Korçë, grinden për pronën, daja plagos nipin

Konflikti për pronën ka shkaktuar sërish përplasje me armë zjarri. Ngjarja e radhës ka ndodhur në lagjen nr.6, të qytetit të Korçës, pranë shkollës “Naim Frashëri”. Nga hetimet paraprake, mësohet se Pëllumb Kamberi pas një debati me djalin e motrës, e ka plagosur atë me armë gjahu. I lënduari, Andrea Pojani 30 vjeç, është dërguar menjëherë në spital dhe mësohet se...