s Kosova | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Kosova

Kosova njëherë për njëherë nuk është e rrezikuar nga sulmet terroriste

Kosova njëherë për njëherë nuk është e rrezikuar nga sulmet terroriste

Sulmi i përgjakshëm mbi redaksinë e revistës franceze satirike Charlie Hebdo dhe sulmi në tregun hebre në Paris, sipas informacioneve të ekspertëve të shërbimeve sekrete amerikane janë vetëm fillimi i… Read more »

Rexhep Taip Erdogan nuk tha Kosova është Turqi

Rexhep Taip Erdogan nuk tha Kosova është Turqi

Përkthyesi për një kohë të gjatë i kryeministrit turk, Bekim Muftarevic ka thënë se deklarata e Rexhep Tayip Erdogan “Kosova është Turqi dhe Turqia është Kosovë” është përkthyer gabimisht. Muftarevic… Read more »

Maskohet me ferexhe, shqiptari vjedh dyqanin ‘Rolex’ (Video)

Maskohet me ferexhe, shqiptari vjedh dyqanin ‘Rolex’ (Video)

Policia shqiptare arrestoi Ekrem Gashin, 35 vjeçarin nga Kosova, i cili ishte kërkuar nga INTERPOL-i, i akuzuar për grabitjen spektakolare të dyqanit “Rolex” në Bahrein. Shtetasi i Kosovës ishte arrestuar… Read more »

Kukës, sulmohet autobusi nga Kosova

Kukës, sulmohet autobusi nga Kosova

Një autobus me pasagjerë nga Kosova, që po kthehej nga Durrësi, është sulmuar nga persona të paidentifikuar. Autobusi me targa 537 KS 712 në afërsi të Morinës, është qëlluar nga… Read more »

Kukës, mbajnë peng kosovarin për 6 mijë €, ndërhyn RENEA

Kukës, mbajnë peng kosovarin për 6 mijë €, ndërhyn RENEA

KUKES –  Tre persona kanë mbajtur peng për më shumë se 11 orë një shtetas kosovar duke kërkuar 6 mijë euro në këmbim të lirimit të tij. Historia e pengmarrjes… Read more »

Si dhe kur do të largohet EULEX-i nga Kosova?

Si dhe kur do të largohet EULEX-i nga Kosova?

Qeveria e Kosovës në fillim të shtatorit do të dërgojë në Kuvend “strategjinë e tranzicionit”, që parasheh përfundimin e mandatit të misionit EULEX. Ky mision nuk dëshiron që të lë… Read more »

Kosova përgatit zyrën në Athinë

Kosova përgatit zyrën në Athinë

Republika e Kosovës do ta hapë shumë shpejt zyrën e vet në Athinë. Burime diplomatike i kanë thënë gazetës “Tirbuna”, se pas hapjes se zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Serbi,… Read more »

Vritet Shqiptari Selim Elshani në prani të fëmijëve

Vritet Shqiptari Selim Elshani në prani të fëmijëve

Mbrëmë në orët e vona është ekzekutuar me një breshëri plumbash një 36 vjeçar shqiptar nga Kosova, që jeton në Zvicër, i cili kishte pasaportë italiane. Ai është vrarë para… Read more »

Kosova, mbështetësja më e madhe e SHBA-së në botë

Kosova, mbështetësja më e madhe e SHBA-së në botë

Sipas sondazheve të fundit të lëshuara nga “Gallup”, lidershipi i Shteteve të Bashkuara ka ruajtur mbështetjen e plotë në gjashtë shtete, në të cilat prijnë Kosova e Shqipëria. Katër te… Read more »

Serbët e Serbisë: Kosova është e pavarur

Serbët e Serbisë: Kosova është e pavarur

Në Serbi, 63 për qind e qytetarëve e di se Kosova është e pavarur dhe se Beogradi mundet vetëm të luftojë për pozitën më të mirë të serbëve, thonë hulumtimet…. Read more »