FutbollSport

Paris Saint-Germain i cakton çmimin Mbappes

Kylian Mbappe ka shtuar edhe më shumë zjarr në sagën e tij të transferimeve verën e kaluar dhe sërish e ardhmja e tij është e ndezur nga mundësitë.

Thuhet se fituesi i Kupës së Botës ka bërë të pamundurën për të komunikuar me Paris Saint-Germain se ai nuk dëshiron të zgjasë kontratën e tij përtej verës së ardhshme, që do të thotë se kontrata e tij përfundon pas një viti.

PSG nuk është i gatshëm të jetë aq i kuptueshëm këtë herë, dhe do ta vendosë Mbappen për transferim nëse ai nuk do të angazhohet për të ardhmen e tij në klub.

Kjo padyshim i hap derën ekipeve të tjera për të tunduar Mbappen, jo më pak Real Madridin, por ata ende duhet të negociojnë një marrëveshje me PSG-në.

Sipas RMC Sport, shifra që ata kanë në mendje për të lejuar Mbappen të largohet nga Parc des Princes është midis 180 dhe 200 milionë euro.

Duke pasur parasysh dëshirën e deklaruar të Mbappes për të luajtur për Real Madridin, ata padyshim do të jenë kandidatë të fortë për të qenë ekipi i tij i ardhshëm i tij nëse ai largohet nga Parisi.

Presidenti Florentino Perez ka pranuar se Mbappe nuk ishte në planet e tyre këtë verë, dhe nëse ai dëshiron të presë, atëherë nuk ka asgjë që i pengon ata të nënshkruajnë Mbappen si lojtar i lirë verën e ardhshme.

Megjithatë, duke qenë se Real Madrid ka investuar më shumë se 100 milionë euro në Jude Bellingham, do të ishte tronditëse të shihje që ata të afrohen me 200 milionë euro të tjera në tarifat e transferimit këtë verë.

Vetëm koha do ta tregojë, por Los Blancos me siguri do të zgjeroheshin.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button