Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Dritan Shakohoxha sonte në mbrëmje ndërsa gjatë komentit për golin e parë të Shkëndijës së Tetovës ndaj çekëve të Mlada Boleslav e vlefshme për turin e tretë të Europa League, e ka cilësuar stadiumin “Filipi II” të Shkupit “Arena Adem Jashari”. Gjë që me shumë mundësi nuk do tu pëlqejë aspak sllavomaqedonasve të cilët nuk nuk e kanë përtypur këtë etiketim për...

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Pas largimit nga Përfaqësuesja e Suedisë, Zlatan Ibrahimovic ka shkruar një mesazh emocionues i cili ka përlotur të gjithë. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Ibrahimovic përcjell mirënjohjen për Kombëtaren e cila sipas tij i ka dhënë shumë për të përmbushur ëndrat e tij. Ibrahimovic thotë se Suedia do të mbetet gjithmonë në zemër duke shprehur dashurinë e madhe...

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares. Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus. Kështu kishte vendosur para fillimit të kampionatit Evropian, UEFA që ndan nga një milion euro për ekipet fituese dhe 500 mijë për barazim, kurse kombëtarja që pëson humbje nuk shpërblehet.  Shqipëria...

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Pas Kombëtares Shqiptare të futbollit, janë dy futbollistët shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi dhe Admir Mehmedi të cilët kanë zgjuar emocione të jashtëzakonshme te shqiptarët anembanë ku jetojnë, pasi që janë dy futbollistët e parë shqiptar që shënojnë golat e parë në Kampionatin Evropian, “Francë 2016” Shkodran Mustafi shënoi për Gjermaninë në ndeshjen ndaj Ukrainës,...

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Referja e vetme shqiptare në Maqedoni, Vjollca Izeiri po prezanton vendin dhe kombin denjësisht në arenën ndërkombëtare të futbollit. Gostivarasja Vjollca Izeiri ka qenë asistent refere në ndeshjen kualifikuese në grupe për Kampionatin Evropian për femra “Euro 2017”, midis Republikës së Irlandës dhe Malit të Zi, të zhvilluar me 7 Qershor në Dublin ku vendasit kanë fituar me...

Ndeshja më e çmendur, 6 kartonë të kuq, 7 gola dhe përmbysje rezultati

Futbolli është i paparashikueshëm, të gjithë e dimë këtë, por kjo ndeshje mund të hyjë në historinë e sportit si ngjarja më e çmendur sportive që kemi parë ndonjëherë. 6 kartonë të kuq, 7 gola, 4 prej të cilave i ka shënuar një lojtar, si dhe një përmbysje rezultati në minutat shtesë. Ndeshja e vlefshme për OFC Champions League, një kompeticion shumë i ngjashëm si ai...

Jakupi, talenti shqiptar nga fshati Forinë prezantohet te Karabukspor

Bedri Jakupi, mesfushori i talentuar nga fshati Forinë (Gostivar) ka bërë një hap të madh në karrierë. Ai nga dita e hënë është pjesë e skuadërs turke Karabukspor në Turqi, duke kaluar nga skuadra Juventus Zurich, shkruan gazeta “Lajm”. Lajmin e bën të ditur vet lojtari gjatë një bisede për “Lajm”, duke zbuluar detaje nga kontrata e re. “Të hënën është zyrtaizuar marrëveshja...

Gostivari feston si asnjehere me pare kualifikimin e Kombetares ne Europian

288 total views, no views today

Bejta inspektoi punimet për ndërtimin e tribunës në Stadiumin e qytetit të Gostivarit

Gostivar, 14 shtator – Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij, ndoqën nga afër punimet për ndërtimin e tribunës në Stadiumin e madh të qytetit. Kryetari Nevzat Bejta tha se ky investim kapital i pari i këtij lloji dhe me vlerë rreth 300 mijë euro, edhe pse nuk ishte paraparë në platformën parazgjedhore të vitit 2013, po realizohet...

CAS i jep 3 pikët Shqipërisë për ndeshjen ndaj Serbisë

Shqipëria ka fituar betejën ligjore me UEFA-n në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë, duke marrë 3 pikët e ndeshjes së ndërprerë 14 tetorin e shkuar me Serbinë. 9 muaj më vonë, ngjarja e rëndë e Beogradit më në fund ka marrë zgjidhjen e duhur, të mohuar në dy shkallët e drejtësisë sportive të organit më të lartë të futbollit europian, UEFA. Faktet e paraqitura në...