s Lajme Archives | www.Zemra.Org
List/Grid

Lajme Subscribe to Lajme

Forcat Speciale plagosin 77-vjeçarin, policia: Doli në dritare me armë në dorë

Forcat Speciale plagosin 77-vjeçarin, policia: Doli në dritare me armë në dorë

Forcat RENEA gjatë një operacioni në Divjakë në orët e para të ditës së sotme kanë plagosur një burrë të moshuar, i cili ka marrë plumba në kokë dhe është… Read more »

Kur do të mund të udhëtojnë kosovarët pa viza, bazuar në shembullin e Ukrainës?

Kur do të mund të udhëtojnë kosovarët pa viza, bazuar në shembullin e Ukrainës?

“Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fundit nga elita politike në Kosovë. Por, kur në fakt do të… Read more »

“Nxehen gjakrat”, të ftuarit braktisin emisionin “Me zemër të hapur” (Video)

“Nxehen gjakrat”, të ftuarit braktisin emisionin “Me zemër të hapur” (Video)

Momente tensioni, ngritje zëri dhe akuza që prekin jetën e një fëmije 5 vjeç. Një martesë e prerë në mes ka sjellë konflikte për një periudhë të gjatë mes një… Read more »

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

Sekuestrohen 50 kilogramë hashash në Vlorë

Policia e Vlorës ka sekuestruar 50 kg hashash në lagjen “Partizani” të këtij qyteti, pranë spitalit. Në një banesë 3-katëshe janë gjetur armë dhe drogë, ndërkohë që është shoqëruar një… Read more »

Facebook po përgjon telefonin tonë

Facebook po përgjon telefonin tonë

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të …

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Reformë në FSHF, largohet zëdhënësja bukuroshe Jona Dervishi sepse…

Aventurës së Jona Dervishit në FSHF i ka ardhur fundi. Bukuroshja e zyrës për shtyp pritet që të largohet së shpejti nga Federata Shqiptare e Futbollit. “Panorama Sport” mëson ekskluzivisht se largimi i Dervishit është punë ditësh.

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Mirënjohje policëve që mbrojtën Zaevin, me 27 Prill, ndërsa për shpëtuesin e Selës, paraburgim!?

Kujtojmë opinionin se polici shqiptar Feta Alimi , i cili shpëtoi deputetin dhe liderin e ASH Ziadin Sela, jo që nuk u shpërblye, por ai u burgos dhe tani gjendet në paraburgim dhe rrezikon të denohet me shumë vite burg.

Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO)

Rrahje mes maqedonasve dhe grekëve (VIDEO)

Gjatë protestave të djeshme të mbajtura në Melburn të Australisë ka ndodhur një incident i përgjakshëm mes komunitetit grek dhe atij maqedonas. Sipas mediave që kanë raportuar për ngjarjen, gjatë… Read more »

Në Australi nga temperaturat e larta ka filluar të shkrihet asfalti

Në Australi nga temperaturat e larta ka filluar të shkrihet asfalti

Shërbimet emergjente në juglindje të Australisë kanë këshilluar njerëzit që të qëndrojnë brenda shtëpive derisa i nxehti i rrezikshëm ka përshirë vendin, me temperatura aq të larta sa në disa… Read more »

Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani”

Lirohet përkohësisht Fadil Arsllani, i dënuari kryesor në rastin “Çekani”

Fadil Arsllani, i dënuar me 11 vjet e gjysmë burg për lëndën “Çekani” sot është liruar nga burgu. Nga drejtoria e burgjeve për Alsat M konfirmuan lajmin duke thënë që… Read more »