s Sport | Lajme nga Sporti | Lajme Sportive - www.Zemra.Org
List/Grid

Sport Subscribe to Sport

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Aventurës së Jona Dervishit në FSHF i ka ardhur fundi. Bukuroshja e zyrës për shtyp pritet që të largohet së shpejti nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se largimi i Dervishit është punë ditësh.

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Me plis në kokë, me muzikë shqipe në sfond, kikboksieri shqiptar Sazan Kimbo është futur në ring për të mbyllur ndeshjen që në raundin e parë duke mboshtur me nokaut maqedonasin Aleksandar Dimovski, shkruan Zemra.org.

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe e kshillojshe Turkun per te me rrahur a veq mbonen syt?… Read more »

Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Komentatori Shakohoxha çmend serbët dhe maqedonasit me këtë koment

Dritan Shakohoxha sonte në mbrëmje ndërsa gjatë komentit për golin e parë të Shkëndijës së Tetovës ndaj çekëve të Mlada Boleslav e vlefshme për turin e tretë të Europa League,… Read more »

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Ibrahimovic përlot suedezët me këtë mesazh

Pas largimit nga Përfaqësuesja e Suedisë, Zlatan Ibrahimovic ka shkruar një mesazh emocionues i cili ka përlotur të gjithë. Në një postim në rrjetin social ‘Facebook’, Ibrahimovic përcjell mirënjohjen për… Read more »

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Sa para do t’i fitojë Shqipëria për fitoren?

Triumfi i parë i Shqipërisë në një Kampionat Evropian do t’i sjellë edhe të mira financiare Kombëtares. Fitorja kundër Rumanisë do të sjellë edhe një milion euro shtesë si bonus…. Read more »

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Gostivari i veçantë me dy futbollistët shqiptar Admir Mehmedin dhe Shkodran Mustafin që shënojnë në Euro 2016

Pas Kombëtares Shqiptare të futbollit, janë dy futbollistët shqiptar nga Gostivari, Shkodran Mustafi dhe Admir Mehmedi të cilët kanë zgjuar emocione të jashtëzakonshme te shqiptarët anembanë ku jetojnë, pasi që… Read more »

Grushta e karrige me tifozat rusë. Ja cfarë ndodh kur një tifoz anglez mbetet vetëm (Video)

Grushta e karrige me tifozat rusë. Ja cfarë ndodh kur një tifoz anglez mbetet vetëm (Video)

Duhet të jetë një lojë futbolli që shijohet me emocione të mëdha, por duket se tifozëria ka kapërcyer dhe ka tejkaluar në dhunë. Kjo është një video që qarkullon së… Read more »

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Vjollca Izeiri në Dublin e referoi ndeshjen kualifikuese për “Euro 2017” midis Irlandës dhe Malit të Zi

Referja e vetme shqiptare në Maqedoni, Vjollca Izeiri po prezanton vendin dhe kombin denjësisht në arenën ndërkombëtare të futbollit. Gostivarasja Vjollca Izeiri ka qenë asistent refere në ndeshjen kualifikuese në… Read more »

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e… Read more »