MuzikeVIDEOVIP

Aurela & McKresha, një këngë për vajzat ‘e këqija’

Ka zgjedhur një rol të njohur në shoqërinë e sotme. Dhe këtë ja ka veshur vetes. Në vetën e parë, këngëtarja Aurela Gaçe shfaq gjithë pretendimet që mund të ketë një femër, kur ajo lidhet me dikë për interes.

Kënga “Cash”, në të cilën për herë të parë Gaçe shfaqet edhe si tekstshkruese, në bashkëpunim me Dr.Flori dhe McKresha është risia e kësaj vere që shoqërohet me një klip interesant, futurist.

Kënga nis me një epilog, ku personazhi, që luhet nga vetë këngëtarja, shfaqet duke folur në telefon me të dashurin dhe duke përtypur një çumçakiz në mënyrë brutale… pasi lëshon telefonin, ajo i shprehet shoqes së vetë “uh me lodhi ky, por ka para. Ku s’më ka çuar. Ja, në Dubai isha. Është i martuar, po s’ka gjë”…” për të vijuar më tej me një këngë ritmike që premton për t’u kthyer në një hit veror. Ndërkaq duhet thënë se në këtë këngë, Gaçe dhe McKresha interpretojnë mjaft mirë rolet e tyre!

Teksti i Kenges

“Cash”

E, ej më duhet një makinë
Në Bllok ta kem shtëpinë
Firmatot kam fiksim unë
E, ej asgjë nuk kam problem

E jotja do të jem
Mjafton të kesh ti Cash Ca$H
Ëampi dampi dampi da
Unë në mendje kam para

Refreni

Zemër,I love you,
Do të të dua ty përjetë
Sa të kesh numrin me 20
I need you,

Zemra, ti e di të ndjej
Asnjë tjetër s`mund të gjej si ti
E, ej mësoje o viktimë
Kjo ndjenjë e ka një çmim

Ta dish o shpirti im ti
Ee, e ej për ty unë jam princeshë,
Me mua që të jesh ,
Mjafton tëe kesh ti Ca$H Ca$H

Mc.Kresha

Thonë që parja e sjell botën
Sikur topin me një gisht
Ajo s’ngopet, don veç pare
Edhe ato, paraprakisht

Me të vërtetë është bishë,
Plot vetëbesim
Krejt e trendte (e çmendur)
Prej 100% të aktrimit

0%i ka talent
Vishet shtrenjtë,
E përcjellë çka është në trend,
Rruazën e kaltër

Orën Kartier e ka mos me I ra m’sysh
Man, edhe të ka parsysh sa ke pare,
Se pastaj s’ke me u marrë më parasysh
Jane bo dhipat e sodit (janë bërë p…e sotëm)

Sikur ekipat e futbollit
Çdo një vjet t’u e ndërru sponsorin
Djali: “Kthemi paret e mija”
Vajza: “Ok, një tjetër do ta gjej”!

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button