FutbollSport

Pirlo me fjalë të mëdha për Ronaldon: Është i pari që vjen në stërvitje dhe i fundit që shkon

Cristiano Ronaldo dhe Pirlo
Pirlo është gati për sfidën, por vuri në dukje marrjen e një udhëtimi në Kiev në 20 tetor si një aspekt i rëndësishëm për Juve pasi ata synojnë një titull të parë në Ligën e Kampionëve që nga viti 1996.

Yllit portugez, Cristiano Ronaldo iu është dashur shumë kohë për të bërë përshtypje menaxherin e tij të ri me etikën e tij të pabesueshme të punës.

Andrea Pirlo vlerësoi fillimin e sezonit të Cristiano Ronaldos dhe shpreson që forma e sulmuesit të Juventusit mund të vazhdojë.

Ronaldo ka shënuar tre gola dhe ka dhënë një asistim në dy ndeshje të Serie A për të filluar fushatën 2020-21, duke ndihmuar Juve të mbledhë katër pikë.

Përpara përplasjes së planifikuar të së dielës kundër Napolit, trajneri i Juve Pirlo veçoi yllin – dhe shpreson që më shumë gola të vijnë.

“Ronaldo punon shumë fort. Ai është i pari që vjen në stërvitje dhe i fundit që shkon në shtëpi,” tha ai në një konferencë shtypi.

“Ai sjell entuziazëm, ju mund ta vëreni atë edhe në fushë. Ai e filloi sezonin vërtet mirë, shpresoj se do të vazhdojë të bëjë kështu deri në fund të sezonit.

“Unë uroj që ai të shënojë një ose dy gola në çdo ndeshje. Ai është me të vërtetë i rëndësishëm për ne. Në Romë ne ishim duke humbur dhe ai ndihmoi shumë deri në fund të lojës. Ai është një shembull për të gjithë.”

Ronaldo dhe Juventus u tërhoqën për tu përballur me Barcelonën, Dynamo Kiev dhe Ferencvaros të Lionel Messi në Grupin G të Ligës së Kampionëve.

Pirlo është gati për sfidën, por vuri në dukje marrjen e një udhëtimi në Kiev në 20 tetor si një aspekt i rëndësishëm për Juve pasi ata synojnë një titull të parë në Ligën e Kampionëve që nga viti 1996.

“Ne jemi në një grup shumë të mirë. Është gjithmonë mirë të përballesh me Barcelonën sepse sjell më shumë përgjegjësi dhe vëmendje për lojtarët tanë,” tha ai.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button