Dy shqiptare në “Miss Belgjika 2012”

Bukuroshet shqiptare me origjinë nga Kosova kanë arritur të kualifikohen për natën finale të spektaklit të bukurisë “Miss Belgjika 2012”. Albana Berisha ka arritur disa ditë më parë të kurorëzohet me çmimin ‘Miss Brukseli 2012’. Bukuroshja nga origjinë nga Kosova për një vit do të jetë vajza më e bukur e metropolit belg. Me këtë çmim, ajo është kualifikuar automatikisht...

Albana Berisha fituesja e “Miss Bruxelles 2012”

Albana Berisha nga Kosova është zgjedhur gjatë kësaj fundjave si “Miss Bruxelles 2012”. Vajza 21 vjeçare me origjinë nga Kosova kishte arritur të triumfojë para dhjetëra bukurosheve belge dhe të vendeve të tjera. Ajo u zgjodh si vajza më e bukur e Brukselit duke u bërë kandidate për pjesëmarrje në “Miss Belgjika 2012”. Ajo në një intervistë për televizionit “7 sur 7”...