s Teknologjia | Lajme nga Teknologjia | Teknologjia e Vendit | Teknologjia e Botes - www.Zemra.Org
List/Grid

Teknologji Subscribe to Teknologji

Facebook po përgjon telefonin tonë

Facebook po përgjon telefonin tonë

Një skandal i madh ka përfshirë sërish Facebook-un, i cili akuzohet së ka përgjuar jo vetëm mesazhet e përdoruesve por edhe telefonat e tyre. Dyshimi është thelluar më shumë gjatë viteve. Facebook mendohet të ketë dëgjuar telefonatat e përdoruesve të tij përmes mikrofonit të …

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

iPhone së shpejti do t’i hap dyert e shtëpive dhe veturave

Apple janë duke punuar për të përmirësuar iPhonet që janë të pajisur me NFC me aftësinë për të zhbllokuar dyert, dhomat e hoteleve dhe makinat. NFC, i pranishëm në iPhone 6 dhe lart, lejon shkëmbime informacionit pa kontakt dhe bën të mundur përdorimin e

Facebook “u fik derën” bizneseve, ndryshimi drastik që po “fundos” faqet

Facebook “u fik derën” bizneseve, ndryshimi drastik që po “fundos” faqet

Në një deklaratë të bërë publike, rrjeti social gjigant thotë se do të bëjë këtë ndryshim “për reduktuar linqet me kualitet të ulët/cilësi të dobët” në kryefaqen e përdoruesve. Facebook… Read more »

Apple iPhone SE: Çdo gjë që ishte e vjetër dje, sot është e re

Apple iPhone SE: Çdo gjë që ishte e vjetër dje, sot është e re

Me iPhone SE, çdo gjë që konsiderohej e vjetër tashmë është e re, por a ja vlen një telefon inteligjent me ekran 4inç në 2016-tën? iPhone SE vjen si telefoni… Read more »

Risi në Facebook Messenger

Risi në Facebook Messenger

Facebook Messenger së shpejti do t’ju lejojë që të dërgoni sms, pasi që kompania aktualisht është duke e testuar integrimin e SMS në Messenger. Kjo nuk është e gjitha çfarë… Read more »

BOPM BlackList 2016

BOPM BlackList 2016

Do your have a problem with bots and drones connecting to your server? Have you been looking for a BOPM BlackList 2016 that will catch most of the proxies connecting… Read more »

Cilat janë vendet më internetin më të mirë në botë?

Cilat janë vendet më internetin më të mirë në botë?

Nëse Interneti është shumë i rëndësishëm për ju, atëherë ju mbase duhet ta rishikoni mundësinë e vendbanimit. Të paktën kështu thuhet sipas një raporti të ri nga Unioni Ndërkombëtar i… Read more »

Kjo është teknologjia e fundit e patentuar nga Samsung [FOTO / VIDEO]

Kjo është teknologjia e fundit e patentuar nga Samsung [FOTO / VIDEO]

Samsung ka patentuar dizajnin e telefonit që paloset dhe rrotullohet. Mesa duket Samsung nuk është mjaftuar me ekranin e lakuar të Galaxy Edge 6. Së fundmi Samsung ka patentuar dizajnin… Read more »

Lamtumirë iPhone, ky është celulari më i mirë në botë

Lamtumirë iPhone, ky është celulari më i mirë në botë

Celulari P8 i Huawei është celulari më i mirë që ndoshta nuk keni dëgjuar kurrë për të. Huawei është kompania më e madhe e celularëve që ndoshta kurrë nuk keni… Read more »

Gjeniu nga Gostivari ka krijuar intelegjencë artificiale

Gjeniu nga Gostivari ka krijuar intelegjencë artificiale

Shkup, 22 mars– Shkenctari dhe matematicienti nga Gostivari, Blerim Emruli ka bërë një hulumtim shekullor me të cilën do t’ju ndihmon informaticientëve që në të ardhmen të krijojnë pajisje kompjuterike… Read more »