s Femrat | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Femrat

Kur janë të gatshme femrat për marëdhënie?

Kur janë të gatshme femrat për marëdhënie?

Ka ditë kur femrat fare nuk janë të gatshme për seks, mirëpo ka edhe ditë kur ato thjesht nuk munden, e Nga dita e parë deri te dita e shtatë… Read more »

Ja si luajnë femrat futboll në ujë (VIDEO)

Ja si luajnë femrat futboll në ujë (VIDEO)

Nëse gjithnjë e keni parë me pesimizëm mundësinë që femrat të luajnë futboll bëni mirë të shikoni këtë video që i tregon në një situatë edhe më të vështirë. Provojnë… Read more »

13 gjëra me të cilat femrat janë më të mira se meshkujt!

13 gjëra me të cilat femrat janë më të mira se meshkujt!

Ka hulumtime të shumta të cilat kanë vënë në pah që femrat i kanë disa aftësi të pabesueshme, të cilat meshkujt nuk i kanë. Jemi më të mira në mësime… Read more »

Femrat me vithe të mëdha janë më inteligjente dhe më të shëndetshme!

Femrat me vithe të mëdha janë më inteligjente dhe më të shëndetshme!

Damat me format më të theksuara të vitheve kanë nivelin më të ulët të kolesterinës dhe më me sukses prodhojnë hormonet të cilat kontrollojnë nivelin e sheqerit. Të kesh vithe… Read more »

Problemet dashurore: Kujt i rrëfehen femrat?

Problemet dashurore: Kujt i rrëfehen femrat?

Për dallim nga meshkujt, të cilët emocionet e tyre të thella më së shpeshti nuk i ndajnë me askënd, femrat më parë do të vdisnin se sa do t’i fshihnin… Read more »

Ja pse femrat nuk jane per te vozitur Ferrari (VIDEO)

Ja pse femrat nuk jane per te vozitur Ferrari (VIDEO)

Sarah Harding (from British and Irish Pop Girl Group – “Girls Aloud” driving a Ferrari on an edition of “Fifth Gear”. [wp-like-locker][/wp-like-locker]

Për meshkujt të gjitha femrat janë tërheqëse, bukuria nuk ka rëndësi

Për meshkujt të gjitha femrat janë tërheqëse, bukuria nuk ka rëndësi

Rezultatet e një hulumtimi më të ri tregojnë se, pa marrë parasysh se çfarë femre gjendet përballë mashkullit, trupi i tij automatikisht përgatitet për tërheqje në kuptim të seksit, pa… Read more »

Përse meshkujt i braktisin femrat të cilat i duan

Përse meshkujt i braktisin femrat të cilat i duan

Keni krijuar një lidhje që keni ëndërruar me një mashkull i cili u admiron. Çdo gjë është e përsosur. Përnjëherë, si kur godet rrufeja në qiell të kthjellët, ai ju… Read more »

Femrat ndiejnë më shumë dhimbje fizike se meshkujt

Femrat ndiejnë më shumë dhimbje fizike se meshkujt

Cilët vuajnë më shumë, meshkujt apo femrat? Një studim i ri në Universitetin e Stanford raporton nivele më të larta të dhimbjeve të provuara nga femrat dhe jo nga meshkujt…. Read more »

Rrëfimi i agjentes së CIA-s: Femrat janë të lindura për spiune

Rrëfimi i agjentes së CIA-s: Femrat janë të lindura për spiune

Lindsay Moran, e cila gjashtë vjet punoi si spiune e CIA-s dhe, në bazë të përvojave të saj u xhirua trileri “Tridhjetë minuta pas mesnatës” (“Zero Dark Thirty”) për vrasjen… Read more »