s Feja Islame | Islami ne Maqedoni | Islami ne Kosove | Kushtet e Fese | Namazi | Bajrami | Festa Ismale | Duaja Islame | Kurban Bajrami | Fiter Bajrami - www.Zemra.Org
List/Grid

Islam Subscribe to Islam

Milioneri Islam Online – Kuiz Islam

Milioneri Islam Online – Kuiz Islam

Kjo Vlen vetum per Monitora ( Desktopa ) Te Vjeter Jo modela te ri. Nëse Nuk Hapet Kuizi normal,Duheni të keni Të instalume ( FIREFOX ) ose ( Google Chrome… Read more »

Prifti 22 pyetje ndërsa muslimani një pyetje

Prifti 22 pyetje ndërsa muslimani një pyetje

Një musliman kishte një shok të krishterë, i cili kërkoi prej tij shume herë që ta shoqëronte një ditë në kishë ku do të ligjëronte një prift që të kishte… Read more »

Çfarë thotë Qendra Rekreative në Holandë për namazin?

Çfarë thotë Qendra Rekreative në Holandë për namazin?

Dobitë e Namazit Qendra Rekreative në Holandë u ka rekomanduar njerëzve që t’i bëjnë këto ushtrime tri herë në ditë nga 10 minuta ashtu që t’i largojnë dhimbjet e eshtrave…. Read more »

Ushtari britanik që humbi këmbën në Irak mesazh të fuqishëm ndaj atyre që i thonë se duhet urryer myslimanët

Ushtari britanik që humbi këmbën në Irak mesazh të fuqishëm ndaj atyre që i thonë se duhet urryer myslimanët

Chris Herbert ishte vetëm 19 vjeçar kur vetura e tij ishte goditur nga një bombë në Basra të Irakut, e cila ia kishte mbytur shokun e tij, ia kishte lënduar… Read more »

10 vjeçari nga Gostivari u nis për në Haxh, ky është mesazhi i tij (VIDEO)

10 vjeçari nga Gostivari u nis për në Haxh, ky është mesazhi i tij (VIDEO)

Në mesin e 71 haxhinjëve që u nisën për në vendet e shenjat, nga Gostivari haxhiu më i ri ishte vetëm 10 vjeç. Sivjet vëreheshin edhe shumë grupmosha relativisht të… Read more »

Neser fillon Muaji i Ramazanit, sonte syfyri i parë

Neser fillon Muaji i Ramazanit, sonte syfyri i parë

Nesër është dita e parë e muajit të madhërishëm të Ramazanit, muajit të mëshirës, të faljes, të bereqetit dhe të mirësisë. Ramazani është muaji në të cilin Allahu i Gjithmëshirshëm… Read more »

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit për të gjithë besimtarët e fesë islame, zoti ua shtofte durimin ndaj urise, ua pranofte dhe ua lehtesofte agjerimin!

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame Sulejman Rexhepi spiun i Mijallkovit!? (VIDEO)

Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame Sulejman Rexhepi spiun i Mijallkovit!? (VIDEO)

Portali maqedonas ka publikuar një letër që kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Sulejman Rexhepi i ka dërguar shefit të Drejtorisë së Sigurisë dhe Kundërzbulimit, Sasho Mijallkov. Në letrat e publikuara… Read more »

Tronditet Serbia: Vajza serbe u konvertua në myslimane (VIDEO)

Tronditet Serbia: Vajza serbe u konvertua në myslimane (VIDEO)

Nga Snezhana Hyrije Nikoliqin nga Smederevska Pallanka ka hequr dorë e gjithë familja, përveç nënës së saj, duke e konsideruar turpin e familjes, por as ky fakt nuk e ka… Read more »

Sipas Mediave Ruse Putini ka pranuar Islamin

Sipas Mediave Ruse Putini ka pranuar Islamin

Dita o sotme u zgjua me një pretendim i cili tingëlloi shumë në mbarë botën. Sipas agjensisë së lajmeve Interfax të Rusisë Vladimir Putin ka zgjedhur Islamin. Sipas kësaj agjensie… Read more »