s Shqiperia | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Shqiperia

Itali, sekuestrohet 1 ton drogë në skafin që vinte nga Shqipëria

Itali, sekuestrohet 1 ton drogë në skafin që vinte nga Shqipëria

Autoritetet italiane sekuestruan një sasi të konsiderueshme lëndë narkotike të llojit marihuanë, që dyshohet se vinte nga Shqipëria dhe arrestuan katër shtetas shqiptarë. Operacioni i policisë italiane u krye në… Read more »

Dy shqiptarë përdhunojnë një shqiptare në Greqi

Dy shqiptarë përdhunojnë një shqiptare në Greqi

Dy të rinj shqiptar akuzohen nga policia greke si përgjegjës për përdhunimin e një vajze 25 vjeçare, gjithashtu nga Shqipëria. Djemtë e dyshuar u ndaluan nga policia dhe u dërguan… Read more »

Përplasje mes shqiptarëve nga Kosova e Shqipëria

Përplasje mes shqiptarëve nga Kosova e Shqipëria

Betejë me armë në zonën e Institutit në kryeqytet. Dy grupe përplasen dhe në fund tentojnë të zgjidhin gjithçka me nxjerrën e armëve. Për fat nuk ka të plagosur, ndërsa… Read more »

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Një i ri shqiptar, student në Itali, humbi jetën si pasojë e goditjeve fatale në kokë që mori në Firence të Italisë, kurse shtetasi nga Maqedonia i dyshuar për krimin… Read more »

Genta Ismaili – Prezanton te Dashurin nga Shqiperia (Foto)

Genta Ismaili – Prezanton te Dashurin nga Shqiperia (Foto)

[wp-like-locker][/wp-like-locker]

Gruaja shqiptare ia rrëmben fëmijën (Video)

Gruaja shqiptare ia rrëmben fëmijën (Video)

Urben Massena, është një shtetas shqiptar, me origjinë kongoleze, i cili prej tre vitesh po zhvillon një betejë gjyqësore për të parë fëmijën e vet, tashmë 9 vjeç, pasi ish-gruaja… Read more »

Videoja më ka shqetësuar mua, familjen dhe fansat

Videoja më ka shqetësuar mua, familjen dhe fansat

Këngëtarja nga Shqipëria, Bleona Qereti, ka reaguar pas publikimit në internet të në një videoxhirimi ku ajo shfaqej e zhveshur lakuriq. Shikoni Videon ketu! Sipas agjencisë informative Presheva Jonë, Bleona… Read more »

Samanta së shpejti me klip të ri

Samanta së shpejti me klip të ri

Këngëtarja nga Shqipëria, Samanta Karavella ka nisur xhirimet e videoklipit të ri. Në fakt këngëtarja këtë verë do të publikojë dy klipe, një prej të cilëve është në përfundim. Për… Read more »

Soni Malaj bashkëpunon me Baba Stars

Soni Malaj bashkëpunon me Baba Stars

Këngëtarja nga Shqipëria, Soni Malaj e cila ka kohë që jeton në Spanjë dhe nuk ishte aq aktive këto muaj në skenën muzikore, thuhet se është duke u përgatitur për… Read more »

Rrezarta mohon se e ka bërë gjoksin operacion

Rrezarta mohon se e ka bërë gjoksin operacion

Këngëtarja nga Shqipëria, Rrezarta Shkurta ka mohuar shkrimet e mediave se ajo ka bërë operacion gjoksin e saj. Ishte thënë disa ditë më herët për Rrezarta Shkurta që ka bërë… Read more »