s Lajme | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Lajme

Sali Berisha kercenon serbine (Video)

Sali Berisha kercenon serbine (Video)

[wp-like-locker][/wp-like-locker]

Do t’i fitoj zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Do t’i fitoj zgjedhjet e ardhshme parlamentare

Kryetari i komunës së Gostivarit, Rufi Osmani, thotë se skena politike shqiptare në Maqedoni, ka nevojë për një opsion të ri i cili jo vetëm që do të merr pjesë,… Read more »

Të gjithë në punë, deputetët në pushim

Të gjithë në punë, deputetët në pushim

Edhe pse e hëna është ditë punë për të gjithë, kjo nuk vlen për deputetët të cilët i kanë lidhur festat dhe vazhdojnë me pushimin dimëror deri më 10 janar…. Read more »

Japupi paralajmëron projekte të mëdha ekologjike vitin e ardhshëm

Japupi paralajmëron projekte të mëdha ekologjike vitin e ardhshëm

Viti i ardhshëm 2011 do të jetë vit ekologjik kur në terren do të shihen projekte konkrete, paralajmëroi ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor të Maqedonisë, Nexhati Jakupi. Në… Read more »

Ish kampioni zviceran ka therë shqiptarin

Ish kampioni zviceran ka therë shqiptarin

Katër vite pas veprës së kryer, rasti i skiatorit të njohur zviceran Mickael Deschenaux, do të fitojë epilogun përfundimtar. Më tepër se 3.500 faqe akuzë e rëndojnë fituesin e dyfishtë… Read more »

Haradinaj nominohet për kryeministër të Kosovës

Haradinaj nominohet për kryeministër të Kosovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, hapi fushatën parazgjedhore në orën 00:01 të së mërkurës me besimin se do ta marrin votën e qytetarëve për ta qeverisur Kosovën për katër vjetët… Read more »

Spanja, qëndrim të hutuar ndaj Kosovës

Spanja, qëndrim të hutuar ndaj Kosovës

Faqja e internetit Wikileaks vazhdon duke zbuluar materiale analitike të shkruara nga diplomatë amerikanë në botë, e në këtë rast një analizë dërguar Departamentit Amerikan të Shtetit nga Ambasada Amerikane… Read more »

52 milionë euro për të rritur standardet e burgjeve

52 milionë euro për të rritur standardet e burgjeve

52 milionë euro do të investohen në burgjet e Maqedonisë gjatë tre viteve të ardhshme. “Në tre vitet e ardhshme është paraparë të ndërtohen rreth 63.000 metra katrorë hapësira të… Read more »

Sulmohet brutalisht një gazetar rus

Sulmohet brutalisht një gazetar rus

Kamerat e sigurimit të një shtëpie kanë incizuar sulmin brutal të reporterit rus Oleg Kashin. E gjithë ngjarja ka ndodhur para shtëpis së tij ku e kanë pritur dy sulmues… Read more »

Reali i kundërpërgjigjet Barcës

Reali i kundërpërgjigjet Barcës

Real Madridi i është përgjigjur Barcelonës në mënyrën më të mirë me fitoren prej 5-1 ndaj ndaj Athletic Bilbaos. Kjo ndeshje konfirmoi edhe njëherë formën e lartë të portugezit Cristiano… Read more »