List/Grid

Lajme Subscribe to Lajme

Njihuni me Laurimin, kamarieri që përloti të gjithë me gjestin e tij ndaj një klienti të veçantë

Njihuni me Laurimin, kamarieri që përloti të gjithë me gjestin e tij ndaj një klienti të veçantë

Të quhesh njeri i madh, i vlerësuar dhe i dashur nga të gjithë nuk mjafton një pozitë, por një gjest, një veprim apo një fjalë që do të mbahet mend… Lexo më gjërësisht.. »

2,522 total views, 204 views today

Telefonata nga Moska si e kishte shpëtuar Erdoganin dhe pushtetin e tij

Telefonata nga Moska si e kishte shpëtuar Erdoganin dhe pushtetin e tij

Të mos ishte thirrja telefonike nga Moska, do të ishte në pikëpyetje se presidenti turk Rexhep Taip Erdogan a do të ishte gjallë, dhe të mos flitet më për pushtet…. Lexo më gjërësisht.. »

1,186 total views, 7 views today

Kush e vërtetoi vrasjen e 500 mijë shqiptarëve nga serbët, si u gjet libri i austriakut?

Kush e vërtetoi vrasjen e 500 mijë shqiptarëve nga serbët, si u gjet libri i austriakut?

Sipas Leo Freundlih, hebreu austriak qe botoi librin Golgota Shqiptare, liber qe protestonte kundër zhdukjes masive të shqiptarëve nga serbët në vitet 1912-1913, e njejta ushtri vrau mbi gjysem milion… Lexo më gjërësisht.. »

1,652 total views, 4 views today

Vrasja në Gostivar, avokati konfirmon uljen e dënimit për policin vrasës

Vrasja në Gostivar, avokati konfirmon uljen e dënimit për policin vrasës

Gjykata Supreme ka zbutur dënimin e policit maqedonas i Joakim Trifunovski i cili vrau dy shqiptarë nga Gostivari në vitin 2012. Lajmin e konfirmoi avokati i familjes së dëmtuar shqiptare… Lexo më gjërësisht.. »

2,584 total views, 5 views today

Turp! Gjykata e Hagës shpall të pafajshëm Millosheviçin pas vdekjes

Turp! Gjykata e Hagës shpall të pafajshëm Millosheviçin pas vdekjes

Gjykata ndërkombëtare për krime për ish-Jugosllavin në Hagë ka vendosur që ish presidenti tashmë i vdekur i Serbisë, Slobodan Millosheviç nuk ishte përgjegjës për krimet që u kryen gjatë viteve… Lexo më gjërësisht.. »

1,225 total views, 3 views today

Hiqet dënimi i përjetshëm për policin maqedonas që vrau dy shqiptarë, Jankullovska qeshet (AUDIO)

Hiqet dënimi i përjetshëm për policin maqedonas që vrau dy shqiptarë, Jankullovska qeshet (AUDIO)

Shkup, 27 korrik – Gjykata Supreme e Maqedonisë ka hequr dënimin e përjetshëm për policin maqedonas, Joakim Trifunovskin që vrau dy shqiptarë nga Gostivari . Trifunovski u dënua për një… Lexo më gjërësisht.. »

5,782 total views, 5 views today

Njoftim, Ish Ushtarët e UÇK-së, Brigada 116 Tahir Sinani

Njoftim, Ish Ushtarët e UÇK-së, Brigada 116 Tahir Sinani

Gostivar, me 27 Korrik 2016 Njoftim Me rastin e shënimit të 15-vjetorit të rënies së Dëshmorëve të Kombit- Brigada 116: Gjen: TAHIR SINANI NASER ADEMI HYRË EMINI BRAHIM ADEMI HISË… Lexo më gjërësisht.. »

3,794 total views, 6 views today

Shqiptarët janë mbi 40 % në Maqedoni, prandaj shtyhet regjistrimi i popullsisë?

Shqiptarët janë mbi 40 % në Maqedoni, prandaj shtyhet regjistrimi i popullsisë?

Regjistrimi i popullsisë në Maqedoni është riaktualizuar tre vite pas dështimit të tij, për shkak të mosmarrëveshjeve të shumta atë kohë mes partive të koalicionit qeverisës BDI-VMRO lidhur me metodologjinë… Lexo më gjërësisht.. »

1,411 total views, 5 views today

Erdogan flet pas grusht shtetit: Kjo ishte dhuratë nga Allahu, për të pastruar ushtrinë

Erdogan flet pas grusht shtetit: Kjo ishte dhuratë nga Allahu, për të pastruar ushtrinë

Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan pas mbërritjes së tij në Stamboll ka folur për mediat në lidhje për grusht shtetin në Aeroportin Ataturk. Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan pas mbërritjes së tij… Lexo më gjërësisht.. »

1,867 total views, 1 views today

Si u likuidua Xhemë Gostivari, Operacioni “Vraca”

Si u likuidua Xhemë Gostivari, Operacioni “Vraca”

Gjersa i kisha në dispozicion të plotë një mal dosiesh sekrete nga sirtarët dhe arkivi i OZN-s dhe UDB-së në sektorin e IV operativ të përpunimit dhe analitikës,gjurmoja dhe lexoja… Lexo më gjërësisht.. »

1,190 total views, 1 views today