Me Fat Kurban Bajrami

S’ka fe me te bukur se ISLAMI
S’ka liber me te shenjtë se KUR’ANI
S’ka muaj me te bekuar se RAMAZANI
Me fat te gjithve Kurban Bajrami

 

Stafi i Zemra.org të gjithë besimtarëve musliman ua uron festën madhështore të Kurban Bajramit, e cila është simbol i humanitetit, solidaritetit, pajtimit, unitetit e mirëkuptimit.

Bajrami është festë ku ndihmohen të varfrit e të shtypurit dhe u shtrihet dora hallexhinjve të ngratë.

Në këtë ditë të sakrificës le të forcohen lidhjet familjare dhe le të mbizotërojnë ndjenjat e dashurisë, ndërsa në marrëdhëniet ndërnjerëzore le të dominojë zëri i arsyes, le të mbretërojë paqja, harmonia dhe siguria.

Dhashtë Zoti Kurban Bajrami në mesin tuaj të sjell gëzim, lumturi dhe mirëqenie.

Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj.Diturija te jete burim i lumturise.Dashuria te jete ferskim shpirti pergjithmone.Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire.

Urime Festa e Kurban Bajramit të gjithë besimtarve  Muslimane ,paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi ju fat dhe lumturi në jet.

Ne dite te veqanta urohen njerez te veqant.Urimet u dergohen atyre qe e meritojne. Urime dhe me fet Festa e Kurban Bajaramit. Paqja dhe Meshira e Allahut qofshin gjithmone me ju…

Allahu te mirat ju dhuroft, gezimin ne familje ju shtofte,ju pranoft me te dashurit tuaj ne Gjeneht ua bashkoft,me Fat Kurban Bajrami

Drita e kesaj dite le ta ngrohe shpirtin tënd,gëzimi le ta mund hidherimin, Zoti ta dhasht at qe se ke,e ta rujt at qe e ke

Me fat ju qoft kjo feste e bekuar “Kurban Bajrami” dhe lusim Alla-Hun .xh.sh qe paqja dhe miresia e ALLA-HUT.XH.SH qofshi mbi ne dhe dhasht Zoti qe te presim dhe shum festa te tjera ju uroj nga zemra te gjithe besimtareve musliman ket feste dhe ishalla na ndihmon ALLA-LLHU .XH.SH , ne rrugen e tij se nuk ka rrug tjeter perveq rruges se ALLA-HUT ,ju pershendes dhe kalofshi sa me mire kete dite dhe tan jeta ju koft e lumtur .

kurban-bajrami

Një Pëllumb në dritare troket
Hape dritaren se diqka të pret
Në krahët e tij a një porosi
Urime Kurban Bajrami
dhe Zoti qoft me ty ,

Urime per çdo shqiptarë që di ta kuptojë nivelin e sakrifices , se me gjakun e derdhur te bagëtive ben ofertën e nje ekuilibri harmonik ne bashkjetim!

Me lule ne dore
Me rrespekt shpirteror
Me dashuri te vertet
Me bindje ne Krijusin e vertet
Me Fat Kurban Bajrami
Dhe gjithe te mirat ne jete

Mesazhi i Kurban-Bajramit, eshte qe sa me shume te mbreteroj solidariteti, respekti dhe dashuria nder njerez, mbi te gjitha, sakrifica per te miren dhe te drejten.
Me Fat Kurban Bajrami!

Zemra - How to Get a Free Car Insurance Quote in 15 Minutes or Less, Maybe you`ve heard something about saving 15% or more on your car insurance. Maybe you`re charmed with an eloquent little Gecko. No matter how you found us, you`re in the right place to get a fast, free, and accurate auto insurance quote online. Just answer some simple questions about: Yourself Other drivers Your car We will then ask you questions about possible auto insurance discounts you may qualify for that would reduce your insurance costs. In 15 minutes or less you`ll have a personalized car insurance quote. If you like what you see, you can purchase immediately and start enjoying Insurances top-notch coverage. Need help choosing the right car insurance? That`s where we come in. Car insurance isn't the simplest thing to understand. Between legal requirements, optional coverage, deductible choices, and different coverage levels, its not always easy to figure out how to choose the best auto insurance policy. Do you need full coverage or liability only? What does this mean? If your car is new, leased or purchased with a loan, you`ll probably need "full coverage." In case of an accident, these coverages will help protect your car and the other driver up to the limits shown on your policy. At a minimum, full coverage includes: The standard liability protection Both collision and comprehensive coverage Unless a third party requires full coverage (standard in many loans and leases), you can choose to carry "liability only," which typically only protects the other driver and their vehicle in case you are found at-fault for an accident. Its a good idea to make sure you could afford to replace your car out-of-pocket when considering this option. Take a look at all of the auto insurance coverage options available from Insurance and how each one protects you. Still deciding on what car insurance you need? We understand that you want the best deal and the most accurate car insurance rates. That`s why Insurance will store your quote for 90 days so you wont have to start over. At Insurance, were confident that you`ll receive excellent service and affordable car insurance prices. Insurance agents are always available to help you find the right protection and give you peace of mind. Take note of your auto insurance quote reference number that will appear on the top right when you save your quote then connect with a real person. Insurances teams of professionally trained agents are available 24 hours a day online (AUTO). Once you purchase your auto insurance policy, you can sign up for instant, round-the-clock access to your policy. Are you ready to save on your auto insurance? Go ahead, get a car insurance quote. You`ve got nothing to lose, and a lot to save!

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Zemra.org

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Publikoni komentin tuaj!

VEREJTJE: Te nderuar komentues! Duke mos dashur te cenojme opinionet tuaja, lutemi qe ato te mos permbajne fyerje dhe ofendime personale dhe te kene lidhje me shkrimin, apo temen per te cilen komentohet, ne te kundert, komenti nuk do te publikohet. Ju falenderojme qe na ndiqni dhe ju ftojme te vazhdoni te jeni pjese e Zemra.Org!

Komenti juaj:

VEREJTJE:

Administratorët e Zemra.Org mbajnë të drejtën e fshirjes së të gjitha komenteve që nuk i përmbahen temës së artikullit, kanë përmbajtje fyese ose përdoren për promovimin e faqeve të tjera. Ju falemnderit për mirëkuptim!

*
*