s Zemra | www.Zemra.Org
List/Grid

Author Archives: Zemra

Forcat Speciale plagosin 77-vjeçarin, policia: Doli në dritare me armë në dorë

Forcat Speciale plagosin 77-vjeçarin, policia: Doli në dritare me armë në dorë

Forcat RENEA gjatë një operacioni në Divjakë në orët e para të ditës së sotme kanë plagosur një burrë të moshuar, i cili ka marrë plumba në kokë dhe është… Read more »

Kur do të mund të udhëtojnë kosovarët pa viza, bazuar në shembullin e Ukrainës?

Kur do të mund të udhëtojnë kosovarët pa viza, bazuar në shembullin e Ukrainës?

“Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fundit nga elita politike në Kosovë. Por, kur në fakt do të… Read more »

“Nxehen gjakrat”, të ftuarit braktisin emisionin “Me zemër të hapur” (Video)

“Nxehen gjakrat”, të ftuarit braktisin emisionin “Me zemër të hapur” (Video)

Momente tensioni, ngritje zëri dhe akuza që prekin jetën e një fëmije 5 vjeç. Një martesë e prerë në mes ka sjellë konflikte për një periudhë të gjatë mes një… Read more »

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë 3-katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ndërkohë që është shoqëruar një… Read more »

Facebook po përgjon telefonin tonë

Facebook po përgjon telefonin tonë

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të …

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

Apple janë duke punuar për të përmirësuar iPhonet që janë të pajisur me NFC me aftësinë për të zhbllokuar dyert, dhomat e hoteleve dhe makinat. NFC, i pranishëm në iPhone 6 dhe lart, lejon shkëmbime informacionit pa kontakt dhe bën të mundur përdorimin e

Shenjat që tregojnë se trupi juaj po ju “ulëret” për ndihmë!

Shenjat që tregojnë se trupi juaj po ju “ulëret” për ndihmë!

Trupi ynë është një mekanizëm i përsosur ku shumë gjëra ndodhin në të njëjtën kohë. Dhe nganjëherë na jep shenja se nevojitet ndihmë të cilat, nëse shpërfillen, mund të çojnë në probleme shëndetësore. Ja disa sinjale që duhej të merrnim gjithmonë parasysh.

Njihuni me njësitë speciale nga vendet e ndryshme të botës (Foto)

Njihuni me njësitë speciale nga vendet e ndryshme të botës (Foto)

Çdo vend në botë ka nevojë për ushtri të fuqishme që të mbroj interesat dhe të luftoj armikun potencial në çdo moment. Megjithatë, me rritjen e tensioneve nëpër botë, rriten edhe kërkesat për formimin e njësive speciale të trajnuara për të kryer misionet më të vështira. Anëtarët e njësive speciale përzgjidhen nga ushtritë dhe policitë, kurse

Horoskopi për ditën e sotme, 29 Maj 2018

Horoskopi për ditën e sotme, 29 Maj 2018

Me Plutonin që ndikon, sjellja jo e duhur mund të konsolidohet në vend që të jetë diçka e rastit. Pyesni veten, nëse e dini, si do të reagonte partneri. Mos u përzieni me gjëra që nuk ju takojnë dhe në lidhje me këtë bëni një sqarim.

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Aventurës së Jona Dervishit në FSHF i ka ardhur fundi. Bukuroshja e zyrës për shtyp pritet që të largohet së shpejti nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se largimi i Dervishit është punë ditësh.