problemeve. Dhe ju nuk e dini kurrë – ju mund te gjeni një prerje njëzet dollarësh kur jeni kështu! Rreth datave tërësisht fantastike 6 dhe 7, mbaheni kokën larte. Ju po merrni shume e shume admirime, dhe ju doni te bëni me te mirën qe fansat tuaj ta marrin vesh. Ju ndiheni sikur do te shpërtheni ne datat 11 dhe 12, dhe ju patjetër duhet ti dorëzoheni këtij impulsi. Kush e di se cfare do te gjeni, pasi te filloni qe te kërkoni? Thesare te fshehur? Një kopsht sekret? Një tradhti te gjate dashurie? Nëse projekti qe ju jeni duke punuar mbi duket paksa i ngecur ne datat 18 dhe 19, mos u merrni shume me te. Pas se gjithash, gjerat shume rralle ecin sipas një kursi te përkryer. Ato fillojnë, ato ndalojnë, ato ngecin, ato fillojnë përsëri dhe arrijnë yjet. Përdoreni këtë periudhe çlodhje për te vazhduar me ca stërvitje. Mos e teproni, por lejojani vetes qe te shijoni gjerat fine ne jete ne datat 23 dhe 24. Nëse do donit te bënit një pikture apo një video, bëheni ne datën super krijuese 29. Ka për te dale e shkëlqyer! Merrni pak kohe nga data 31.

Akrepi (24.10  –  22.11)

Ajo qe ju duhet te bëni është te fokusoheni, dhe ju do te merrni atë qe ju doni ne date 1. Po, ju jeni Yoda, si kjo. Ju jeni gjithashtu te talentuar dhe simpatik dhe bindes. Pra nuk është çudi qe njerëzit bëjnë at ecka ju doni qe ata te bëjnë! Vetëm pune dhe jo loje, bene gjithkënd te mërzitet, prandaj merrni pak kohe larg punese datat 2 dhe 3. Nga datat 8 dhe 9, ju jeni pak a shume një force natyrore e pandalshme. Kështu qe ju vazhdoni, vazhdoni! Biznesi duket mire ne datat 13 dhe 14. Firmoseni atë kontrate, dhe ju do te shkoni direkt ne pozicionin tjetër. Data 19 është një dite e bukur për romance dhe krijimtari. Prandaj jepini hapësire te lire imagjinatës suaj. Ata do ta duan! I dhuroni vetes diçka te veçante ne date 20, dhe shikoni nëse nuk do t’jua liroje mendjen akoma me shume. Një propozim pune nuk është aq i thjesht sa duket ne pamje te paren ne date 25, prandaj qëndroni ne maje te gishtave kur ecni ne rrugën tuaj përgjatë këtij territori te ndërlikuar. Nga datat 29 dhe 30, shefi juaj me te vërtetë mund t’ju beje te çmendeni. Merrni fryme thelle dhe qetësohuni përsëri. Ndajeni ne date 31.

Shigjetari  (23.11   –   21.12)

Po, ju gjithmonë keni qene diçka si një filozof. Juve pëlqeni te mendoni mendime te thella, dhe ti bëni pyetje universit këto pyetje te mëdha. Pse? Si? Kur? Ku? Kush? Ne date 1 ju jeni thelle ne këtë mënyrë hetimi, dhe ju duhet te vazhdoni me te. Sigurisht, ju mund te mos dilni me ndonjë përgjigje. Por ju sigurisht do te keni një kohe te bukur duke dale me pyetjet. Nëse dikush ne jetën tuaj private është duke ju bere juve te çmendeni ne date 5, pyesni veten cfare është prej tyre qe ju ngacmon juve. Pastaj pyesni veten nëse cilësia qe ata kane shume , është diçka qe juve ju mungon. Datat 10, 11 dhe 12 janë dite shume te bukura për ju. Kjo është e drejte: Ju e dini se cfare doni, dhe ju e merrni, dhe ju ndiheni mire, dhe gjithkush rreth teje ndihet mire, dhe ata janë te gjithë te gëzuar për ju. Po! Zgjeroni horizontin tuaj ne date 17! Dilni jashtë dhe s’shkoni për një shëtitje te gjate ne date 23. Ju jeni gati për çdo gjë ne date 28 – përveç ndoshta diplomës te cilën energjia juaj nuk i përshtatet te tyren. E mire, ju do te gjeni një mënyrë. Merreni me ngadalë ne date 31.

Bricjapi (22.12  –  20.01)

Ju doni te jeni tek festa, por ju doni te jeni ne takim gjithashtu ne date1. Hm. Mire, ju nuk mund te jeni ne dy vende ne te njëjtën kohe, prandaj ju duhet te zgjidhni. Cila do te jete? Përshtatuni mençurisë tuaj te brendshme dhe dëgjoni se cfare do te thoje. A është me e rëndësishme për ju tani qe te kushtoni kohen dhe energjitë tuaja tek jeta juaj sociale? Apo detyrat tuaja profesionale vijnë me pare? Vetëm ju e dini – dhe ju do te merrni vendimin e duhur. Bëhuni gati te planifikoni ne date 5: Nxirrni hartën, nxirrni jashtë planet ditore, nxirrni jashtë kutinë e veglave te mendimeve krijuese. Po! Ngulmoni, ngulmoni, ngulmoni ne date 10, dhe datat 13 dhe 14 do te jene dite plotësisht te shkëlqyera arritjesh. Shkrimet krijuese janë një mënyrë e mire për te kanalizuar mendimet dhe ndjenjat tuaja ne një ide konkrete, prandaj provojeni njëherë ne date 19. Romanca është plotësisht ne karta ne date 24. Duket sikur ju keni tërhequr mbretëreshën e zemrave! Nga data 29, heshtjet e biznesit kërkojnë vëmendjen tuaj. ju do te rregulloni këtë. Përfundojeni muajin me një arritje te madhe ne date 31. Shkëlqyeshëm! Ju keni qene gati ta bëni këtë hap për një kohe te gjate, tani.

Ujori (21.01  –   19.02)

Askush nuk tha gjë kishte për te qene gjithmonë e lehte. Dhe ne date 1, ju mund te hasni ne një pike delikate. Ne vend sesa ta luftoni, ndjeheni. Nëse kjo është lumturi, trishtim, frike, zemërim apo frustrim, mos u mundoni ta shtyni tutje apo te përpiqeni te bëni sikur nuk është atje. Le te jete, përpiquni qe te lehtësoni dhimbjen, lëreni te kaloje nëpërmjet jush, dhe shikoni se cfare ka për te t’ju thëne. Ju do te habiteni sesa shume me mire – dhe te mençur – ju do te jeni ne fund te këtij procesi! Ju mund te përfundoni te jeni mirënjohës për vështirësitë e rrugës qe ju mësuan juve sesi jeni thellësisht. Nga datat 6 dhe 7, jeta ka marr një ton me te bute, dhe ju keni një takim me disa miq te vjetër. Shkëlqyeshëm! Data 10 është me te vërtetë e hapur, dite e bukur, kur ju ndjeheni sikur te këndoni. Ju keni disa ide spektakolare ne datat 15 dhe 16. Perse nuk i ndani ato me boten? Bota pas se gjithash është duke pritur! Perse jeni kaq i turpshëm ne date 20? Ngriheni zërin, dhe flisni. Një ceshtje me te vërtetë e nxehte ndriçon jetën tuaj ne datat 25 dhe 26. Mos u digjni! Beni ekstra kujdes me biznesin tuaj ne date 31.

Peshqit (20.02   –   20.03)

Ju jeni si një pako argëtuese ne date 1. OK ju jeni zakonisht një si një pako me argëtim, por ky muaj do te jete veçanërisht një muaj argëtimi. Shtoni dhe një luge te plote me krijimtari dhe romance, dhe ju keni një kohe te shkëlqyer ne dorën tuaj. prandaj vendosni platformën tuaj dhe rrisni nxehtësinë, sepse këtë muaj ju do te piqni vetëm një torte kohe te mire! Ne date 5 ju keni ide te mira. Ne fakt, ju mund te quheni avangart me saktësinë tuaj te plote. Prandaj mos lejoni askënd qe t’ju thoje se jeni si mesatarja. Shefi juaj ju ngre nervat ne date 10. Qëndroni te qete. Ndihmoni dike qe ka nevoje ne date 15. Data 18 dhe 19 duken sikur do te jene dite te mrekullueshme produktive, plote me reagime pozitive dhe lëvizje përpara. Poezia është e përsosur, pa marr parasysh nëse e lexoni, shkruani, apo po e dëgjoni atë ne një recital ne datat 23 dhe 24. Një ose dy poezi dashurie mund tu dedikohen juve, para se ditët te mbarojnë! Mos u kapni brenda dramave te te tjerëve ne datat 29 dhe 30. Jeta është mjaft e komplikuar kështu si është. Gjeni se kundër cfare jeni ne date 31. Dhe me pas gjeni se si te merrni atë qe doni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button