s Shqiptare | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Shqiptare

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Shfaqen hajnat në rrugët e Serbisë, ku disa mërgimtarë shqiptarë në adresë të portalit Zemra.org kanë treguar tmerrin që ju ka ndodhur duke ardhur në shtëpi. “Sapo hyra në rrugën… Read more »

Lorik Cana: Ja pse nuk u martova me shqiptare

Lorik Cana: Ja pse nuk u martova me shqiptare

Lorik Cana rrëfen për herë të parë arsyen pse zgjodhi të martohej me italian Monica dhe jo me një femër shqiptare. Gjatë një interviste për “Agon Channel”, Cana u shpreh… Read more »

Digjen pesë shtëpi në Bit Pazar të Shkupit

Digjen pesë shtëpi në Bit Pazar të Shkupit

Sot në Bit Pazar të Shkupit janë djegur pesë shtëpi të banorëve shqiptarë të këtij vendi. Arsyet e djegies ende nuk dihen. Përveç dëmeve materiale që janë shkaktuar në shtëpitë… Read more »

73 vjeçarja kërkon djalosh shqiptar si partner, në këmbim të dokumentave (Foto)

73 vjeçarja kërkon djalosh shqiptar si partner, në këmbim të dokumentave (Foto)

Një 73- vjeçare nga Britania e Madhe thotë se meshkujt 50 vjet më të rinj se ajo kthejnë kokën kur e shohin duke kaluar në rrugë. Jane Pesch thotë se… Read more »

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Protestat në lagjen Gjorçe Petrov vazhduan edhe sot në mbrëmje, ku iu vë flaka automobilave dhe gjithçka që ishte pronë e shqiptarëve, vazhduan të demolohen objekte të ndryshme, mirëpo reagimi… Read more »

Vallezimi ne nje dasem shqipetare qe po cmend Boten

Vallezimi ne nje dasem shqipetare qe po cmend Boten

Vallezimi ne nje dasem shqipetare qe po cmend Boten

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Një familje shqiptare në Radishan të Shkupit mbrëmë u sulmua nga huliganët maqedonas. Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, kur pjesëtarët e familjes shqiptare u sulmuan nga huliganë maqedonas, të… Read more »

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Sot rreth orës 13:30 një grup nxënësish nga shkolla PTT “Vllado Tasevski” në Shkup janë sulmuar nga një grup nxënësish nga shkolla e mesme kimike që gjendet afër shkollës “Vllado… Read more »

Shuhet familja shqiptare derisa po kthehej për pushime

Shuhet familja shqiptare derisa po kthehej për pushime

Një aksident i rëndë tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm, ku pjesëtarët e një familje kanë humbur jetën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur 2 km larg pikës kufitare të Kakavijës… Read more »

Vdes aktori i njohur me prejardhje shqiptare Paul Walker

Vdes aktori i njohur me prejardhje shqiptare Paul Walker

Ylli i filmit “The Fast and the Furious”  Paul Walker, ndroi jetë ditën e shtunë në një aksident në Californi. Sipas mediave amerikane, Paul Walker ishte në një Porsche bashkë… Read more »