Me Fat Kurban Bajrami

S’ka fe me te bukur se ISLAMI
S’ka liber me te shenjtë se KUR’ANI
S’ka muaj me te bekuar se RAMAZANI
Me fat te gjithve Kurban Bajrami

Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj.Diturija te jete burim i lumturise.Dashuria te jete ferskim shpirti pergjithmone.Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire.

Urime Festa e Kurban Bajramit të gjithë besimtarve  Muslimane ,paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi ju fat dhe lumturi në jet.

Ne dite te veqanta urohen njerez te veqant.Urimet u dergohen atyre qe e meritojne. Urime dhe me fet Festa e Kurban Bajaramit. Paqja dhe Meshira e Allahut qofshin gjithmone me ju…

Allahu te mirat ju dhuroft, gezimin ne familje ju shtofte,ju pranoft me te dashurit tuaj ne Gjeneht ua bashkoft,me Fat Kurban Bajrami

Drita e kesaj dite le ta ngrohe shpirtin tënd,gëzimi le ta mund hidherimin, Zoti ta dhasht at qe se ke,e ta rujt at qe e ke

Me fat ju qoft kjo feste e bekuar “Kurban Bajrami” dhe lusim Alla-Hun .xh.sh qe paqja dhe miresia e ALLA-HUT.XH.SH qofshi mbi ne dhe dhasht Zoti qe te presim dhe shum festa te tjera ju uroj nga zemra te gjithe besimtareve musliman ket feste dhe ishalla na ndihmon ALLA-LLHU .XH.SH , ne rrugen e tij se nuk ka rrug tjeter perveq rruges se ALLA-HUT ,ju pershendes dhe kalofshi sa me mire kete dite dhe tan jeta ju koft e lumtur .

Një Pëllumb në dritare troket
Hape dritaren se diqka të pret
Në krahët e tij a një porosi
Urime Kurban Bajrami
dhe Zoti qoft me ty ,

Urime per çdo shqiptarë që di ta kuptojë nivelin e sakrifices , se me gjakun e derdhur te bagëtive ben ofertën e nje ekuilibri harmonik ne bashkjetim!

Me lule ne dore
Me rrespekt shpirteror
Me dashuri te vertet
Me bindje ne Krijusin e vertet
Me Fat Kurban Bajrami
Dhe gjithe te mirat ne jete

Mesazhi i Kurban-Bajramit, eshte qe sa me shume te mbreteroj solidariteti, respekti dhe dashuria nder njerez, mbi te gjitha, sakrifica per te miren dhe te drejten.
Me Fat Kurban Bajrami!

Tags: , , , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet. Ne te kundert, nuk do te publikohen. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org.!
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

47 Responses

 1. Shum sms te mira
  Urime Bajramin te gjithve

 2. URIME PER TE GJITHE SHQIPTARET,GEZZUAR!!!!!!!

 3. urime kurban bajramin te gjitheve muslimaneve kudo ne bot

 4. shum te mire jeni veq vazhdoni se kushe nuk munde te ju kaloj nice.

 5. nuk paska shum poezi ju lutem diqka prej me te mirave na i sjelllni

 6. shum sms te mir urime the gjith myslimanve festa e fitet bajramit tung kaloni mir tan ju pershedes s

 7. Urime Urime festa e fiter bajramit gjith shqiptareve ku do qe jan

 8. ju lutem ma shum sms

 9. urime kurban bajramin ua uroj te gjith myslimaneve shqiptar kado qe ndodhen ne bot .kjo eshte dit e shtrenjt kjo eshte dit e qmuar kjo eshte dita me e madhe ne bot ta duam allahun eshte gjeja me e shtrenjt ne bot .urime festen e kurban bajramit allahu ju bekoft dhe ju shendrrit ne rrugen e suksesit dhe ju sjellt lumturi na zemrat dhe ne shtepit e juaja

 10. me fat kurban bajrami i urojm te gjithve shqiptarve edhe dashuris sime erlind sheh e dua shumm

 11. BAJRAMI, DITË E SHPËRBLIMEVE

  ____@______@______@________@___
  ___@_________@__@___________@__
  ___@___________@____________@__
  ____@__________ME__________@__
  _____@_________FAT________@___
  ______ @_____BAJRAMI_____@_____
  ________ @_____________@_______
  ___________@_________@_________
  _____________@_____@___________
  ________________@____________
  urime festa per te gjithSot e mora nje sms shume te mire qe me pelqej shume andaj po e ndaj me ju!

  Jeta pa besim nuk ka kuptim,
  Fjala e bukur dhe vepra e mire
  jane i vetmi shpetim,
  Kjo dite Bajrami qoft per ju
  perplot gezim!Jeta pa besim nuk ka kuptim, Fjala e bukur dhe vepra e mire, jane i vetmi shpetim, Kjo dite Bajrami qoft per ju
  perplot gezim!

  Ne kete dite te shenjte
  qdo musliman feston
  Nje engjull parajse
  Kuranin shfleton
  Nje urate e Zotit ne qdo
  Porte troket

  Nje pellumb i shkuar
  ne dritare troket
  mos nguro po hap dritaren
  se dicka e mir te pret,
  ne krahet e tij ka nje porosi
  URIME KURBAN BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY…

 12. ju shperbleft Allahu ..
  paqja dhe meshira e Allahut qoft mbi ju..

 13. urime kurban bajraminn fatt ne jet

 14. urime festa per te gjithSot e mora nje sms shume te mire qe me pelqej shume andaj po e ndaj me ju!
  Jeta pa besim nuk ka kuptim,
  Fjala e bukur dhe vepra e mire
  jane i vetmi shpetim,
  Kjo dite Bajrami qoft per ju
  perplot gezim!Jeta pa besim nuk ka kuptim, Fjala e bukur dhe vepra e mire, jane i vetmi shpetim, Kjo dite Bajrami qoft per ju
  perplot gezim!
  Ne kete dite te shenjte
  qdo musliman feston
  Nje engjull parajse
  Kuranin shfleton
  Nje urate e Zotit ne qdo
  Porte troket
  Nje pellumb i shkuar
  ne dritare troket
  mos nguro po hap dritaren
  se dicka e mir te pret,
  ne krahet e tij ka nje porosi
  URIME KURBAN BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY…

 15. Shummm, Te Mira Ketoo Poezii Apoo Urime per kurban Bajramm Urimmeee shummmmmmmmmmm!!!!!!i pershendess te gjithve
  <3

 16. URIME TE GJITHVE ATYRE QE E FESTOJN FESTEN E KURBAN BAJRAMIT

 17. urime te gjithve festa e kurban bajramit qofshi te lumtur gjat gjith jetes urime….

 18. urime te gjithve kur ban bajrmi uroj m te lumtur

 19. shum te mira allahi qoft me ju urimee te gjithve bajramiii

 20. S’ka fe me te bukur se ISLAMI S’ka liber me te shenjtë se KUR’ANI Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj.Diturija te jete burim i lumturise.Dashuria te jete freskim shpirti pergjithmone. Allahu te mirat ju dhuroft, gezimin ne familje ju shtofte,ju pranoft me te dashurit tuaj ne Xhenet ua bashkoft, Drita e kesaj dite le ta ngrohe shpirtin tënd,gëzimi le ta mund hidherimin, Zoti ta dhasht at qe se ke,e ta rujt at qe e ke. Faqebardhe Na E Percjellt Hallalli E Jo Harami Si cdo Vjet, Edhe Kete Dite Me Bakllava Me E Prit. Sot eshte dita ku pikon loti, sot eshte dita ku permendet zoti, sot eshte dita e muslimanit, dhe te them nga zemra, Gjith te mirat kane shperblim, gjithe te keqijat kane shpetim, Me fat ju qoft kjo feste e bekuar “Kurban Bajrami” dhe lusim Alla-Hun .xh.sh qe paqja dhe miresia e ALLA-HU qofshi mbi ne dhe dhasht Zoti qe te presim dhe shum festa te tjera ju uroj nga zemra te gjithe besimtareve musliman ket feste dhe ishalla na ndihmon ALLA-LLHU ne rrugen e tij se nuk ka rrug se nuk ka rrug tjeter perveq rruges se ALLA-HUT ,ju pershendes dhe kalofshi sa me mire kete dite dhe tan jeta ju koft e lumtur . Bashk me Familjen Tuaj.

 21. ju uroj bajramin dhe jet me te lumtur ama 1 sen interesant se nuk ban me u rreh mesveti femijet dhe te medhajet naten e bajramit dhe diten se gjeth viti shkon tu rreee ciaoooo ju falenderoj shummm ky ishte komenti im….

 22. Shum komente te mira
  Te gjithëve i’a uroj festen
  E KURBAN BAJRAMIT

 23. Nje pellumb i shkuar
  ne dritare troket
  mos nguro po hap dritaren
  se dicka e mir te pret,
  ne krahet e tij ka nje porosi
  URIME BAJRAMI ZOTI QOFT ME TY…

 24. urime kurban bajramin ua uroj te gjith myslimaneve shqiptar kado qe ndodhen ne bot .kjo eshte dit e shtrenjt kjo eshte dit e qmuar kjo eshte dita me e madhe ne bot ta duam allahun eshte gjeja me e shtrenjt ne bot .urime festen e kurban bajramit allahu ju bekoft dhe ju shendrrit ne rrugen e suksesit dhe ju sjellt lumturi na zemrat dhe ne shtepit e juaja

 25. mos e dashuro njerin kur nuk te dashuron po ti ja ep paqe kurse aj ta kdhen shpinen

 26. ooooooo shpirt ku je bre ku em ke vet o shpirt pse nuk ke hi iq ne net sod bre qa ki em trego bre zemer te kam o jeta ime bre

 27. ???????????????????????????????
  (¯`’? ?? ?? ?? Urime festën e Kurban Bajramit ?? ?? ?? ?’´¯) ???????????????????????????????

  shum mir fjalt e kurban bajramit

 28. Me lule ne dore
  Me rrespekt shpirteror
  Me dashuri te vertet
  Me bindje ne Krijusin e vertet
  Me Fat Kurban Bajrami
  Dhe gjithe te mirat ne jete

 29. Falë All-llahut të larta. Vetëm adhurojnë vetëm Atë dhe të kërkojmë ndihmë nga Ai. Saj duhet të drejtohen të këqijat e shpirtrave tanë. Të cilin ai i referohet, askush nuk mund të ju merr në një mashtrim, dhe të cilin ai u largua në mashtrim, askush nuk mund të referohet në rrugën e drejtë. Dëshmitarët se nuk ka zot tjetër që meriton të nderohet (ibadet) përveç Allahut, i lartësuar dhe të festohet, dhe dëshmitarët se Profeti Muhamed e paqja Allahut qofshin mbi të, shërbëtorin e tij dhe anëtar i Parlamentit.

 30. ju uroj te gjithve festen e kurban bajramit te gjithve nga saemira kudo qe jan ju uroj fat e lumturi ne jet pergjithmon urimee

 31. ua uroj te gjithve besimtareve dhe muslimanve ua uroj kurban bajramin

 32. urime te gjith muslimanve muaji is hejt i ramazanit si dhe kurban bajrami zoti ju bekoft e ju shperbleft me te mira ne ket jet dhe ne ahiret AMIN….

 33. jeta pa besim nuk ka kuptim fjala e mir dhe vepra mir jan i vetmi shpetim kjo dit bajrami qoft perplot gezim<3<3<3,e rrespekt qendresa morina

 34. te ghith urime tave fiter bajramin

 35. ju uroj nje dit sa me te mir dhe me ? fat KURBAN BAJRAMI ? Ju dashuroj nje jet sa me te lumter Urim vllezer ton ?MUSLIMAN ? KURABN BAJRAMIN ?

 36. ”Urime Bajramin”.

  Ne kete dite te shenjte
  qdo musliman feston
  Nje engjull parajse
  Kuranin shfleton
  Nje urate e Zotit ne qdo
  Porte troket
  Me fat Bajramin e qdo te mire ne jete !

  Aroma e Bajramit,tingeillma e ezanit,
  deperton thelle dhe shpon zemren e muslimanit,
  mbreteron gezimi.mbreteron hareja
  se neve te gjitheve na bashkon feja.

  Festen e Bajramit te gjitheve ua uroj
  vellezerve e motrave,selam ju dergoj,
  ne rruge te delire Allahu na udhezofte,
  xheneti stacioni i fundit per ne qofte.

 37. Zgjohu , zgjohu o musliman , sot festojn të bukurin Bajram ?

 38. me fat te gjithve muslimaneve kudo qe jan kurban bajramin

 39. Sot eshte dita ku pikon loti,
  sot eshte dita ku permendet zoti,
  sot eshte dita e muslimanit,
  dhe te them nga zemra,
  Urime festa e Bajramit

 40. Faqebardhe Na Qoft Bajrami
  E Na Percjellt Hallalli E Jo Harami
  Si cdo Vjet, Edhe Kete Dite
  Me Bakllava Me E Prit
  Me Zemer Te Mire E Per Shume Mot
  Mos Ju Shkoft Mundimi Kot
  Kete Urim Me Zemer Te Mire
  E Dergon ^Liza me shum Deshire

 41. boll tmira kokan poezit

Trackbacks/Pingbacks

Komenti juaj: