s Zgjedhje Parlamentare | Zgjedhje Presidenciale | Zgjedhjet ne Maqedoni | Zgjedhjet ne Kosove | Zgjedhjet ne Shqiperi Zgjedhjet 2011 - www.Zemra.Org
List/Grid

Zgjedhje Subscribe to Zgjedhje

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Obama: Nuk e urojmë Thaçin pa u vërtetuar se u zgjodh pa e shkelur Kushtetutën

Duket se zgjedhja e Hashim Thaçit si President i Kosovës është duke u marrë me rezerva nga shtetet mike. Pasi që nga zgjedhja e tij, ai nuk u urua as… Read more »

Pas tre humbjeve të mëdha radhazi, Rufi Osmani jep dorëheqje nga RDK-ja

Pas tre humbjeve të mëdha radhazi, Rufi Osmani jep dorëheqje nga RDK-ja

Rufi Osmani pas tre humbjeve të mëdha në Zgjedhjet e Parakohshme Parlamentare të vitit 2011, Zgjedhjeve lokale për kryetar të komunës së Gostivarit në vitin 2013 dhe së fundmi në… Read more »

Foto lajm, BDI feston në Gostivar

Foto lajm, BDI feston në Gostivar

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

BDI feston, Kryetari Ahmeti: Fitorja historike i dedikohet kombit shqiptar

Bashkimi Demokratik për Integrim ka fituar mbi 150 mijë vota dhe pretendon të marrë deputetin e njëzetë. Këtë fitore ia dedikojmë Kombit Shqiptar dhe të gjithë votuesve të BDI-së. Kështu… Read more »

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Vazhdojnë reagimet ndaj rrahjes së aktivistit të PDSH-së nga ana e huliganëve të BDI-së

Nëndega e PDSH-së e fshatit Sllupçan me indinjatë të thellë reagon kundër aktit qyqar, me rastin e sulmit fizik që u bë ndaj vllaut, bashkqytetarit dhe anëtarit të PDSH-së nga… Read more »

Nevzat Bejta në Gostivar fitoi opsioni i BDI-së, faleminderit shqiptarëve!

Nevzat Bejta në Gostivar fitoi opsioni i BDI-së, faleminderit shqiptarëve!

Shefi i Shtabit komunal zgjedhor të Degës së BDI-së në Gostivar, Nevzat Bejta, përpara masës së tubuar para selisë partiake në Gostivar, shpalosi rezultatet nga Zgjedhjet Presidenciale të mbajtura në… Read more »

Ermira Mehmeti: Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president

Ermira Mehmeti: Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar të bëhet president

Në tubimin e mbrëmshëm me qytetarë në Shkup, Bashkimi Demokratik për Integrim ka bërë thirrje që sërish shqiptarët t’i bojkotojnë zgjedhjet presidenciale. “Ka ardhur koha që në Maqedoni një shqiptar… Read more »

Nevzat Bejta fitoi në Gostivar!

Nevzat Bejta fitoi në Gostivar!

Të dhënat më të reja nga KSHZ flasin se BDI dhe kandidati i tyre Nevzat Bejta ka shënuar një fitore bindëse në Gostivarë, duke e mposhtë liderin e RDK-së Rufi… Read more »

Ne Zajas festohet fitorja e Fatmir Deharit

Ne Zajas festohet fitorja e Fatmir Deharit

Lajme të mira nga Maqedonia. Komuna e Kërçovës u fitua nga Fatmir Dehari. Për herë të parë kjo komunë fitohet nga një shqiptar në zgjedhjet lokale të Maqedonisë. Kjo fitore… Read more »

Gjakova më shumë votues se banorë

Gjakova më shumë votues se banorë

Numri i përgjithshëm i votuesve në Kosovë, për zgjedhjet e 12 dhjetorit të vitit 2010, ishte 1.630.636 persona. Ndërkaq, numri i përgjithshëm i banorëve, sipas regjistrimit të vitit të kaluar,… Read more »