Milioneri Islam Online – Kuiz Islam

Kjo Vlen vetum per Monitora ( Desktopa ) Te Vjeter Jo modela te ri. Nëse Nuk Hapet Kuizi normal,Duheni të keni Të instalume ( FIREFOX ) ose ( Google Chrome ) Për ndryshe me EXPLORER ju del Loja Shum e Vogël 1,863 total views, 2 views today

Prifti 22 pyetje ndërsa muslimani një pyetje

Një musliman kishte një shok të krishterë, i cili kërkoi prej tij shume herë që ta shoqëronte një ditë në kishë ku do të ligjëronte një prift që të kishte një qëndrim “real” për të krishterët. Muslimani pajtoi të shkonte dhe shkoi por prifti e njohu atë dhe tha: Në mesin tone është një muhammedan (musliman). Si e ditë këtë?-pyeti muslimani. Kanë shenjat (e namazit)...

Çfarë thotë Qendra Rekreative në Holandë për namazin?

Dobitë e Namazit Qendra Rekreative në Holandë u ka rekomanduar njerëzve që t’i bëjnë këto ushtrime tri herë në ditë nga 10 minuta ashtu që t’i largojnë dhimbjet e eshtrave. Me të vërtet se Krijuesi, është që dinë më mirë se ne çfarë është më e dobishme për ne! Falënderimet dhe lavdërimet i takojnë vetëm Allahut [Xhele Shanuhu], salavatet qofshin mbi të dërguarin...

Ushtari britanik që humbi këmbën në Irak mesazh të fuqishëm ndaj atyre që i thonë se duhet urryer myslimanët

Chris Herbert ishte vetëm 19 vjeçar kur vetura e tij ishte goditur nga një bombë në Basra të Irakut, e cila ia kishte mbytur shokun e tij, ia kishte lënduar disa, dhe këtë e kishte lënë që gjatë tërë jetës së tij të jetoj pa këmbën e tij të djathtë, raporton zemra.org. Përmes postimit në Facebook, i cili është shpërndarë me dhjetëra mijëra herë, Herbert e ka përpiluar...

10 vjeçari nga Gostivari u nis për në Haxh, ky është mesazhi i tij (VIDEO)

Në mesin e 71 haxhinjëve që u nisën për në vendet e shenjat, nga Gostivari haxhiu më i ri ishte vetëm 10 vjeç. Sivjet vëreheshin edhe shumë grupmosha relativisht të rinjë, kurse haxhiu më i moshuar ishte 80 vjeçar. Faldan Beadini 10 vjeçar, para nisjes për në Haxh, tha se në vendet e shenjat do bëjë lutje për të gjithë, veçanarisht për fëmijët e gjithë botës që ata të...

Neser fillon Muaji i Ramazanit, sonte syfyri i parë

Nesër është dita e parë e muajit të madhërishëm të Ramazanit, muajit të mëshirës, të faljes, të bereqetit dhe të mirësisë. Ramazani është muaji në të cilin Allahu i Gjithmëshirshëm e filloi zbritjen e Kuranit­ udhëzuesit për mirëqenie të gjithmbarshme njerëzore. Besimtarët musliman në 30 ditët e ardhshëm duke filluar nga sot deri më 16 korrik do të ngrihen në syfyr....

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët e fesë islame, zoti ua shtofte durimin ndaj urise, ua pranofte dhe ua lehtesofte agjerimin! 926 total views, 16 views today

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame Sulejman Rexhepi spiun i Mijallkovit!? (VIDEO)

Portali maqedonas ka publikuar një letër që kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi i ka dërguar shefit të Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Sasho Mijallkov. Në letrat e publikuara nga ky portal shihet se bëhet fjalë për një dokument informativ zyrtar i institucionit fetar drejtuar shefit të DSK-së, Sasho Mijallkov, një nga figurat kontradiktore dhe që lidhet...

Tronditet Serbia: Vajza serbe u konvertua në myslimane (VIDEO)

Nga Snezhana Hyrije Nikoliqin nga Smederevska Pallanka ka hequr dorë e gjithë familja, përveç nënës së saj, duke e konsideruar turpin e familjes, por as ky fakt nuk e ka dekurajuar vajzën serbe që të konvertohet në fenë islame, edhe pse tash jeton e vetmuar në një banesë me qera. Ajo këmbëngulë që të shërbejë si shembull për të rinjtë që duan ta ndërrojnë fenë. Snezhana,...

Sipas Mediave Ruse Putini ka pranuar Islamin

Dita o sotme u zgjua me një pretendim i cili tingëlloi shumë në mbarë botën. Sipas agjensisë së lajmeve Interfax të Rusisë Vladimir Putin ka zgjedhur Islamin. Sipas kësaj agjensie pasi është pyetur këshilltari i Putinit Dhimitri Peskov në lidhje me këtë ai është përgjigjur në këtë mënyrë: “ Po, Putini ka bërë një zgjedhje të tillë” Putini e ka bërë këtë zgjedhje...