s Karate | Lajme Sportive | Lajme per Karate - www.Zemra.Org
List/Grid

MMA Subscribe to MMA

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Shqiptari nokauton maqedonasin në ring (VIDEO)

Me plis në kokë, me muzikë shqipe në sfond, kikboksieri shqiptar Sazan Kimbo është futur në ring për të mbyllur ndeshjen që në raundin e parë duke mboshtur me nokaut maqedonasin Aleksandar Dimovski, shkruan Zemra.org.

Boksieri shqiptar fyhet në baza etnike, kafshon në ring kundërshtarin serb (VIDEO)

Boksieri shqiptar fyhet në baza etnike, kafshon në ring kundërshtarin serb (VIDEO)

Boksieri shqiptar, që jeton dhe vepron në Austri, Astrit Klementa, të premten në Munich është përballur me boksierin serb Andrej Pesiq, meç ky që nuk përfundoi në mënyrë sportive. Në… Read more »

Daniel Cormier vs. Alexander Gustafsson

Daniel Cormier vs. Alexander Gustafsson

Emigranti shqiptar në Gjermani, kampion bote në kickbox (Video)

Emigranti shqiptar në Gjermani, kampion bote në kickbox (Video)

Alban Dorzi, një i ri shqiptar që përveç titujve në Gjermani është shpallur së fundmi edhe kampion bote për amatorë në versionin ISKA në sportin e Kickboxit. Dëshirën për t’u… Read more »

Shqiptari i parë që foli shqip pas fitores së tij në UFC!

Shqiptari i parë që foli shqip pas fitores së tij në UFC!

Pas fitores ndaj kickboxerit Holandes, Ilir Latifi e bëri simbolin e shqiponjës me duart e tij dhe pas intervistës së shkurtë me reporterin e UFC, ai në fund falenderoi familjen… Read more »

Nora Gjakovës iu “mohua” medalja e arit (Video)

Nora Gjakovës iu “mohua” medalja e arit (Video)

Xhudistes Nora Gjakova i është mohuar medalja e arit në Lojërat Evropiane “Baku 2015”. Kështu ka deklaruar trajneri i saj, Driton Kuka, në një prononcim për Televizionin Dukagjini, transmeton Gazeta… Read more »

Bokseri 13 vjecar Shqiptar që është duke mahnitur botën (VIDEO)

Bokseri 13 vjecar Shqiptar që është duke mahnitur botën (VIDEO)

Vogëlushi Reshat Mati që nga mosha e tij e hershme është marë me boks dhe ka qenë Nr.1 në boxing dhe Nr.1 në kickboxing në kategorinë e tij, asnjëherë ska… Read more »

Anderson Silva vs Chris Weidman full fight video

Anderson Silva vs Chris Weidman full fight video

Watch Anderson Silva vs. Chris Weidman full fight video for free! Please like and share Anderson Silva vs. Chris Weidman fight video below. Official UFC results online: LIVE UFC 162 Anderson Silva vs. Chris Weidman – MMA… Read more »

Kesaj i thuhet lufte deri ne vdekje (VIDEO)

Kesaj i thuhet lufte deri ne vdekje (VIDEO)

Kesaj i thuhet lufte deri ne vdekje (VIDEO) [wp-like-locker][/wp-like-locker]

Rrahja me brutale qe egziston, nese je i dobet nga zemra mos e shiko  (VIDEO)

Rrahja me brutale qe egziston, nese je i dobet nga zemra mos e shiko (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker]