Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe e kshillojshe Turkun per te me rrahur a veq mbonen syt? Turp duhet met ardh jo prej mu po prej Shqiptarve prap se prap une krehnona qe jam Shqiptar… 13,367 total views, 3 views today

Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Dritan Shakohoxha sonte në mbrëmje ndërsa gjatë komentit për golin e parë të Shkëndijës së Tetovës ndaj çekëve të Mlada Boleslav e vlefshme për turin e tretë të Europa League, e ka cilësuar stadiumin “Filipi II” të Shkupit “Arena Adem Jashari”. Gjë që me shumë mundësi nuk do tu pëlqejë aspak sllavomaqedonasve të cilët nuk nuk e kanë përtypur këtë etiketim për...

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Pas largimit nga Përfaqësuesja e Suedisë, Zlatan Ibrahimovic ka shkruar një mesazh emocionues i cili ka përlotur të gjithë. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Ibrahimovic përcjell mirënjohjen për Kombëtaren e cila sipas tij i ka dhënë shumë për të përmbushur ëndrat e tij. Ibrahimovic thotë se Suedia do të mbetet gjithmonë në zemër duke shprehur dashurinë e madhe...

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares. Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus. Kështu kishte vendosur para fillimit të kampionatit Evropian, UEFA që ndan nga një milion euro për ekipet fituese dhe 500 mijë për barazim, kurse kombëtarja që pëson humbje nuk shpërblehet.  Shqipëria...

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Pas Kombëtares Shqiptare të futbollit, janë dy futbollistët shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi dhe Admir Mehmedi të cilët kanë zgjuar emocione të jashtëzakonshme te shqiptarët anembanë ku jetojnë, pasi që janë dy futbollistët e parë shqiptar që shënojnë golat e parë në Kampionatin Evropian, “Francë 2016” Shkodran Mustafi shënoi për Gjermaninë në ndeshjen ndaj Ukrainës,...

Grushta e karrige me tifozat rusë. Ja cfarë ndodh kur një tifoz anglez mbetet vetëm (Video)

Duhet të jetë një lojë futbolli që shijohet me emocione të mëdha, por duket se tifozëria ka kapërcyer dhe ka tejkaluar në dhunë. Kjo është një video që qarkullon së fundmi në dhunën mes tifozëve rusë dhe anglezë. Duke përplasur me njëri-tjetrin, tifozat anglezë tërhiqen dhe në dorë të rusëve mbetet një anglez. Cfarë pëson ai, mund ta shihni në video. Ngjarjet e turpshme...

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Referja e vetme shqiptare në Maqedoni, Vjollca Izeiri po prezanton vendin dhe kombin denjësisht në arenën ndërkombëtare të futbollit. Gostivarasja Vjollca Izeiri ka qenë asistent refere në ndeshjen kualifikuese në grupe për Kampionatin Evropian për femra “Euro 2017”, midis Republikës së Irlandës dhe Malit të Zi, të zhvilluar me 7 Qershor në Dublin ku vendasit kanë fituar me...

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e tij. Ali, 74 vjec, një nga figurat më të njohura të shekullit 20, u shtri në spital këtë javë për shkak të problemeve me frymëmarrjen, dhe mediat njoftuan se gjendja e tij u përkeqësua shumë shpejt. Muhammad...

Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati

Futbolli është i paparashikueshëm, të gjithë e dimë këtë, por kjo ndeshje mund të hyjë në historinë e sportit si ngjarja më e çmendur sportive që kemi parë ndonjëherë. 6 kartonë të kuq, 7 gola, 4 prej të cilave i ka shënuar një lojtar, si dhe një përmbysje rezultati në minutat shtesë. Ndeshja e vlefshme për OFC Champions League, një kompeticion shumë i ngjashëm si ai...

Boksieri shqiptar fyhet në baza etnike, kafshon në ring kundërshtarin serb (VIDEO)

Boksieri shqiptar, që jeton dhe vepron në Austri, Astrit Klementa, të premten në Munich është përballur me boksierin serb Andrej Pesiq, meç ky që nuk përfundoi në mënyrë sportive. Në këtë meç boksieri shqiptar i kafshoi veshin boksierit serb, ndërsa më pas ai përballet edhe me promotorin dhe trajnerin e Pesiqit, Alexander Petkoviq, i cili e grushton boksierin shqiptar, transmeton...