Policët në gjyq, për ushtrim dhune

Tre policë të Kosovës nesër do të përballen në gjykatë. Ata akuzohen nga një qytetar se kanë ushtruar dhunë fizike e psikike në dhomat e stacionit policor numër 2 në Prishtinë. Krejt kjo histori ka nisur më 19 dhjetor të vitit 2003 dhe lidhet me një vrasje në Suedi. Haxholli thotë se është rrahur, torturuar dhe ofenduar nga 3 policët e stacionit numër 2 në Prishtinë, njofton...

Jepet dënimi për “Bandën e Durrësit”

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë pak më parë vendimin lidhur me 16 anëtarët e Bandës së Durrësit. Siç informon Noa, Lulzim Berisha u dënua me burgim të përjetshëm, ashtu si dhe Endrit Dokle, Indrit Taullai e Plaurent Dervishaj. Sipas të dhënave paraprake mësohet se i njëjti dënim u dha edhe për Adriatik Colin, por i reduktuar në 10 vite burg duke përfituar nga statusi i të...