s Maqedonia | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Maqedonia

Maqedonia me çmime dhe taksa evropiane dhe rroga afrikane

Maqedonia me çmime dhe taksa evropiane dhe rroga afrikane

Maqedonia vazhdon të jetoj mes dy realiteteve.Realiteti i qytetarët të varfër dhe ai politikanëve të pasur të cilët nuk ndjejnë krizën dhe faturat e shtrenjta për energji elektrike dhe taksave… Read more »

Hamburg: 46 vjeçarin nga Maqedonia e vrasin dhe kufomën e fusin në valixhe

Hamburg: 46 vjeçarin nga Maqedonia e vrasin dhe kufomën e fusin në valixhe

Amza Zekiri nga Maqedonia, është viktima  kufoma e të cilit është gjetur në një valixhe në Sinstorf të Hamburgut. Policia gjermane ka identifikuar dhe ka bërë publik identitetin dhe bëhet… Read more »

Durrës, aksidentohen katër shqiptarë nga Maqedonia (VIDEO)

Durrës, aksidentohen katër shqiptarë nga Maqedonia (VIDEO)

Një veturë me targa të Tetovës me të cilën udhëtonin katër persona që udhëtonin nga Maqedonia nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Qafë-Thanës drejt Durrësit është aksidentuar pasditen e kësaj… Read more »

Çfarë do të ndodh me Maqedoninë?

Çfarë do të ndodh me Maqedoninë?

Numri i maqedonve në Maqedoni gjithnjë e më shumë zvoglohet, kurse rritje shënon numri i shqiptarëve dhe turqve. Kështu nëse shëtiteni nëpër disa vendbanime të banuara kryesisht me maqedon fitohet… Read more »

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Shqiptari nga Maqedonia vret studentin nga Shqipëria në Itali

Një i ri shqiptar, student në Itali, humbi jetën si pasojë e goditjeve fatale në kokë që mori në Firence të Italisë, kurse shtetasi nga Maqedonia i dyshuar për krimin… Read more »

Boks, Nuri Seferi sfidon kampionin serb

Boks, Nuri Seferi sfidon kampionin serb

Boksieri shqiptar nga Gostivari i Maqedonisë, Nuri Seferi, të dielën në Shkup do ngjitet në ring për t’u përballur me boksierin serb, Nenad Stankoviç, për titullin e kampionit të Europës… Read more »

Superhajduti nga Maqedonia ka vjedhur 138 vetura në Austri

Superhajduti nga Maqedonia ka vjedhur 138 vetura në Austri

Policia austriake ka arrestuar një shtetas të Maqedonisë i cili është i denjë për rekord negativ Ginesi – brenda dy viteve ai ka vjedhur 138 vetura në qytete të ndryshme… Read more »

Sigurohet banesa për familjen e Telit

Sigurohet banesa për familjen e Telit

Vetëm tre ditë pasi u publikua rasti në gazetën “KOHA”, falë gatishmërisë dhe vullnetit të mirë, është rikthyer shpresa për një jetë më të mirë në sytë e fëmijëve të… Read more »

Ndërroi jetë gruaja më e moshuar në Maqedoni, Zaide Hasani

Ndërroi jetë gruaja më e moshuar në Maqedoni, Zaide Hasani

Sot në moshën 110 vjeçare ndërroi jetë lokja Zaide Hasani nga Haraçina. Historia e gjatë e  plakës në moshë, përmbante shumë rrëfime sa të gëzueshme po edhe aq edhe të… Read more »

Maqedonia filiali më i afërt i Beogradit

Maqedonia filiali më i afërt i Beogradit

Maqedonia ndjehet më e afërt me Serbinë sesa me Kosovën dhe shtetet e tjera, ndaj edhe krerët e shtetit maqedonas zhvillojnë takime të rregullta me krerët e shtetit serb dhe… Read more »