Shoqeria e vajzave ne AlbaChat

ZaNa –Fr:  Sot me erdhen ne mendje  shume kujtimet dhe caste te bukura qe i kalova me juve  #vajza .Nje gje e di qe koha me juve nuk ishte  vetem nje humbje kohe, ishte dicka….  qe une dot ta mbaj ne mendje dhe shpirt gjithmone !! Per mu personalisht nuk o me rendesi kush prej nga ishte Ks apo Mk, me rendsi eshte qe une kam kalu mire ne mesin e ksaj shoqerie qe i takova ktu ne #AlbaChat dhe...

Poezi per shoqerin e AlbaChat

Koha shkon dhe vitet nuk ndalen Kur je ne mesin e nje shoqeri te mire Ditet shkojne shpejt dhe si vren se si shkuan. Kur jam me ju reflektoj Lumturi me plote jete Ndoshta eshte dita fundit qe sot jena mbledh krejt bashk si dikur!! Mos u ndalni, qeshni e knaquni deri maximum keto dite si nxojm mo kurr Keto vite qe kaluam s’bashku nuk jane pak Kena me lyp me kthy kohen, po kto vite nuk kthen mo. Jemi...

Per Miqesine

Po mundohna me shpreh  qka jam tu ndje… Kjo nate shume e shkurt, I kujtoj ditet dhe netet qe kaualm se bashku “ Athu”, ku kem me mbet..!  A kem me u taku ndojhere ne jete.? A po kem me u largu krejt..! Thone qe e vetmja menyre qe te besh miq, eshte te jesh mik. Miqesia eshte  e mira me e madhe, me e embel qe njeriu mund ta qezoj Ne jete. Jeta na dhuron persona, qe do duam te mos I humbasim...

12 këshilla të mahnitshme seksi nga vende të ndryshme të botës

Cosmopolitan ka anketuar 18 redaktorët ndërkombëtarë për lëvizjet më të mira të seksit dhe trendet e çifteve nga e tërë bota. Tash, cila është shenja ndërkombëtare për “është koha për orgazëm!”? Australia “Rregulli numër një për një gojore të mahnitshme është ta përdorni gojën dhe duart… së bashku”. Kili “Asnjëherë mos hani brokoli ose çokollatë para...

Dashuria ka 5 faza, por shumica ngecin tek e treta

“Ajo/ajo nuk ishte për mua”, duket se është fraza që përdoret më shpesh nga dikush që është ndarë nga i dashuri/e dashura. Ndoshta edhe ne ia kemi thënë vetes këtë të paktën një herë në jetë, edhe pse shumë njerëz përreth mund të mendonin se ishim çifti i përkryer. Shpesh ndihemi të çoroditur se si një dashuri e vërtetë shndërrohet në asgjë. Jed Diamond, një psikolog,...

Dua seks, por burri po më refuzon!

Në janar i bëj 31 vjet, por të gjithë më thonë se jam më e re. Jam e martuar tash e pesë vjet dhe deri në këta muajt e fundit me burrin tim kemi pasur një jetë të lumtur dhe të qetë, edhe pse nuk kemi fëmijë, mirëpo, qetësia bashkëshortore ka filluar të prishet në vitin e kaluar kur burri im u punësua në një firmë private, pasi që mbeti pa punë në ministrinë që ishte...

9 pozicionet që i bëjnë të çmendura femrat

Njëlloj siç mund ta mbyllësh drekën pa ngrënë një ëmbëlsirë në fund, po kështu mundtesh edhe të bësh seks pa pasur orgazmë. Sigurisht, shumica e grave kanë stimulimin klitoral, si çelësin kryesor që u hap dyert e orgazmës, por jo gjithmonë është e mjaftueshme të synohet menjëherë dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë ajo pikë,” vazhdon Boynton. Më poshtë gjenden të...

Si të bëheni seksi “kauboje”

Lexo mënyrat me të cilat mund të bëhesh më atraktive në këtë pozë seksi. Për fillim, a pajtohemi të gjithë që poza e seksit në të cilën vajza ulet mbi mashkullin (ajo qëndron sipër) është aaaaqë seksi? 1. Lozni me sisët tuaja Sisët dhe thimthat janë ndër zonat më të mëdha erogjene. Kaloni butësisht gishtat sipër tyre, bëni masazh dhe butësisht shtrëngoni – çka do...

Do të tronditeni: Ja sa përqind e femrave masturbojnë rregullisht

Kur bëhet fjalë për masturbimin vëmendja është e madhe. Kjo është një temë interesantë që ngjall shumë kureshtje. Dëshironi të mësoni se sa dhe si si vetëkënaqen femrat, si edhe meshkujt si e fshehin masturbimin nga ato? Rreth 70 për qind e femrave masturbojnë rregullisht, 50 për qind e tyre e bëjnë këtë pa marrë parasysh a kanë partnerë apo jo, ndërkaq vetëm 10 për...

Kërcënimi i nipit: Bëj seks me mua, ose do t’i them xhaxhait…

Nipi i burrit zbulon nëpërmjet një videoje intime që nusja e xhaxhait të tij e tradhtonte atë. Nipi nuk zgjedh t’i tregojë xhaxhait dhe i kërkon diçka në këmbim gruas: të bëjë seks me të. Gruaja në fjalë ka rrëfyer për “The Sun”, kërcënimet që kishte marrë nga nipi i bashkëshortit, që nëse nuk bënte seks me të, do t’i tregonte xhaxhait për dashnorin. “Burri im...