BajramiIslamSms Per Bajram

Me Fat Kurban Bajrami

Sms mesazhe per Kurban Bajram

S’ka fe me te bukur se ISLAMI
S’ka liber me te shenjtë se KUR’ANI
S’ka muaj me te bekuar se RAMAZANI
Me fat te gjithve Kurban Bajrami

 

Stafi i Zemra.org të gjithë besimtarëve musliman ua uron festën madhështore të Kurban Bajramit, e cila është simbol i humanitetit, solidaritetit, pajtimit, unitetit e mirëkuptimit.

Bajrami është festë ku ndihmohen të varfrit e të shtypurit dhe u shtrihet dora hallexhinjve të ngratë.

Në këtë ditë të sakrificës le të forcohen lidhjet familjare dhe le të mbizotërojnë ndjenjat e dashurisë, ndërsa në marrëdhëniet ndërnjerëzore le të dominojë zëri i arsyes, le të mbretërojë paqja, harmonia dhe siguria.

Dhashtë Zoti Kurban Bajrami në mesin tuaj të sjell gëzim, lumturi dhe mirëqenie.

Lumturija le te jete primare ne jeten tuaj.Diturija te jete burim i lumturise.Dashuria te jete ferskim shpirti pergjithmone.Mbi te gjitha ju uroj shendet te mire.

Urime Festa e Kurban Bajramit të gjithë besimtarve  Muslimane ,paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi ju fat dhe lumturi në jet.

Ne dite te veqanta urohen njerez te veqant.Urimet u dergohen atyre qe e meritojne. Urime dhe me fet Festa e Kurban Bajaramit. Paqja dhe Meshira e Allahut qofshin gjithmone me ju…

Allahu te mirat ju dhuroft, gezimin ne familje ju shtofte,ju pranoft me te dashurit tuaj ne Gjeneht ua bashkoft,me Fat Kurban Bajrami

Drita e kesaj dite le ta ngrohe shpirtin tënd,gëzimi le ta mund hidherimin, Zoti ta dhasht at qe se ke,e ta rujt at qe e ke

Me fat ju qoft kjo feste e bekuar “Kurban Bajrami” dhe lusim Alla-Hun .xh.sh qe paqja dhe miresia e ALLA-HUT.XH.SH qofshi mbi ne dhe dhasht Zoti qe te presim dhe shum festa te tjera ju uroj nga zemra te gjithe besimtareve musliman ket feste dhe ishalla na ndihmon ALLA-LLHU .XH.SH , ne rrugen e tij se nuk ka rrug tjeter perveq rruges se ALLA-HUT ,ju pershendes dhe kalofshi sa me mire kete dite dhe tan jeta ju koft e lumtur .

kurban-bajrami

Një Pëllumb në dritare troket
Hape dritaren se diqka të pret
Në krahët e tij a një porosi
Urime Kurban Bajrami
dhe Zoti qoft me ty ,

Urime per çdo shqiptarë që di ta kuptojë nivelin e sakrifices , se me gjakun e derdhur te bagëtive ben ofertën e nje ekuilibri harmonik ne bashkjetim!

Me lule ne dore
Me rrespekt shpirteror
Me dashuri te vertet
Me bindje ne Krijusin e vertet
Me Fat Kurban Bajrami
Dhe gjithe te mirat ne jete

Mesazhi i Kurban-Bajramit, eshte qe sa me shume te mbreteroj solidariteti, respekti dhe dashuria nder njerez, mbi te gjitha, sakrifica per te miren dhe te drejten.
Me Fat Kurban Bajrami!

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button