List/Grid

Lajme Subscribe to Lajme

EKSKLUZIVE! Gazetari nga Maqedonia publikon bisedën e Mirsad Ndrecajt dhe Komandant Hoxhës (FOTO-SMS)

EKSKLUZIVE! Gazetari nga Maqedonia publikon bisedën e Mirsad Ndrecajt dhe Komandant Hoxhës (FOTO-SMS)

Gazetari Zoran Bozhinovski para disa ditëve pat paralajmëruar se do të nxjerr të gjitha dëshmitë të cilat i ka për të zbardhur sado pak të vërtetën për konfliktin e Kumanovës… Lexo më gjërësisht.. »

Kavajë, konflikti me ish-bashkëshortin, ja si i shpëtoi vrasjes

Kavajë, konflikti me ish-bashkëshortin, ja si i shpëtoi vrasjes

Rreth orës 16.00 të datës 19 korrikut 2015, shërbimet e policisë gjyqësorë të Komisariatit të Policisë Kavajë, kanë marre informacion se ne vendin e quajtur plazhi i Golemit të rrethit… Lexo më gjërësisht.. »

Surfisti sulmohet nga dy peshkaqenë, ja lufta që bën për të shpëtuar (Video)

Surfisti sulmohet nga dy peshkaqenë, ja lufta që bën për të shpëtuar (Video)

Kjo video është duke bërë xhiron e botës. Surfisti, njëkohësisht tre herë kampion bote, Mick Fanning ka shpëtuar nga sulmi i dy peshkaqenëve falë guximit që ka treguar duke luftuar… Lexo më gjërësisht.. »

Vlorë, mbytet në det fëmija 6-vjeçar

Vlorë, mbytet në det fëmija 6-vjeçar

Sezoni veror ka shënuar edhe viktimën e parë në ujrat e Adriatikut. Një fëmijë 6-vjeçar me inicialet A.L ka qënë i shoqëruar nga halla e tij duke bërë plazh dhe… Lexo më gjërësisht.. »

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Hajnat në Serbi plaçkisin mërgimtarët shqiptarë

Shfaqen hajnat në rrugët e Serbisë, ku disa mërgimtarë shqiptarë në adresë të portalit Zemra.org kanë treguar tmerrin që ju ka ndodhur duke ardhur në shtëpi. “Sapo hyra në rrugën… Lexo më gjërësisht.. »

Rryma do të shtrenjtohet

Rryma do të shtrenjtohet

Nëse Kosova nuk e ndërton Termocentralin e ri, deri në vitin 2030 qytetarët do të paguajnë 72 për qind më shtrenjtë energjinë elektrike se që paguajnë tani. Një kilovat orë… Lexo më gjërësisht.. »

Spiunët e UDB-së me të cilët përballen edhe shqiptarët: Flasin deri në 8 gjuhë

Spiunët e UDB-së me të cilët përballen edhe shqiptarët: Flasin deri në 8 gjuhë

Mediat serbe sot kanë shkruar për gjeneratën e re të spiunëve serb që po përgatiten në kompleksin e shërbimit sekret të këtij vendi BIA, në Banjicë. UDBA e dikurshme, që… Lexo më gjërësisht.. »

Tri kërkesat e kancelares Merkel për Kosovën

Tri kërkesat e kancelares Merkel për Kosovën

E plotësuar: Kancelarja gjermane, Angela Merkel në takimin që ka pasur në Berlin me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa ia ka paraqitur tri kërkesat e qeverisë gjermane, si vazhdimi i… Lexo më gjërësisht.. »

Tension i madh në Lezhë: Zbarkon RENEA, zv.ambasadori amerikan braktis qytetin!

Tension i madh në Lezhë: Zbarkon RENEA, zv.ambasadori amerikan braktis qytetin!

Bashkia e Lezhës mendohet të jetë një prej zonave më të nxehta nga 61 bashkitë,pasi jo vetëm prej ngjarjes së mbremshme ku është qëlluar pranë makinës së deputetes Monika Kryemadhi… Lexo më gjërësisht.. »

Trupi i gjendur në Belgjikë pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria (Video)

Trupi i gjendur në Belgjikë pa kokë, krahë e këmbë është 22-vjeçari nga Shqipëria (Video)

Trupi cung, i cili u gjet më 9 Qershor në Libret e Belgjikës, ka arritur të identifikimi vetëm dje gjatë ditës së djeshme (17 Qershor). Mediat belge shkruajnë sot se… Lexo më gjërësisht.. »