s Shkup | www.Zemra.Org
List/Grid

Tag Archives: Shkup

Vrasje në Klinikën për fëmijë në Shkup

Vrasje në Klinikën për fëmijë në Shkup

Një dramë e vërtetë ka ndodhur sonte në kulmin e Klinikës për sëmundje për fëmijë në Shkup. Nga MPB kanë raportuar se në orën 20:40 nga sigurimi i Klinikës për… Read more »

Shkup, plagoset një polic

Shkup, plagoset një polic

Ne afersi te Çarshise se Vjeter tek parkingu eshte bllokuar qarkullimi nga forcat policore. Jozyrtarishte mesohet se eshte plagosur nje polic.   Raportohet se polici i plagosur eshte pjestar i… Read more »

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Kjo është dhuna e ushtruar nga policia, ndaj shqiptarëve në Shkup (VIDEO+FOTO)

Janë tmerruar banorët e lagjeve shqiptare nga bastisjet, përveç tjerash, disa të rinj shqiptar u keqtrajtuan nga policia maqedonase, në disa raste deri në gjakosje. VIDEO 10 minutëshe nga gjithë… Read more »

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Video të reja nga protestat e sotme në mbrëmje, ngjante në skena nga luftërat qytetare! (VIDEO)

Protestat në lagjen Gjorçe Petrov vazhduan edhe sot në mbrëmje, ku iu vë flaka automobilave dhe gjithçka që ishte pronë e shqiptarëve, vazhduan të demolohen objekte të ndryshme, mirëpo reagimi… Read more »

Policia e organizoi djegjen e lokalit tim – Video

Policia e organizoi djegjen e lokalit tim – Video

Pronari i restorantit të djegur mrbëm në lagjen Gjorgje Petrov ku ndodhi vrasja e maturantit maqedonas ka treguar në detaje se si ndodhi djegja e lokalit të tij. Ai tha… Read more »

Situatë lufte midis shqiptarëve dhe sllavomaqedonasve

Situatë lufte midis shqiptarëve dhe sllavomaqedonasve

Pas vrasjes së maturantit sllavomaqedonas në Gjorçe Petrov të Shkupit, vazhdon situata të jetë e tensionuar në këtë regjion. Lajmet e fundit që kanë arritur flasin se para pak çastesh,… Read more »

Vritet maturanti në Shkup

Vritet maturanti në Shkup

Një maturant është vrarë në lagjen Gjorgje Petrov të Shkupit, afër Klinikës turke të syve. Lajmi është konfirmuar edhe nga policia, por ende nuk ka detaje për ngjarjen e rëndë…. Read more »

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Huliganët maqedonas sulmojnë familjen shqiptare në Shkup

Një familje shqiptare në Radishan të Shkupit mbrëmë u sulmua nga huliganët maqedonas. Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:00, kur pjesëtarët e familjes shqiptare u sulmuan nga huliganë maqedonas, të… Read more »

Rrahje masive në Shkup

Rrahje masive në Shkup

Një rrahje masive midis dy grupeve ka ndodhur mbrëmë në Shkup, me ç’rast një person është therur me thikë dhe disa të tjerë me plagë të tjera. Rrahja fillimisht ka… Read more »

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Rrahje masive mes nxënësve shqiptarë e maqedonas

Sot rreth orës 13:30 një grup nxënësish nga shkolla PTT “Vllado Tasevski” në Shkup janë sulmuar nga një grup nxënësish nga shkolla e mesme kimike që gjendet afër shkollës “Vllado… Read more »