s Posts by Zemra | www.Zemra.Org
List/Grid

Author Archives: Zemra

Facebook po përgjon telefonin tonë

Facebook po përgjon telefonin tonë

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të …

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

Apple janë duke punuar për të përmirësuar iPhonet që janë të pajisur me NFC me aftësinë për të zhbllokuar dyert, dhomat e hoteleve dhe makinat. NFC, i pranishëm në iPhone 6 dhe lart, lejon shkëmbime informacionit pa kontakt dhe bën të mundur përdorimin e

Shenjat që tregojnë se trupi juaj po ju “ulëret” për ndihmë!

Shenjat që tregojnë se trupi juaj po ju “ulëret” për ndihmë!

Trupi ynë është një mekanizëm i përsosur ku shumë gjëra ndodhin në të njëjtën kohë. Dhe nganjëherë na jep shenja se nevojitet ndihmë të cilat, nëse shpërfillen, mund të çojnë në probleme shëndetësore. Ja disa sinjale që duhej të merrnim gjithmonë parasysh.

Njihuni me njësitë speciale nga vendet e ndryshme të botës (Foto)

Njihuni me njësitë speciale nga vendet e ndryshme të botës (Foto)

Çdo vend në botë ka nevojë për ushtri të fuqishme që të mbroj interesat dhe të luftoj armikun potencial në çdo moment. Megjithatë, me rritjen e tensioneve nëpër botë, rriten edhe kërkesat për formimin e njësive speciale të trajnuara për të kryer misionet më të vështira. Anëtarët e njësive speciale përzgjidhen nga ushtritë dhe policitë, kurse

Horoskopi për ditën e sotme, 29 Maj 2018

Horoskopi për ditën e sotme, 29 Maj 2018

Me Plutonin që ndikon, sjellja jo e duhur mund të konsolidohet në vend që të jetë diçka e rastit. Pyesni veten, nëse e dini, si do të reagonte partneri. Mos u përzieni me gjëra që nuk ju takojnë dhe në lidhje me këtë bëni një sqarim.

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Aventurës së Jona Dervishit në FSHF i ka ardhur fundi. Bukuroshja e zyrës për shtyp pritet që të largohet së shpejti nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se largimi i Dervishit është punë ditësh.

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Me plis në kokë, me muzikë shqipe në sfond, kikboksieri shqiptar Sazan Kimbo është futur në ring për të mbyllur ndeshjen që në raundin e parë duke mboshtur me nokaut maqedonasin Aleksandar Dimovski, shkruan Zemra.org.

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Kujtojmë opinionin se polici shqiptar Feta Alimi , i cili shpëtoi deputetin dhe liderin e ASH Ziadin Sela, jo që nuk u shpërblye, por ai u burgos dhe tani gjendet në paraburgim dhe rrezikon të denohet me shumë vite burg.

Biondja seksi çmend me format trupore

Biondja seksi çmend me format trupore

Romee Strijd është një nga top modelet më të mira në botë për të brendshme femrash, e cila ka mbi 4 milionë ndjekës në llogarinë e saj në Instagram.

“Bomba” Kady McDermott!

“Bomba” Kady McDermott!

Kady McDermott shijoi së fundmi rrezet e diellit në Dubai dhe Tajlandë.

Sipërmarrësja e fitness-it nuk ka nguruar të postojë disa foto të reja nga pushimet e saj në Instagram e veshur me bikini.