s Poezi Dashurie | Poezi Dashurie Shqip | Poezi Dashurie 2014
List/Grid

Poezi Dashurie Subscribe to Poezi Dashurie

Urime për Shën Valentin

Urime për Shën Valentin

Edhe pse thonë se koha hakmerret me harresë ndaj kujtimeve, dashuria ime për ty kurrë nuk do të zbehet.
Ajo që bëhet për hir të dashurisë është përtej të mirës dhe së keqes.
Kisha dashur që kurrë të mos përfundojnë ato ditë.

Shoqeria e vajzave ne AlbaChat

Shoqeria e vajzave ne AlbaChat

ZaNa –Fr:  Sot me erdhen ne mendje  shume kujtimet dhe caste te bukura qe i kalova me juve  #vajza .Nje gje e di qe koha me juve nuk ishte  vetem… Read more »

Poezi per shoqerin e AlbaChat

Poezi per shoqerin e AlbaChat

Koha shkon dhe vitet nuk ndalen Kur je ne mesin e nje shoqeri te mire Ditet shkojne shpejt dhe si vren se si shkuan. Kur jam me ju reflektoj Lumturi… Read more »

Per Miqesine

Per Miqesine

Po mundohna me shpreh  qka jam tu ndje… Kjo nate shume e shkurt, I kujtoj ditet dhe netet qe kaualm se bashku “ Athu”, ku kem me mbet..!  A kem… Read more »

Sikur!

Sikur!

Sikur ëndrra të ishte realitet Asgjë më shumë s’do të doja n’jetë! Çfarë kënaqësie unë do të kisha Me ty si në ëndërr sikur të isha?! Ah! kjo mendja ime… Read more »

Dashnor “budalla”

Dashnor “budalla”

Ngucur prane teje Sa i lirshem jam Ku me pare te vete Me pas, ku te ndal? Mos ma vere re Kam pangopesi Ngucur teje ndjej Etje dhe uri. Ti… Read more »

Fundi i Jetes

Fundi i Jetes

Edhe një ditë e re në vargun e jetës Edhe një ditë rëndon mbi supet e mia, E gota e ime është e mbushur plot Njëra gjysmë me helm, dhe… Read more »

Pa ty

Pa ty

Pa ty jete me duket e ashper Pa ty cdo gje me duket e vdekur Pa ty dhe dita kurre ska mbarim Pa ty dhe yjet nuk kane te njejtin… Read more »

Dashuria

Dashuria

Më e rëndë se toka Më e lehtë se hija E vjeter sa lindja Pafund sa gjithësia E ëmbël sa fjala E hidhur sa pikëllimi E ngrohët sa falja E… Read more »

Plagë Dashurie

Plagë Dashurie

Gjendesh diku larg, qe as vete s’mund ta paramndoj, se kur do te kthehesh fati do ta percaktoj. Si mund te jetosh pa mua kur te mundon vetmia njeriu me… Read more »