Sms Per Bajram

Prej mbi shtatin qiell na dergoj musafir
Ishaallah kemi dit qysh me e prit
Le ta percjellim me shume perfitime
Me zemer te paster Bajramin urime!

6 muaj te prita sa shume u pergadita
Sa shume u gezova kur te takova
30 dite jetova e sa shume mesova
Dinin forcova, Zemren pastrova, Familjen gezova!

Per Bajram do te festoj
Me familje e shoqeri e nga te shkoj
Ty All-llah nga Zemra s’te largoj
As ne feste nuk te harroj!

Do te vazhdoj te punoj por sa te zbardh dita
Do te percjell ashtu si te prita
Do ti lutem Zotit me plot dashuri
Inshaallah te takoj perseri!

All-llahu agjerimin ta pranofte
Mundi posht mos te shkofte
Puna jote drite u bofte
Ne Xhenet te ndriqofte!

Me mallengjim pe percjell Ramazanin
Me shume dashuri ta uroj Bajramin!

30 dite Kur’an lexove
30 nete vetem All-llahun adhurove
Kush s’te pa sa shume dhurove
Ishaallah xhenetin fitove!

Mire se shkon o Ramazan
Mire se erdhe o Bajram
Shume urime per Muslimane
Inshaallah ne xhenet gjithe sa jane!

30 dite te privova e disa ti ndalova
Por, me te mirat ti lejova
Edhe Bajramin ta dergova
A thu pak te gezova?

Mirese vjen o Bajram
Ti gezon cdo Musliman
Te mirat tua s’kan kufi
Paq begati per cdo shtepi!

A te pastroj Ramazani?
A tu forcu Imani?
A u dogj shejtani?
A te gezoj Bajrami?

O vella ti qe agjerove
Per Bajram sa shume na gezove
Oj motra ime po te shkelqen mbulesa
Urime te qofte edhe ty festa!

Urime Bajrami te qofte oj moter
Ti na je shembull ne kete voter
All-llahu te shpetoi me agjerim
Urime Bajramin me shume gezim!

Erdha te t’gezoj ty o femij
Erdha te t’uroj ty o i ri
Erdha edhe per pleqeri!

Per 10 net nje qast kerkova
Ishaallah shperblimin e fitova
All-llahu xhenetin na i mundesofte
Cdo Musliman aty e tubofte, pergjithmone e gezofte!

Jeta pa besim nuk ka kuptim,
Fjala e bukur dhe vepra e mire jane i vetmi shpetim,
Kjo dite Bajrami qoft per ju perplot gezim!

Drita e kesaj dite te madhe
le tua ngroh shpirtin tuaj.
Zoti ua dhasht o zemer
ate qe se keni
dhe ua shtoft at qe e keni
urime nga zemra ime
FITER BAJRAMIN!

Gjithcka qe ju lendon le te zhduket,
per ju cdo lutje e derguar le pranohet.

Nuk ju harova, gjithmone ju kujtova,
festen e Fiter Bajramit me shpirt ua urova!

Meleket therasin, secilin qe hasin,
sot eshte dita qe nuk humb merita,
sot Zoti do tju paguaj,
i lutem qe shum sevape te vu shkruaj.
Urime festa e Fiter Bajramit.

Ne kete dite te shejnte cdo musliman feston,
nje melek Kur’anin shfleton,
nje dhurate e Zotit ne cdo dere troket,
Gezuar Fiter Bajramin dhe cdo te mire ne jete.

Gezimi dhe lumturia le tju shoqeroje juve dhe te afermit e juaj ne keto caste festive.

Fati le te jete hija e jetes suaj. Gezuar festa e Bajramit.

Le te jete kjo dita e paqes ,
dashurise dhe miresise per ju,
familjen tuaj dhe te gjithe besimtareve islam.
Urime Bajramin juve dhe familjes tuaj.

Cdo dite e kaluar sot te kujtohet,
cdo familje sot te bashkohet,
cdo miqesi e humbur sot te ringjallet,
cdo gabim i bere sot le te falet.
Urime festa e Fiter Bajramit.

Ne ditet e vecanta kujtohen njerezit e vecante.
Urimet me te mira u dergohen njerezve te mire,
gjithcka le te jete sic deshironi ju.
Urime dhe gezuar Fiter Bajramin.

Islami eshte feja jone,
agjerimi pjese e fese tone,
lutjet dhe faljet jane shpetim
dhe festa e Fiter Bajramit eshte shperblim.

Drita e keti mengjesi zemren ua ndricofte,
meshira e Zotit imanin ua zbukurofte.
Me fat Fiter Bajrami.

Mengjesi i kesaj dite zemrat na gezoj shirtat na pastroj,
te kqiat ti harojm dhe veç te mira te bojm, per ahirat te mendojm
dhe shenetin ta fitojm.
Njeri tjetrit doren tja zgatim dhe bajramin tja urojm.
Me fat Bajramin.

Zoti leshon besimin mbi ata qe besojn,
u dhuron dite kur mund ta festojn.
Ruaj keto festa si ata dy sy dhe dije se
Bajrami eshte dhurat per ty.
Me fat Bajrami.

Sot Bajramin me zemer ta Uroj…
Shendet, lumturi dhe Gezim te deshiroj..
drita e Allahut te ndriqoft…
Xheneti, stacion i fundit per ju qoft!!!

Urime festën e Kurban Bajramit,
Allahu ju bekoftë, ju udhëheqtë dhe ju shëndritë rrugën e suksesit dhe ju sjelltë lumturi në zemrat dhe shtëpitë e juaja.

Urime Kurban Bajrami, Allahu ju shpërbleft

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

62 Responses

 1. Ju flm shum per kto sms te bukura

  Urime festa e Kurban Bajramit te gjithe Muslimaneve

  • pershendetje nga elda urime bajrami te gjithve inshalla allahu na e pranon agjerimin e sjellt bereqet dashuri dhe harmoni ne familjen tuaj mbi te gjitha qetesi urimeee.

 2. Urime edhe prej meje Festa e madhe e Bajramit

 3. Stafi i Zemra.Org ua uron të gjithë muslimanëve festën e Kurban Bajramit duke u dëshiruar lumturi, shëndet dhe suksese ne jetë!

 4. Urime Kurban Bajrami gjith muslimaneve kudo qe ndodhen ne bot.Insh -Allah Allahu ju praon agjerimin. Selam Alejkum

 5. Ne keto caste te Bajramit, shkelqen ftyra e muslimanit

 6. feja muslimane esht ndriqim andaj mbajuni rregullave te allahut e do gjejm shpetim

 7. ju uroj kurban bajremin gjith muslimanve kudo qe gjinden e ishalla ALLAHU ne boten tjeter na dhuroft xhenetin ata te cilet e kan meritu

 8. ooooo zot i imi sa i gezuar jam qe po vjen dita e kurban bajramit

 9. urime te gjitheve fiter bajramin

 10. ju uroj festen gjith muslimanve kudo qe jan fat dhe gzime gjithmon ne jet nga lenda

 11. o zot faleminderit per ket dit te madhe siq esht fiter bajrami

 12. si freski e detit ju ardht lumturija si pellumbi i bardh ju ardht dashuria qdo enderr e juaja u beft realitet e festoshi bajramin sot e 100 vjet

 13. sa shum gezohem se po vjen kjo dit e bekur prej All-llahut

 14. te gjitha te mira zoti iu shperbleft me te gjitha te mirat juve dhe neve gjithashtu

 15. o zot faleminderit per te gjitha ? kjo edhte dita me e lumtur per te gjitha motrat dhe vllezerit musliman

 16. o ZOT sa shun na gezon per ket fest myslimane shum bukur veq vashdoni…

 17. Nuk ju harrova ,gjithmon ju kujtova festen e FITER BAJRAMIT me shpirt ua urova….

 18. jo vetem un e ti qe gezohemi por te gjitj motrat dhe vellezer ton gezohen per kete dit madheshtore dhe me shum rendesi per muslimanet me fat FITER BAJRAMIN! Shum me kan pelqyer kto boezi ju lumt!

 19. S.A TE GJITHA JAN TE MIRAAA INSHALLA ZOTI I SHPERBLEN

 20. te gjith muslimanve nga do qe jeni ju urroj festen e madhe FITER BAJRAMIN urime paqe dhe harmoni gjat gjith jetes ju percjellt urime….

 21. urime te gjithve o ju njerz musliman,qe ket dit po e festojm te bukrin BAJRAM,ALLAHU jav dergoft gjdo te mir ne jet,urime FITER BAJRAMI edhe ket dit,shum shum shum urime nga thellsia e zemres nga GENTA……

 22. te ghith muslimaneve ju uroj fiter bajramin e me gezime ne jet ………

 23. islami eshte feja jon,
  agjerimi pjes e fes ton
  lutjet dhe faljet jan shpetim
  dhe festa e fiter bajramit eshte SHPERBLIM
  urime FITER BAJRAMI

 24. Urime Te Gjithve Festa:P:P

 25. urime te gjitheve kurbaan bajrami juve dhe familjes suaj zoti ju ndimoft per lumturin e familjes suaj

 26. sod esht dita kur nga gezimi pikon loti sod esht dita ku perendet soti sod ka fest muslimani sod festohet fiter bajrami:URIME FESTA E FITER BAJRAMIT TE GJITH BESIMTARVE MUSLIMAN

 27. TE GJITHE MUSLIMANEVE ANE MBAN RUZULLIT TOKESOR URIME FESTA E FITER BAJRAMIT

 28. ju uroj te gjithve festen e fiter bajrami

 29. ju uroj te gjithve besimtarve te besimit islam urime festa e fiter bajramit

 30. URIME FITER BAJRAMIN TE GJITHVEEEEEEEEEE
  MUSLIMANEVVVEEEEEEEE
  :p:p:p:p

 31. bravo per keto poezi per bajram gjdo muslim qe i k shkruar edhe juve urime bajrami te gjithve muslimanve dhe inshallah all-llahu do te na shperblej mme xhehnet te gjith muslimane tung nga donna

 32. “zogu ne dritare po troget hape dritaren e mos ngurro se diqka e mir po te pret ne krahet e ti eshte nje porosi urime festa e bjramit zoti qoft me ty” tung nga adrionaaaaaaaaaaaa

 33. urime te gjidhve muslimanve fiter bajramin

 34. urime fiter BAJRAMIIIIIIIIIIIIIIIII

 35. ja uroj kurban bajramin gjith muslimanve me gezim eshendet e fat zoti na dimoft
  me gjitha te mira

 36. Ne kete dite te bukur cdo MUSLIMANN feston . nje engjull parajsee Kur’anin e shfletonn . Nje Urate e ZOTIT ne cdo porte trokett ‘ URIME BAJRMAIN DHE CDO TE MIRE NE JETE ‘. :))

 37. S’ka fe me te bukur se ISLAMI
  S’ka liber me te shenjtë se KUR’ANI
  S’ka muaj me te bekuar se RAMAZANI
  Me fat te gjithve Kurban Bajrami
  Urimme Te Gjithhve Kurban Bajrami !
  Me Pelqyenn Kettoo Poezii Qe I kENI SHENUAR !

  ju urojjj njee festt te kendshme te gjithe muslimaneve !!!!

 38. jua uroj te gjithve festen te shenjt per myslimanet fiter bajramin ,,,,,,shum te bukra poezit.

 39. UA uroj te gjith MYSLIMANEVE kurban bajramin.

 40. urime fiter bajrami te gjithve muslimomve kudo qe ja ne:D

 41. urime urime e me shum gezime ju qoft iter bajrami o bestimtart e zotit urim nga larg ne mergm ju uroj

 42. Jeta pa besim nuk ka kuptim,
  Fjala e bukur dhe vepra e mire jane i vetmi shpetim,
  Kjo dite Bajrami qoft per ju perplot gezim!

 43. ju uroj festen e kurban bajramit dhe ju uroj fat dhe gjdo te mira prej allahut nje
  Të bashkuar të gjithë rreth sofrës,
  Të gëzuar me dashuri,
  E pritëm këtë ditë me synim,
  E gëzofsh bajramin o vëllau im…

  Me ëmbëlsira të nënës shoqet gostita,
  Me këngë, valle e hare,
  Po troket në dyert tona,
  I mbjellur në zemrat tona…

  Me xha Ganiun në xhami,
  Dorë për dore si dy të rinjë,
  Me lejen e nënës,
  Që kur të rritem të vlejë më shumë se kodrat..

 44. e , bukur ashë fesat kurë din ta kalosh e bukur ashtë dita e kurban bajramit me famile ta festosh …….

 45. nje dit me djell ka bretru sot nje pellum i bardh ne dritare trokite mos ngur haper dritaren se diqka e mir te pret me fat kurban bajrami ju koft e ishalla keni shendet………………….?

 46. sa yje ka qjelli smundesh me i numru mga thellsija zemre feste ekurban bajramit me jav uru …….?

 47. Nuk ka liber me te mire se Kurani
  nuk ka fe me te mire se e Islami
  nuk ka fest me te mire se Bajrami

 48. urime fiter bajrsmi zoti ua pranofet ramazain

 49. Jjeta pa besim nuk ka kuptim,fjala e bukur dhe vepra e mire jane i vetmi shpetim,kjo dite per ty qofte plot gezim,per ty XHEHNETI vendbanim

 50. shum shum mir veq vazhdoni me keni me mrii nalt … ishalla Zoti i shperblen ato qe i kan shenuar keto vargje shum te bukura

 51. Sot me ndryshe se ditet tjera aroma e bajramit po troket te dera dyert e cdo myslimani presin dashamir urime fiter bajramin ju plotsofgt cdo deshir .

 52. Sms Per Bajram
  Posted by Zemra on November 1, 2010 in Bajrami, Islami, Sms Per Bajram | 55 Comments

  Prej mbi shtatin qiell na dergoj musafir
  Ishaallah kemi dit qysh me e prit
  Le ta percjellim me shume perfitime
  Me zemer te paster Bajramin urime!

  6 muaj te prita sa shume u pergadita
  Sa shume u gezova kur te takova
  30 dite jetova e sa shume mesova
  Dinin forcova, Zemren pastrova, Familjen gezova!

  Per Bajram do te festoj
  Me familje e shoqeri e nga te shkoj
  Ty All-llah nga Zemra s’te largoj
  As ne feste nuk te harroj!

  Do te vazhdoj te punoj por sa te zbardh dita
  Do te percjell ashtu si te prita
  Do ti lutem Zotit me plot dashuri
  Inshaallah te takoj perseri!

  All-llahu agjerimin ta pranofte
  Mundi posht mos te shkofte
  Puna jote drite u bofte
  Ne Xhenet te ndriqofte!

  Me mallengjim pe percjell Ramazanin
  Me shume dashuri ta uroj Bajramin!

  30 dite Kur’an lexove
  30 nete vetem All-llahun adhurove
  Kush s’te pa sa shume dhurove
  Ishaallah xhenetin fitove!

  Mire se shkon o Ramazan
  Mire se erdhe o Bajram
  Shume urime per Muslimane
  Inshaallah ne xhenet gjithe sa jane!

 53. URIME TE GJITHVE FESTA E KURBAN BAJRAMIT SHPRESOJ QE TE GJITH TE JEMI SHENDOSH E MIR E TE LUMTUR NE KETE DIT TE SHEJTE URIME URIME TEGJITHV(L) I KALOFSHI KETO DIT SA ME MIR

 54. urime festa e fiter bajramit gji ju qe besoni zoti 1

 55. Sot esht bajram gezohuni o musliman,sot ne po festojm Allahun po e adhurojm, te gjith te bashkuar si vellezer te vertet O sa jemi te gezuar qe Islamin e kemi fe Urime e me fat Fiter Bajrami

 56. bajrami eshte dit e shejt per muslimant ose fejen islame gezuar

 57. urime urime festen e bajranit lumturi dhe shendet paqit gjithmon

 58. URIME TE GJITHVE FESTA E KURBAN BAJRAMIT SHPRESOJ QE TE GJITH TE JEMI SHENDOSH E MIR E TE LUMTUR NE KETE DIT TE SHEJTE URIME URIME TEGJITHV(L) I KALOFSHI KETO DIT SA ME MIR

Komenti juaj: