Bota
  1 week ago

  Deputetja italiane e akuzon Bill Gates: Sterilizoi miliona gra, planifikon ta ulë popullsinë me 15%

  Deputetja rebele italiane, Sara Cunial ka mbajtur një fjalim të ashpër në lidhje me ndërhyrjen…
  Bota
  1 week ago

  Greqia i ka hapur më se 500 plazhe, vizitorëve iu kërkohet t’i vendosin çadrat nga katër metra larg

  Me të filluar nxehtësia verore, Greqia ka vendosur t’i hapë më se 500 plazhe, por…
  Kosova
  1 week ago

  Femrat e dhunuara gjatë luftës në Kosovë: Marte Tunaj, na fal

  Tregimi për gruan e guximshme jeton Sot dua ta kujtoj Marte Tunajn, gruan e parë…
  Lajme
  2 weeks ago

  Plazhi në Shqipëri: Çadrat 3.5 metra larg njëra-tjetrës, 3 metra distancë në det

  Drejtoresha e Agjencisë Kombëtare të Turizmit në Shqipëri, Kornelia Ferizaj ka folur për një skenar…
  Arsimi
  2 weeks ago

  Testi i maturës mund të mbahet në qershor

  Ministrja në detyrë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë e Inovacionit, Hykmete Bajrami ka paralajmëruar që testi…
  Kosova
  2 weeks ago

  Keqpërdorën kartelat bankare dhe hynë në sistemin kompjuterik, dy të arrestuar në Prishtinë

  Policia në Prishtinë ka arrestuar dy meshkuj kosovarë pasi të njëjtit kanë kryer vepër penale,…
  Lajme
  2 weeks ago

  Autoritetet në Maqedoni: Nuk mendojmë për hapjen e aeroporteve

  “Është akoma herët të mendohet për hapjen e aeroporteve”, tha sot ministri i Shëndetësisë. Ai…
  Bota
  3 weeks ago

  Rroga si në Gjermani, Turqia kërkon puntorë, Ja në cilin profesion

  Izolimi në shtëpi, për shkak të Koronavirusit, ka vënë në vështirësi fermerët turq të cilët…
  Lajme
  4 weeks ago

  Restorantet dhe kafenetë do të hapen së shpejti në Maqedoni, me një mënyrë të veçantë funksionimi

  Rregullat e reja që do të vlejnë për hotelierët janë në fazën përfundimtare. Autoritetet sigurojnë…
  Lajme
  4 weeks ago

  Edhe këtë fundjavë nuk hapen kafeteritë në Gostivar,qeveria nuk vendosi për kafeteritë që të punojnë sipas modelit “Blej dhe shko”

  Kryetari i Gostivarit, Arben Taravari tha sot paradite se Shtabi qendror i krizave në Qeverinë…
   Shendetesi
   1 week ago

   Personat që hanë shpejt janë më të rrezikuar nga sëmundjet e zemrës

   Personat të cilët hanë ushqim shpejt janë pesëfish më të prirë të zhvillojnë simptoma të cilat i rrisin rreziqet e…
   Shendetesi
   3 weeks ago

   Pesë shenja që ankthi nga koronavirusi është bërë serioz dhe si mund ta rikuperoni gjendjen tuaj

   Kohë të vështira dhe sfiduese për shëndetin mendor të njerëzit është duke kaluar bota pas shpërthimit të koronavirusit. Kjo për…
   Bota
   April 21, 2020

   Mjeku gjerman: Në Hamburg askush nuk ka vdekur nga coronavirusi, nëse nuk kishte sëmundje të mëparshme

   Ekzaminuesi i njohur mjekësor përkatësisht mjeku i Mjekësisë Ligjore i Hamburgut, Klaus Püschel, e konsideron të ekzagjeruar frikën ndaj coronavirusit.…
   Shendetesi
   March 4, 2020

   Lajm i mirë për ata që hanë djath shpesh

   Qumështi mund të zvogëlojë mundësinë e pësimit të një goditje në tru në jetën e mëvonshme, thonë studiuesit. Një studim…
   Close