s BjoNda | www.Zemra.Org
List/Grid

Author Archives: BjoNda

Tre shqiptarë nga Tetova humbën jetën në aksidentin afër Preshevës

Tre shqiptarë nga Tetova humbën jetën në aksidentin afër Preshevës

Bëhet fjalë për tre shqiptarë nga Tetova: Besim Fetai -38 vjeç, Femi Fetai – 25 vjeç dhe Osman Osmani – 55 vjeç. Janë publikuar emrat e tre viktimave që humbën… Read more »

Angelina Jolie medieve serbe: Jeni bërllok

Angelina Jolie medieve serbe: Jeni bërllok

Pasi që mediat serbe raportuan se aktorja Angelina Jolie ka kërkuar shfuqizimin e Republikës Serbe (të Bosnjës), u deklarua edhe vetë aktorja. Siç raporton e përditshmja serbe “Kurir” aktorja është… Read more »

Dafina Zeqiri këndon gratis

Dafina Zeqiri këndon gratis

Në muajt e parë të vitit të kaluar ishte krijuar një konflikt mes këngëtares Dafina Zeqiri dhe një organizatori të koncerteve në shtetet skandinave, me çka Dafina ishte nën menaxhim… Read more »

Turqia paralajmëron hakmarrje

Turqia paralajmëron hakmarrje

Senati francez ka miratuar ligjin që konsideron vepër penale çdo mohim të “gjenocidit që kanë vuajtur armenët në duart e turqve otomanë, afro 100 vjet më parë”. Shkelësit mund të… Read more »

Çiljeta dhe Ingridi do të vijnë “Si Plaka”

Çiljeta dhe Ingridi do të vijnë “Si Plaka”

Dy këngëtaret seksi nga Shqipëria, Çiljeta Xhilaga dhe Ingrid Gjoni, do të shfaqen sërish me një këngë në duet, ashtu si dikur me këngën “Puçi puçi”, mirëpo kësaj radhe klipi… Read more »

Pengohet atentati ndaj Boris Tadiqit!

Pengohet atentati ndaj Boris Tadiqit!

Materie shpërthyese, bomba, snajper dhe një pushkë automatike, kjo është pajisja që e ka zbuluar policia e Republikës Serbe, në Sallën e sporteve “Borik” të dielën, një ditë para Akademisë… Read more »

Perde dushi për Facebook

Perde dushi për Facebook

Për ata që nuk mund të rrinë pa Facebook e Twitter as kur shkojnë për të bërë dush ka një ilaç. Shpikja më e re mund të jetë dhurata ideale… Read more »

Rikthehen “Ilirët” – pas 10 vjetësh

Rikthehen “Ilirët” – pas 10 vjetësh

Janë bashkuar si më të fortë se kurrë djemtë Shemsi Krasniqi solisti i grupit, Besim Bunjaku, Shemsi Gashi, Besmir Krasniqi, Drilon Galica, të cilët krijuan grupin shumë të njohur mbarëshqiptarë… Read more »

Sigurohet banesa për familjen e Telit

Sigurohet banesa për familjen e Telit

Vetëm tre ditë pasi u publikua rasti në gazetën “KOHA”, falë gatishmërisë dhe vullnetit të mirë, është rikthyer shpresa për një jetë më të mirë në sytë e fëmijëve të… Read more »

Kim Kardashian, 600 mijë $ për një natë

Kim Kardashian, 600 mijë $ për një natë

Popullariteti i Kim Kardashian mund të jetë dëmtuar në javët e fundit pas një divorci jashtëzakonisht të shpejtë me Kris Humpries, por “show-girl” vazhdon të thyejë rekorde të reja. 31-vjeçarja… Read more »