s Lajme nga Maqedonia | Lajme nga Kosova | Lajmet e Fundit | Lajme | Lajmi i Fundit | ajmet nga Bota | Lajme nga Rajoni | Lajme nga Shqiperia - www.Zemra.Org
List/Grid

Lajme Subscribe to Lajme

Facebook po përgjon telefonin tonë

Facebook po përgjon telefonin tonë

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të …

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Aventurës së Jona Dervishit në FSHF i ka ardhur fundi. Bukuroshja e zyrës për shtyp pritet që të largohet së shpejti nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se largimi i Dervishit është punë ditësh.

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Kujtojmë opinionin se polici shqiptar Feta Alimi , i cili shpëtoi deputetin dhe liderin e ASH Ziadin Sela, jo që nuk u shpërblye, por ai u burgos dhe tani gjendet në paraburgim dhe rrezikon të denohet me shumë vite burg.

Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO)

Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO)

Gjatë protestave të djeshme të mbajtura në Melburn të Australisë ka ndodhur një incident i përgjakshëm mes komunitetit grek dhe atij maqedonas. Sipas mediave që kanë raportuar për ngjarjen, gjatë… Read more »

Në Australi nga temperaturat e larta ka filluar të shkrihet asfalti

Në Australi nga temperaturat e larta ka filluar të shkrihet asfalti

Shërbimet emergjente në juglindje të Australisë kanë këshilluar njerëzit që të qëndrojnë brenda shtëpive derisa i nxehti i rrezikshëm ka përshirë vendin, me temperatura aq të larta sa në disa… Read more »

Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani”

Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani”

Fadil Arsllani, i dënuar me 11 vjet e gjysmë burg për lëndën “Çekani” sot është liruar nga burgu. Nga drejtoria e burgjeve për Alsat M konfirmuan lajmin duke thënë që… Read more »

Milano, shkatërrohet banda kriminale e 11 “skifterëve” shqiptarë (Video)

Milano, shkatërrohet banda kriminale e 11 “skifterëve” shqiptarë (Video)

Një bandë prej 11 shqiptarësh që kryenin vjedhje në Milano është shkatërruar nga policia. Mediat italiane bëjnë të ditur se karabinierët kanë arrestuar 10 prej tyre, ndërsa njëri është në… Read more »

I shkoi në lokalin ku punonte me disa miq të saj, shqiptari rreh gruan australiane

I shkoi në lokalin ku punonte me disa miq të saj, shqiptari rreh gruan australiane

Një bashkëshort i dhunshëm i ka shpëtuar burgut, edhe pse ka dhunuar të shoqen e tij australiane.

Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, ndërsa vendimi i Gjykatës është dhënë me 10 nëntor të këtij viti, shkruan “Panorama”.

RRUGET E TRANSPORTIT TE DROGES NGA SHQIPERIA DHE MODUS OPERANDI I TRAFIKANTEVE TE DROGES

RRUGET E TRANSPORTIT TE DROGES NGA SHQIPERIA DHE MODUS OPERANDI I TRAFIKANTEVE TE DROGES

RRUGET E TRANSPORTIT TE DROGES NGA SHQIPERIA DHE MODUS OPERANDI I TRAFIKANTEVE TE DROGES Maksim Ferra ? Drejtori Ekzekutiv i Unionit “Stop Krimit” me seli kombetare Tirane ? Shqiperi &… Read more »

Facebook “u fik derën” bizneseve, ndryshimi drastik që po “fundos” faqet

Facebook “u fik derën” bizneseve, ndryshimi drastik që po “fundos” faqet

Në një deklaratë të bërë publike, rrjeti social gjigant thotë se do të bëjë këtë ndryshim “për reduktuar linqet me kualitet të ulët/cilësi të dobët” në kryefaqen e përdoruesve. Facebook… Read more »