Incidenti që ndezi rrjetin, gazetari i zbulon gjoksin të ftuarës (VIDEO+18)

Një gazetar spanjoll ka bërë një ‘gabim’ të nxehtë gjatë emisionit që po transmetonte. Ai kishte të ftuar një femër dhe teksa ishin duke diskutuar nëse kishte veshur apo jo reçipeta, ai i ul fustanin bust duke i zbuluar tërësisht gjoksin… kështu vërtetoi se ajo nuk kishte reçipeta. [wp-like-locker] [/wp-like-locker] 3,124 total views, 1 views today

Robërimi dhe kthimi i Skëndërbeut sipas legjendave popullore

Skëndërbeu simbas legjendavet ka qënë sak në Turqi, i marrë peng prej Sulltanit, bashkë me të vëllezërit. Sulltani si e pa këtë që ishte i vogël dhe shumë i shkathët e i squët, nuk e prishi si të vëllezërit, po e futi në shkollë dhe e mësoi dhe e rriti si djalin e tij. Ai ja vuri dhe emrin Skëndërbe. Kështu më janë përgjigjur shumë fshatarë që kam pyetur, që para shtatorit...

Pse është domatja pemë, ndërsa shalqiri perime

Ka bimë për të cilat në fillim do të mendonim që janë pemë ose perime, vetëm që në fund të na tregohet që megjithatë nuk janë siç kemi menduar. Pse vjen deri te një hutim i tillë? Pavarësisht se në cilën pjesë të botës jetoni, pjeshka kudo konsiderohet pemë, ndërsa për shembull karota gjithmonë perime. Kjo ndarje e qartë vlen për një shumicë të madhe të pemëve de...

Thyejnë Rregullat dhe Sfidojnë vdekjen për disa foto ”Selfie” (VIDEO)

Ervin Punkar 17-vjeç bashkë me dy shokët e tij, Keivo Pint 19-vjeç dhe Juri Uluots 17-vjeç janë ngjitur në kullën e ndërtuar në vitin 1857 pa asnjë masë sigurie. Djemtë kishin marrë me vete një GroPro dhe një shkop, në mënyrë që fotot të ngjanin më bukur. Pavarësisht se gabimi më i vogël mund t’ju kushtotne me jetë, djemtë nuk janë bërë aspak pishman për aventurën...

Si e parashikonin Astrologjinë popujt e lashtë?

Astrologjia si shkencë ka qenë rreth nesh me mijëra vite më parë. Sipas popujve të lashtë Astrologjia është krijuar apo shpjeguar së pari nga grekët të cilët e parashikonin të ardhmen përmes yjeve, dhe eksplorimi i tyre ishte i paraqitur përmes shenjave të horoskopit, të cilat edhe në ditet e sotme ende tregojnë ditën apo jetën tuaj, duke mbetur si parashikues i jetës tuaj që...

Ujku sulmon qingjat, por me pas ndodh një befasi (VIDEO)

Delet u zunë në befasi nga një ujk i uritur, por ky i fundit u befasu vet. Grupi i deleve iu vërsul ujkut duke shpëtuar kështu lehtë nga ai. 878 total views, 2 views today

Në aeroport Ai jep asaj pasaportën e tij. Papritmas ajo ngjitet mbi tavolinë Dhe e bën këtë…!!

Në aeroport Ai jep asaj pasaportën e tij. Papritmas ajo ngjitet mbi tavolinë Dhe e bën këtë…!! 411 total views, no views today

Çifti që kanë 30 vite diferencë e jetojnë të lumtur (Video)

Ata kanë 25 vite martesë dhe asgjë nuk i ka penguar në këtë jetë për të qenë të lumtur përkrah njëri-tjetrit. Teksa i shikon të dy kupton diferencën e madhe të moshës mes njëri-tjetrit, plot 30 vite. Dhe nuk janë pak, por ky çift edhe pse ka kaluar jo pak probleme të mëdha në jetë, nuk ka harruar të buzëqeshë, dhe kjo i bën më të veçantë. Ata janë çift Kola me origjinë...

Sot minuta e fundit e ditës në mbarë botën zgjat 61 sekonda

Sonte minuta e fundit në mbarë botën do të zgjasë një sekondë më shumë se zakonisht. Kjo është një dukuri që ndodh për shkak të fenomenit të ngadalësuar të rrotullimit të Tokës rreth Diellit. Në të gjitha vendet e botës, sonte natën nga 30 qershori në 1 korrik “Universal Time Coordinated” (UTC), në orën 23:59-00:00, minuta do të zgjasë 61 sekonda, kështu që...

Ja si është vrarë Isa Boletini

Historiani Hakif Bajrami, në një opinion të tijin, rrëfen se si është vrarë në Podgoricë Isa Boletini pasi ishte dorëzuar në përfaqësinë franceze. Prej aty aiu iu dorëzua organeve malazeze, të cilët e vranë po atë ditë kur ushtritë e Vjenës hynë në Mitrovicë, më 23 janar 1916, përcjell “Zëri”. Më pas, Boletini është dorëzuar organeve malazeze më 10 janar....