KosovaLajme

Të shtëna me armë zjarri në Prishtinë, policia arreston katër persona dhe konfiskon një kallashnikov

Katër persona janë arrestuar, pasi të njëjtit sot janë përfshirë në një incident ku ka pasur të shtëna me armë zjarri, por pa të lënduar, në Lagjen “Bregu i Diellit” në  Prishtinë.

Ngjarjen e ka konfirmuar për Telegrafi, Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 18:30, policia ka marrë informatën për të shtëna me armë në rrugën “Gazmend Zajmi” në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, bazuar në informacionet fillestare nuk raportohet për persona të lënduar.

“Lidhur me këtë rast zyrtarët policor të stacioneve veriu dhe qendra kanë arrit që në lagjen Arbëria, të ndalojnë një automjet të dyshuar dhe të gjejnë dhe sekuestrojnë një armë AK-47, të cilën njëri nga të dyshuarit e ka hedhë në mbeturina”, ka thënë ajo.

Ahmeti ka thënë se deri tani në stacion policor janë shoqëruar në stacion katër persona, të cilët dyshohet se kanë qenë të përfshirë.

“Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorin e shtetit po ndërmarrin veprimet e nevojshme”, tha Ahmeti.

 

 

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button