SMS

Sms Dashurie
Sms Dashurie Shqip
SMS Dashurie Gjermanisht
Sms Dashurie Italisht
Sms Dashurie Anglisht
Poezi Dashurie Shqip

Erresir gjithkund erresir dhe heshtje monotone i friksohem zbraztires e cila flijon zemeren time ajo lindi ku linde edhe ti i jep vetes shpres se me don por ti nuk je askund ti je zdhukur nga jeta ime duke len pas gjurm te zbehta te dashuris se kaluar une per ty mbeta vetem nje voglushe qe dikur te vinte keq ndersa tash jo i jepa vetes shpres se me don por ti nuk je askund ti je zhdukur nga jeta ime duke len pas zhurm te zbehta te dashuris se kaluar I VETMI DJAL ME SY E BUZQESHJE TE BUKUR JE TI PER MUAA

Kur te shkosh te flesh
deren mos e mbyll
do te vi te puthi
per nje nat e mir
mos bjer ne mes te
shtratin kujto se te dua
por bjer ne skaj me
ler vend dhe mua

nje leter ta kam shkru veq ty me ta dergu por ne biblotek e kam qu kur te shkojsh me marr me lexu

Dëshiroj të shof me sy
të mos digjëm mall për ty
Sikur të ishe rreze hana
do të hy në dhomën tënde
Vetëm ta dish se sa të dua
Sdo të jetojsh asnjë orë pa mua

Kur zoti tha: te bashkohen 2 zemra,un e ti ram brenda.
Kur zoti tha: qe dikush ti ruaji ne te 2 na ndau nje i huaji.
Kue zoti tha: qe dikush ti vrase, ne te 2 u dashuruam ne parajse

kur hy ne shkoll ty te kujtoj
dal prej shkolleper ty mendoj
thjesht te dua dhe nuk te harroj

Nuk të dua më, o jetë,
as nuk dua në ty të rrojë,
ngase je e pavërtetë,
e përse në ty të jetoj?

Tani se dua as dritën e diellit,
se dua më as dashurinë!
edhe nëse jetoj në zjarr të tmerrit,
më në ty s’dua të rri.

Mos vajtoni as ju oj qyqe të mjera,
se s’dua t’ju dëgjoj as zërin më,
se lumturinë më mori era,
e në këtë jetë më askund vend nuk zë.

Po bëjë lutje, e pse o Zot s’më dëgjon,
po e thërras vdekjen, e pse nuk vjen?
E çka o jetë tani nga unë kërkon,
kur e gjithë rininë më shkatërron?!(kum met qytu)
9

Mjaft o jetë më mundove,
s’më le vend askund në këtë botë,
mjaft dhembje më shkaktove,
e dhembjen time e dëshmojnë këta lotë.

O, mos ago as ti o dritë,
se më shumë më pëlqen nata,
errësirën tani jam duke e pritë,
ngase kurrë lumturi në këtë jetë nuk pata.

Ah sikur ta dije, se sa të urrej,
t’ma merrje shpirtin këtu tek shkruaj,
që ti s’më do mua, unë e vërej,
e përse më lë që të vuaj?

Ka kohë që po të kërkoj,
e askund nuk të gjej,
në çdo vend po gjurmoj,
Vallë?! Ku je mshef?

Po! Tek unë nuk pate mëshirë,
që në këtë moshë ta urrej jetën,
të vdes ndoshta është më mirë,
nga ky tmerr ta shpëtojë vehtën.

Mos ke mëshirë për mua,
eja e më shpëto,
se jetën më se dua,
të lutem, mos më tradhëto.

Më shpëto nga këto vuajtje,
nga këto lot, nga ky pikëllim,
ah, moj mendje çfarë nuk bluajte,
në këto ditë, që po ngdhinë.

Ka filluar të bëhet ditë,
ah, moj natë ti mos kalo,
eja vdekje, se jam duke të të pritë,
mos kështu, mos më tradhëto.

Mjaft më tradhëtove mbi këtë dhe,
mjaft më le duke të pritur,
jo, për mua s’ka ditë të re,
se drita ime tani është fikur.

Po të kërkoj në dritë të qiriut dhe në mesin e humnerës,
të lutem, eja e mos më tradhëto,
eja e merre këtë shpirt të fatëzezës,
e nga këto vuajtje më largo.

Unë jam një e mjerë,
në këtë botë jam pa dashuri,
e pa fat unë paskam lerë,
që t’mos njoh unë kurrë lumturi.

Nuk dua më të pres,
nuk dua më të jetoj,
por dua që të vdes,
se të nesërmes nuk i besoj.

Të prita dje, të prita dhe sot,
do të pres ndoshta me vajë e lotë,
por kur vdekja më afrohet,
atëherë ndoshta do të pendohem.

Oh, të lutem më trego se ku je,
se nga malli do të verbohem,
të lutem eja, se të pres,
se zemra e shpirti do t’më shkatërrohen?!

Por ja, jeta na zhgënjeu,
na largoi të dy, të dy
zemrat na i theu, dhe s’dua që kësaj jetë t’i thojnë,
kur njëri larg tjetrit po jetojmë.

Në atë çast unë ndihmë kërkova,
para Zotit u gjunjëzova,
O, Zot! Në zemër një plagë të rëndë e kam,
edhe në këtë jetë e mallkuar jam.

Në shpirtin tim, fle zemra jote,
dhe tani jetoj vetëm me shpresë,
kjo dritë s’më lë vend askund,
andaj më mirë është që të vdes.

Me lotë filloj të shkruaj,
me shpirt po digjem, e me zemër vuaj,
përse kjo jetë më tradhëtoi,
e përse tani të jetoj?

Vuajtja tek unë gjithmonë mbretëron,
e rruga e varrit më perëndon,
më mirë të vdes, se të jetoj,
se këto vuajtje s’mund më t’i duroj.

Përse, o Zot kaq më mundon,
e zemrën dhe shpirtin ma ´,
fatin tim gjithmonë ta vajtoj,
e në rininë time, vdekje të kërkoj.

Mallkuar çoftë emri dhe jeta ime,
mallkuar çoftë kjo jetë me mundime,
gëzim për zemrën time, se di përse s’ka,
kjo zemër e shkretë si lule është tha.

Këtë shpirt të lutem, mos e merr,
se aty jeton një i mjerë,
largoni këto vuajtje, e këto lotë, që kurrë nuk pushojnë,
e pa fat jam në jetë, dhe kur nuk shoh dritë të vërtetë.

E mallkuar është kjo zemër,
andaj leri këto sy të mallëngjyer,
që edhe njëherë të shijojnë atë dritë të pakët që e kisha,
e tani dua që t’më harrosh.

Frymëzimi im i pa fat,
që vjen e më djeg mu në gji,
për kënd të flas, e për kënd të shkruaj,
e përse më bën që kaq shumë të vuaj?

Jam shkrirë, në jetë jam tretur,
e tëra kërkoj të vdes, të shkoj në dhe,
të pushoj, të bëhem tokë,
trupi yt për të më shkelur.

E të bëhem pluhur, që kurrë s’do të kesh për të më vërejtur,
bashkë me pranverë po largohem edhe unë,
kur t’më kujtojnë shokët e shoqët, le të shiqojnë në dhe,
se aty pushon një turp, që dikur i deshti shumë,
dhe ja, tani u bë për ta shkelur edhe ju!.

Po nënës time, vallë kush do t’i jep ngushëllime,
në ankthe të jetës le t’më kujtojnë,
nganjëherë le të vjen tek varri,
le ta shiqon varrin tim aty ku shkruan:
“Amanet, më kujtoni nganjëherë”?

Amanet më kujto nganjëherë,
më përqafo prej së largu,
së paku një herë në vit,
se për mua nuk do të ketë as pranverë,
as s’do të zbardh kjo e mjera ditë.

Mos e harro shifrën që të don,
kthema dritën, se ky zjarr më përvëlon,
mos u largo nga gjiri im,
se s’ka kush pas teje, t’më jep ngushëllim.

Përse kështu më tradhëtove,
don që t’ma shuash të vetmën dritë,
zemrën dhe jetën ma helmove,
andaj kthehu, e mos shko, o shpirt.

Të kërkoj vdekjen, më dhimbet jeta,
e kur s’të kam pranë, qajnë sytë e mi,
andaj prapë më e mirë është vdekja,
kur s’kam ku të gjej unë lumturi.

Në ëndërr të shoh, kur sytë e mi lotojnë,
në netët pa gjumë, ndiej zemrën që vajton,
kërkoj hijen tënde në muret e dhomës sime,
e mëngjesi agon, por vuajtjet nuk pushojnë.

Në lotët e mi, një melodi e re,
ma shuan mallin, nuk më len të vdes,
ditët kalojnë por asgjë nuk ndryshon.

Koha shënon vuajtjet e mia në ditar,
sytë e tu nuk më len të qetë,
ah, ky kujtim
dashurinë e humbur kërkon.

Ky rrembesh shiu, kujtimet m’i riktheu,
ma pushtoi shpirtin zemrën ma theu,
kohën e pranverës së kaluar mua ma kujtoi,
atëherë kur zemra ime në tënden jetoi.

E tani u larguam! Jetë pa mëshirë!
Po bredhi nëpër rrugë, çdo kund po gjurmoj me shpirt të tretur,
në çdo pëllëmb po të kërkoj,
po e thërras vdekjen, nga ky zjarr të më shpëtoj.

Por, vallë! Jeta a sillet me çdokend si me mua,
kësaj bote të hidhur – jetë po i thuhet,
e çfarë, o Zot është ai kur zemrën ta vret
dhe kur ai na mallkon, ndihmë nga ai a kërkohet?

Sytë i kam të mbushur me lotë
dhe kurrë s’më thahen për atë njeri që ma theu zemrën,
dhe më shtyn të qaj,
por më e mirë është vdekja, se e tërë jeta t’më kalon në vaj?!

Unë po vdes, e tani në shpirt të kujt, vallë do të jetoj,
në atë shpirt që e desha,
e që kurrë “Të dua”, s’më tha,
por tani le të harrohen t…

PËR ATË… QË SOT GJENDËT NË VARR…

E heshtur në cepin e dhomës,
me një bllokë të vogël në duar,
çëndronte e ndrojtur pa fjalë,
kjo zemra ime e lënduar…!

Dhe bllokun e hapë më ngadalë,
diçka kërkoj pakuptim,
më duket se ti je aty
dhe unë të flas shpirti im… !

Por ti papritur më zhdukesh
dhe as përgjigje nuk më kthen,
dhe unë kaloj faqen tjetër
ndoshta aty do të të gjejë!

Aty lexoj dy fjalë…
dhe lotët dot si mbledh,
të them TË DUA shumë,
të them ktheu në jetë!

Dikur aty diçka
më kishe shkruar ti,
tani unë bashkë me dhembjen
e mbaj thellë në gji!

E mbaj aq pranë me zemrën
shtrënguar thellë në shpirtë,
se ty dua të të kthej
në jetë, në jetë sërish!

Se ti ike pa folur me mua
dhe fjalën e fundit nuk ma the, pse s’e di,
ti veç ma shkruajte “TË DUA”
dhe ike u largove përgjithnji!

Përse nuk durove derisa të vija
që puthjen time ta merrje,
të ta thosha atë që kurrë nuk ta tashë,
kur kokën në mua mbështesje?!

Përse jo nuk prite
të të shihja edhe njëherë,
kur më dhembje më buzëqeshe,
më kujtove atë pranverë?!

Përse kjo jetë është kaq e padrejtë,
ty të mori kaq larg nga unë,
përse nuk na bashkonë përsëri,
të na bën të gëzuar?!

Po ti a më mbanë mend mua
apo ndoshta me engjuj ke rën në dashuri,
ndoshta dhe unë do të bëhem engjull së shpejti,
që ti të më duash përsëri?!

Të lutem më ndihmo të vijë edhe unë atje,
mos më lerë të vuaj ç’do ditë e natë,
se kam një kohë të gjatë që pres
në krahët e tu të jam prapë !

Nuk mundem nga kjo jetë të ngre kokën,
e vetmuar pa ty në ç’do anë,
nuk mundem jo më të dashuroj,
jo, më zemër për dashuri nuk kam.

Të lutem më dërgo një shenjë,
një ëndërr, një lule më dërgo,
nga ato që unë t’i sillja pranë
dhe ti me thoshe mos më lëndo!

Përse ike kaq larg nga unë,
jo më as lule s’të sjell dot,
tani unë dua të jam më ty
se për mua pa ty kjo jetë është e kotë!

Ç’do ëndërr të thërras më merr,
në shpirtin tënd më shtrëngo,
dua të jam edhe unë engjull
në krahët e tu të fluturoj!

Kur pranë teje qëndroj e heshtur
dhe dridhem kur më prek ngadalë,
mendoj se mbrenda teje ka diçka
dhe ti më thua me zemër, e jo me fjalë!

Diçka që më bën të ndihem si engjull
dhe hap krahët drejtë teje fluturoj,
ti më shtrëngon aq fortë pranë vetës
dhe ngadalë pëshpëris “Të Dashuroj”

Zot të lutem kthema përsëri atë që dikur ma more,
mos më le të vuaj kaq shumë për të,
se më s’po mund të duroj dot,
e pamundur ta harroj,
kur sytë e mi për atë pikojnë vetëm lotë,
kthema të lutëm sepse e dua gjithmonë, gjithnjë?!

O Zot a më dëgjon vallë,
ktheje edhe njëherë në ketë jetë,
a më sheh mua , a e sheh zemrën time duke u kallë,
o Zot ma kthe vetëm edhe njëherë atë shpirtë,
nga ajo ditë që e more dhe më le pa të,
unë mbeta LOTI_DASHURISË…?!!!

mos mendo per te humburen, falendero te pranishmen, a veren se ti posedon qelsin e lumturis son…

sa bukur te jesh i dashuruar…jetoje rinine se bota eshte e jotja mos i degjo fjalet qe i thote bota…..

Pse sonte zogjet spo kendojn…
Pse yjet nuk po ndriqojn…
Pse s’më zë i gjori gjum…
Pse kjo zemer me rrah kaq shumë…
Pse pa dash po të kujtojjj…
Pse spo mund të mësojj…
VaLL… Qka ka ndodhh me muu…
Pse kaq shuuummmmë
jam DASHURUUUU

Zemra zemre i ben lutje,dashuria e pare fillon me nje puthje,zemra e femres eshte si hotelkush don hyn e kush del .po zemra e mashkullit eshte si nje gurr kush hyn brenda nuk del kurr.

a ke fjet o engjull a ke fjet o rrush ruaj ato buz se po ti merr naj kush edhe pse nuk jam me ty ato me takojn mua se me shpirt e zemer une ty te dua

te dua te dua ta them te verteten zdo ta jap veq zemren po e jap edhe jeten nese ke zemer ndaje me mu nese ke fjal me thuaj te dua

Sikur ta dija se sëmundja ime do të ishte shëndet për ty, kurrë nuk do të shërohesha!
Sikur ta dija se verbëria ime do të ndriqonte ty shiqimin,kurr nuk do të doja të më kthehej shiqimi!
Sikur ta dija se ulja ime do te ishte ngritja jote, gjithënjë do të qëndroja poshtë!
Por sikur ta dija se dashuron dikë tjetër, kurrë nuk do të të falja!

Nëse çdo yll në qiell ndriqon për dikë në tokë, atëherë do të doja që unë të jem ylli yt, nëse çdo lumë e ka qëllim detin, atëherë do të doja që unë të jem deti yt, nëse çdo fjollë bore qëllim e ka majën e malit, do të doja që unë të jem mali yt dhe nëse çdo dashuri e ka qëllim zemrën, do të doja që unë të jem zemra jote.

Edhe nese vdes te lutem mos mbaj zi se edhe guret e malit e dine qe vdekja me eredhi nga Ti.

Nese heshtim te dy bashke,
edhe heshtja ka dy sy
jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty
dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj
gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje…

Nje lule u cel ne zemren time,
Nje trup u shtri mbi mua,
Nje dore me perkedhel embel,
Nje ze me thote te DUA.

Dashuria eshte si nje pike loti,
Te rreshket ne faqe kur je i zoti,
Nese zemra-zemren dashuron,
Fjalet e botes ajo kurre nuk i DEGJON…

Dikur
Afer teje kur isha
Embelsine e buzeve shijoja
Qartesin e syve shihja
Shushurimen tingelluese te flokeve ndjeja
Larg teje sot ndjej vetmine
Era buzet mi shkrumon
Shpirti ska sgjen qetesi
E fresket eshte puthja
Kujtimi per ty…

Nese ka det ne Gjithesi
Qe kurr s’i dihet jo thellesia
Ajo e ka emrin Dashuri!
dhe matet vetem nga Poezija

Dashuria Eshte Loje Fati
Qe Ka Brenda Zenka Inati
Dashuria Eshte Bixhoz
Qe Te Ben Gjithmone Xheloz
Dashuria Eshte Shah
Qe Nuk Ka Aspak Shaka

Ishte nate gjumi nuk me zinte….
Mendoja per ty sikur te te kisha pran
Shtrengova jastekun sikur te ishe ti
Dhe fillova te qaj per ty e dashur
Dhe me lotet e mi krijova imazhin
Tend engjellor.
E putha si te ishe ti
Dhe me pas me kishte zen gjumi
Te nesermen ti nuk ishe
Fillova te te qaj po me kot
Ti kishe ikur
Ne mbremje ti u shfaqe dhe papritur
Ti me the Te Dua
Dhe qe prej asaj nate une fle i qet
me fjalen qe me the ti e Dashur….
Te Dua Shume

Ti Me Jep Ngrohtesi Dashuri, Xhelozi.
Ti Me Ben Te Enderroj
Ne Syte E Tu Jeten Te Kaloj.
Ti Me Jep Ngrohtesi ,bukuri,embelsi.
Ti Me Ben Te Fluturoj Ne Bukurine Tende Qe Adhuroj.

Sa yje ka qielli, askush s’mundet ta di…
Sa te dua une ty, pa kufi…
Ket poezi qe po ta shkruje,
Te lutem mos ja shkruaje askujt
sepse zemra ime nuk eshte e gjithekujt.

Te dua te dua deri sa te vdes edhe ne ate
boten tjeter une do te pres.
Une te dua, ti me don, dashuria
jone nuk mbaron.
Krejt bota kerkon paqe, c’do zemer kerkon ilaq.
Kjo quhet dashuri e vertet… Te dua perjet.

Dashuria… eshte jete, shijoje
Dashuria… eshte enderr, endrroje
Dashuria… eshte e bukur, adhuroje
Dashuria… eshte dhimbje, sheroje
Dashuria… eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria… eshte detyre, plotesoje
Dashuria… eshte pasuri, ruaje
Dashuria… eshte loje, luaje
Dashuria… eshte mister, zbuloje
Dashuria… eshte fat, perfitoje
Dashuria… eshte avanture, kujdes
Dashuria… eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria… eshte dashuri, lufto per te!!

Hajde dil more ne ballkan voglushi ime,
Gjumi naten s’me nxen rri ne mendime,
Jam shume e re por s’mundem te pres per syte e kaft,
besom se vdes.
Shkoje vera tuje prit shkoje pranvera edhe nje vite,
U*** o qe te jesh veq i imi shpirt.
Ka te shkosh une kam me te njek,
Si kur nje hije, deri sa te me derzohesh mu more bukurosh.
Terditen me nje puthje me mashtron,
Krejt boten ma rrutullon.
Shkoje vera tuje prit shkoje pranvera dhe nje vit
U*** o qe te jesh veq i imi shpirt.

Nese e don bukurin ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te bukura se une.
Nese e don menqurin, ateher mos me duaje mua, sespe ka te tjera
qe jan me te menqura se une.
Nese e don pasurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te pasura se une.
Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua
sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une.

Se di ku me ike, se di ku po shkon..
Vetem ty te kisha, kthemu veq njeher her..
Po te lus po te lus se di a me ndegjon..
E di se pa ty jeta me eshte terr..
E di se ajo tjetra zemren po ta merr..

Sa ka deti uje e kryp e zalle..
Zemra ime aq per ty ka malle..
Edhe vdekjen e kam thirre shume her..
Por as vdekja pa ty nuk po me merre..

Sa kohe u be qe s’shoh syte e tu dhe prape i perfytyroj.Sa kohe u be qe nuk puth buzet e tua..dhe prape e ndjej ngrohtesine e tyre.Sa kohe u be qe nuk perkedhel me trupin tend…dhe prape e ndiej aty ne trupin tim.Dua te te shoh perseri,po jane vec lutje te kota pa gram shprese,se fati deshi qe te ishim larg.E kjo largesi na beri te kuptonim se sa e donim njeri-tjetrin.S’na mbetet gje tjeter vecse…….

TE DUA…
MOS I THUAJ ASNJERIUT QE TE THASHE TE DUA
POR THUAJ ZEMRES TE ME DOJE DHE AJO MUA.
TE DUA NE MENGJES TE DUA NE DARKE,
DO TE DOJA TE TE PUTHJA POR…..
TE KAM SHUM LARG…..

SONTE NE ENDERR ME PRIT SE DO TE VIJ
POR MOS U TREMB FLI PERSERI.
NUK DO TE TROKAS NE DERE
E AS NUK DO TE ZGJOJ
POR DO TE TE PUTH LEHTE
E PRAP DO TE SHKOJ
Eternita
28 Sep 2005, 04:40 AM
Aman moj Breshka se na bane me zemer dhe ti me keto poezi.
G3NTO
28 Sep 2005, 07:57 AM
kur te gardhi u afrova
pashe qe aren po punoje
befas sec pelliti lopa
e kuptova qe me doje
————————————
tek stoli i prishur…
te prita…te prita… te prita..
e pastaj e rregullova vete
———————————–
hap syte,perpara te shoh ty
kthehem prapa,te shoh ty
shikoj majtas,te shoh ty
shikoj djathtas,te shoh ty
. . . . titulli poezise ishte: hapu pak se me more frymen
————————————————————-
Te Dua,ne makine
diskutonim pa pushim
shiu binte pa ndalim
era frynte me furi
…nje cast larg teje u largova
te vrapoja une fillova
djerset me rridhnin ne balle
dhimbja gjithe trupin ma pushtoi
universi tkurrej pas meje
… ah ca te beka diarreja
———————————————————-
ne ballkon rrija une
ne ballkon rrije dhe ti
buke e gjalpe haja une
buke e gjize haje ti
……..oh cfare dashuri
———————————————————————-
dua te te perqafoj
te te puth te te shtrengoj
para te gjitheve
nuk me intereson se te gjithe shikojne
kam deshire vetem te te puth
nuk me intereson qe te tjeret nuk jane dakort
nuk me intereson qe te tjeret me shohin shtrember
…..nuk me intereson qe ti po drejton trafikun
—————————————————————————–

kur te gardhi u afrova
pashe qe aren po punoje
befas sec pelliti lopa
e kuptova qe me doje
————————————
tek stoli i prishur…
te prita…te prita… te prita..
e pastaj e rregullova vete
———————————–
hap syte,perpara te shoh ty
kthehem prapa,te shoh ty
shikoj majtas,te shoh ty
shikoj djathtas,te shoh ty

————————————————————-
dua te te perqafoj
te te puth te te shtrengoj
para te gjitheve
nuk me intereson se te gjithe shikojne
kam deshire vetem te te puth
nuk me intereson qe te tjeret nuk jane dakort
nuk me intereson qe te tjeret me shohin shtrember
…..nuk me intereson qe ti po drejton trafikun
—————————————————————————–
5 gishta ka nje dore, 5 petale ka nje lule, 5 germa formojne “TE DUA”

Dashurija kerkon gjithcka, ka te drejte te beje.
——————————————————-
Je nje bombe: dua te arratisem me ty, per te shperthyer bashke.
—————————————————————————-
Dashurija ime per ty eshte si universi: nuk do te ket kurre mbarim.
——————————————————————————

-EDHE KENGA E BILBILIT PA TY ME DUKET VAJ, EDHE NESE GEZOHEM PA TY ME DUHET TE QAJ, EDHE PSE, NGA JETA S’TE NDAJ KUJTIMET ME TY NE ZEPER I MBAJ

KETE NATE VODHA NJE YLL, ASNJE SE DI. DO TA JAP TY, HENA NE HAPESIREN E SAJ TE DRITES ME PA DHE ME BUZEQESHI…MBASE E KUPTOJ QE E BERA PER DASHURI

KUR JAM ME TY ESHTE NJESOJ SIKUR TE PERJETOJ NJE ENDERR TE BUKUR

apro i libri e vedo te
apro la finestra e vedo te
apro la porta e vedo te
ma stronzo spostati eeeeeeee

Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime….pas kesaj…asgje…

.Kur jam me ty eshte njesoj
sikur te perjetoj nje enderr te bukur,
por ne kete enderr eshte edhe frika,
frika se mos do te zgjohem shpejt….
dhe gjithcka do te mbaroje……….

shikoj qiellin e te shoh ty
shikoj detin e te shoh ty
shikoj yjet e te shoh ty
spostoju ta marrssha….

Si more zot sjam pasha 1 gram romantik une. se di si shkruhet asnje poezi dashurie,    , tashi me keni zane pak pergjumshem, se eshte ora 7 e mjesit dhe akoma skam shkua me fjet gjume, po neser ta po e kopjoj edhe une ndonje ndokund e tash po e shkruaj, isha tu u tall more se nuk ka djale ma romantik se une hahahaahaaaaaaaaaa

-Mos ja mbyll buzet, atij qe i ke hapur zemren.

-Mjaftoi vetem nje cast per te te njohur, por nuk do te mjaftonte nje jete per te harruar ate cast.

je rima e trishtimit tim
je vajtimi i kenges sime
jemi larg syve
por afer me zemer

I dashur syte e tu jane aq te bukur sa qe shohin njeri-tjetrin

mu kujtua ai filmi me leonard gjaten se nuk gaboj ku thone:
un me syze ti me syze. ?’ne?!…do bejme femi me dylbi neve.

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me yjet e nates
Une te pershendes

Kujto eren e malit
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don perjete?

Ah sa nate e lumtur
Ah sa nate e qete
Gjithmon me kujtohesh
Nga ora 12-t?

T? dua pa mas?
T? dua pa mbarim
T? dua m? shum?
Se sa shpirtin tim

T? dua ,t? dua
P?r ty do t? vdes
Po ti a m? don mua?
Pergjigje po pres..

JE LARG

Mua vetem nuk me rrihet
E ti larg,larg shpirtit tim
Per ty vuaj, ne pambarim

Jam njeri si gjithe bota
kam nje shpirte kam nje lot
kam deshire me te taku
Se larg teje kam qellu
Se ne ty vajze jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Per ty do te vuaj
Deri ne pambarim
SaRa_Shkodrane
5 Jul 2006, 09:41 PM
Un ne forum ti ne forum
Fjalet tona rrjedhin lum
U kenaqa duke lexu fraza
Per dashurira virtuale
CLANDESTINO
27 Jul 2006, 10:33 PM
ti ne nje koder
un ne nji koder
boll e mire po pak e vogel
-sjam e vogel jam taman
e du burrin me shpi ne tirane
e ma pas ai nji fuoristrat
se pernryshe i ka met thate
e me ken nji djal persmarit
e me pas te trash zinxhirin e arit

sorra hipi ne lis
lisi u tha
druvari e preu
gruja e druvarit e dogji
une hangra geshtenja te pjekuna….

Frika me ze kur s’je prane meje
Kam frike se mos dikush si flladi lehte i pranveres
te rremben dhe ti si gjethe
largohesh larg
aq sa une s’mundem te te kap

……………………………………………………………………

Nese te ka ardhur vetja ne maje te hundes
martohu qe te te vije ne maje te hundes dikush tjeter

…………………………………………………………………….

me puth ne sy
se te dua vetem ty
me puth ne gush
se syt e mi ,me lot jan mbush

me puth ne faqe
se shpirtin ,krejt ma kenaqe
me puth ne ball
se zemra ime, per ty esht thar

……………………………………………………………………..

me puth ne qaf fort
se per ty ,po derdhi lot
me puth ne buz
se plot dashuri ,per ty jam mbush

ma puth fort trupin
se ma heqe fare trurin
me puth nga kembet,deri te koka
se dashuria ,per ne te dy ekzistoka

ti ne nje koder
un ne nji koder
boll e mire po pak e vogel
-sjam e vogel jam taman
e du burrin me shpi ne tirane
e ma pas ai nji fuoristrat
se pernryshe i ka met thate
e me ken nji djal persmarit
e me pas te trash zinxhirin e arit
ps: kam ken esull kur e kam shkru,tung hajt se shifna….

Ti po don burre???? qyqja mi none, ca s’po shoh ketu  hahahahahahahaha
Atje është një lum, ku ka lule shumë,
kur të të marrë gjumi Ty
mos u merzit ,
se do vijë të të puth unë…!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ZEMRA IME SHUM TE DON
DIT E NAT PER TY MENDON
SHPIRT IM S’KA QETESI
DERISA
TE BASHKOHEMI UN E TI

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Ndonjehere endrrat behen realitet, por
me ty, realiteti u be nje enderr.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Nje genjeshter ne momentin e duhur eshte
njeqind here me mire se sa nje e vertete
e thene ne momentin e gabuar.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe
mendja jote thone te njejten gje.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button