Vesa Luma e dashuruar pas zerit te Aurela Gaçes

Kjo foto që shihni është realizuar gjatë një spektakli të përvitshëm, që mbahet në diasporë dhe konkretisht këtë herë në Cyrih, “Miss dhe Mister Universi shqiptar”. Besoj se i njihni se kush janë, është këngëtarja Vesa Luma, duke u mahnitur pas interpretimit të këngëtares Aurela Gaçe, që si duket Vesa e ka ndjekur edhe kur ishte e vogël artisten që ka provuar festivalin...

Aurela Gaçe vjen me këngë të re

Aurela Gaçe ka publikuar këngën e saj më të re të quajtur “Tranzit”. Këtë këngë ajo e ka shoqëruar edhe me një video shumë profesionale, e cila është xhiruar në ditët e fundit të shtatzënisë së saj. Për muzikën e këngës është përkujdesur kompozitori Alban Kondi, ndërsa vargjet e i ka shkruar dr. Flori dhe vet këngëtarja Aurela Gaçe. Këngëtarja ka pohuar për Telegrafi...

Këngëtaret që u bënë nëna në vitin 2011

Vitin që po e lëmë pas, përveç martesave, në mesin e yjeve trend ishte edhe të bërit prind. Ndër të parat që lindën këtë vit ishte Edona Llalloshi. Këngëtarja kosovare, e cila është e martuar me biznesmenin nga Peja, Gazi Haxhifejzullahin, këtë vit është bërë nënë për herë të parë, pasi solli në jetë vajzën  Doa. Për të parën herë prind u bë edhe këngëtarja...

Aurela Gaçe, rrëfen sekretet e shtatzënisë

Pas publikimit në kopertinën e numrit të kaluar në revistën “Jeta”, të fotove dhe intervistës së këngëtares së njohur shqiptare Aurela Gaçe, interesimi i lexuesve dhe fansëve të saj, për të mësuar më shumë mbi shtatzëninë, ka qënë mjaft i madh. Në shumë rrjete sociale, emisione televizive, radiofonike e më gjerë është komentuar publikimi i fotove ku këngëtarja e njohur,...

Nora Istrefi vjen me këngë ‘femërore’

Nora Istrefi këtë javë do të sjellë këngën e saj më të re, me një videoklip të realizuar nga produksioni “Entermedia”. Kënga, siç edhe është përfolur më herët, do të jetë në bashkëpunim me reperin kosovar Mc Kresha (i cili ka interpretuar në duet edhe me këngëtaren Aurela Gaçe, në këngën “Cash”). Por para se të lançojë këngën, Nora ka preferuar t’i bëjë...

Aurela & McKresha, një këngë për vajzat ‘e këqija’

Ka zgjedhur një rol të njohur në shoqërinë e sotme. Dhe këtë ja ka veshur vetes. Në vetën e parë, këngëtarja Aurela Gaçe shfaq gjithë pretendimet që mund të ketë një femër, kur ajo lidhet me dikë për interes. Kënga “Cash”, në të cilën për herë të parë Gaçe shfaqet edhe si tekstshkruese, në bashkëpunim me Dr.Flori dhe McKresha është risia e kësaj vere që shoqërohet...

Lansohet klipi “Cash” i Aurelës dhe Mc Kreshës

Shumë kohë më parë ishte folur për një bashkëpunim mes Aurela Gaçes dhe reperit kosovar Mc Kresha. Dhe dyshja tashmë kanë realizuar këngën e tyre dhe e kanë shoqëruar atë edhe me videoklip. Kënga, e cila parashihet të bëhet hit veror, titullohet “Ca$h” dhe iu kushtohet femrave materialiste, të cilat tek një mashkull shikojnë vetëm paratë. Më poshtë ju sjellim videoklipin...

Eurovizion, Shqipëria nuk arrin finalen

Mbrëmjen e djeshme nisi Eurovizioni, festivali europian i këngës, me gjysmëfinalen e tij të parë, në Dusseldorf të Gjermanisë. Në këtë natë të parë ku u prezantuan 19 këngë, konkurroi edhe përfaqësuesja e vendit tonë, Aurela Gaçe, me këngën Feel The Passion. Shqipëria nuk mori votat e mjaftueshme për të kaluar në natën finale që do të mbahet më 14 maj. Këto janë 10...

Aurela Gace përfaqëson gjithë shqiptarët

Këngëtarja e mirënjohur që do të përfaqësojë shqiptarët në festivalit Eurovizion, Aurela Gaçe ka bërë promovimin e këngës së saj në Prishtinë, me ç’rast pohoi se nuk i intereson nëse do të përsëritet votimi politik e fqinjësor në këtë festival, por fakti se atje do të paraqitet e përgatitur maksimalisht me një këngë dhe muzikë plotësisht shqiptare. Pasi e ka...

Aurela Gaçe në mesin e favoriteve në Eurovzion 2011

Janë të ndryshme vlerësimet qe po merr kënga e zgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurosong. Një ndër gazetat më të suksesshme gjermane “Bild Zeitung” teksa shkruan për konkursin më të madh evropian të këngës, flet edhe për pretendentët kryesorë, ku si një ndër katër konkurrentët më të fortë cilësohet Aurela Gaçe. “Bild” vlerëson se kënga e saj është...