s SHBA | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: SHBA

SHBA me sulme të reja në Kobani

SHBA me sulme të reja në Kobani

Ushtria amerikane, ka zhvilluar nëntë sulme të reja kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS) përreth Kobanit në Siri, më 9 tetor. Në një deklaratë lëshuar nga Qendra Komanduese e SHBA-së,… Read more »

Billbordi që shokon amerikanët

Billbordi që shokon amerikanët

Në SHBA është e natyrshme të shohësh reklama nga më të ndryshmet nëpër billborde (stenda afishimi), por nuk është e natyrshme të shohësh një foto të tillë, si ajo e… Read more »

Arrestohen shtatë shqiptarë në SHBA

Arrestohen shtatë shqiptarë në SHBA

Një bandë gjobëvënësish ka përfituar shuma të mëdha përmes kredive dhe kërcenimeve për klientët e lokaleve të tyre. Ndërkohë që FBI-ja ka mundur që të shkatërrojë këtë bandë dhe të… Read more »

SHBA: Shkolla e mesme miraton faljen e namazit për nxënësit

SHBA: Shkolla e mesme miraton faljen e namazit për nxënësit

Shkolla e mesme Parkdale High School, në afërsi të kryeqytetit amerikan Washington, ka miratuar lejen të një numri të nxënësve muslimanë për të falur namazin. Duke komentuar mbi këtë, drejtori… Read more »

SHBA duhet të mbështesë Kosovën në NATO

SHBA duhet të mbështesë Kosovën në NATO

E përditshmja e kryeqytetit amerikan “The Washington Post”, në një editorial të botuar në numrin e sotëm i sugjeron administratës së presidentit Barack Obama që të mbështesë anëtarësimin e Kosovës… Read more »

Mashtrimi me fotografinë, Ramës mund t’i ndalohet hyrja në SHBA

Mashtrimi me fotografinë, Ramës mund t’i ndalohet hyrja në SHBA

Vetëm në një kohë, kur nuk e kemi menduar, një fotografi “e vjedhur” e kryesocialistit të Shqipërisë Edi Rama, me Presidentin e 44-t të SHBA, Barack Obama, një fotografi propagandistike,… Read more »

Kosova, mbështetësja më e madhe e SHBA-së në botë

Kosova, mbështetësja më e madhe e SHBA-së në botë

Sipas sondazheve të fundit të lëshuara nga “Gallup”, lidershipi i Shteteve të Bashkuara ka ruajtur mbështetjen e plotë në gjashtë shtete, në të cilat prijnë Kosova e Shqipëria. Katër te… Read more »

Shtepia me e shtrenjte ne SHBA, nje mrekulli e vertete (Foto)

Shtepia me e shtrenjte ne SHBA, nje mrekulli e vertete (Foto)

Kuriozitete-Një shtëpi në Beverly Hills ka dalë në shitje për një shumë të çmendur prej 150 milion dollarë, duke e bërë atë shtëpinë më të shtrenjtë në SHBA. Në fakt… Read more »

Fadil Berisha, “zhvesh” edhe Dafina Zeqirin

Fadil Berisha, “zhvesh” edhe Dafina Zeqirin

Dafina Zeqiri,  e cila ka disa muaj qe po qendron ne SHBA, ka pozuar atje per fotografin e njohur shqiptar Fadil Berisha. Pas një sesioni fotografik ku Dafina shfaqej e… Read more »

SHBA-të krenare që kanë mike Kosovën

SHBA-të krenare që kanë mike Kosovën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë krenare që kanë Kosovën një vend mik, ka thënë në Prishtinë, ambasadorja e re amerikane, Tracey Jacobson. Këto komente ajo i bëri në gjuhën… Read more »