s Boks | Lajme nga Boksi | Boksi Shqiptar - www.Zemra.Org
List/Grid

Boks Subscribe to Boks

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe..

Flet pas ndeshjes Nuri Seferi,edhe kam dy fjal per Luan Krasniqin: O vlla Shqiptar a je ti qaj qe e kshillojshe Turkun per te me rrahur a veq mbonen syt?… Read more »

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Legjenda e boksit, kampioni botëror në peshat e rënda, Muhammad Ali vdiq në Phoenix të Arizonës, më 3 Qershor, “pas 32 vjet beteje me sëmundjen e Parkinsonit”, njoftoi familja e… Read more »

Sulmohet Kliçko nga zezakët Bring dhe Holifild (Video)

Sulmohet Kliçko nga zezakët Bring dhe Holifild (Video)

Boksieri ukrainas Vladimmi Klichko asesi nuk ka mundur të i ik provokimeve të zezakut Shenon Brigs. Gjatë intervistës së ukrainasit, pa pritur ka ndërhyrë Brigs duke kërkuar që të përballet… Read more »

Komuna e Gostivarit do ta organizoje përcjelljen e boksit midis Nuri Seferit dhe Krzysztof Glowacki

Komuna e Gostivarit do ta organizoje përcjelljen e boksit midis Nuri Seferit dhe Krzysztof Glowacki

Komuna e Gostivarit do ta organizoje përcjelljen e ndeshjes së boksit midis Nuri Seferit dhe Krzysztof Glowacki.  “Me anë të këtij organizimi dëshirohet ti jepet mbështetje morale boksierit nga Korita… Read more »

Nuri Seferi kampion Evropian në WBO, gëzon shqiptarët anë e mbanë botës

Nuri Seferi kampion Evropian në WBO, gëzon shqiptarët anë e mbanë botës

Boksieri i mirënjohur nga Korita e Gostivarit, Nuri Seferi fitoi titullin Evropian në kategorinë WBO, përballë hungarezit Tamas Lodi. Ndeshja u vendos me anë të pikëve ku u luajtën 12… Read more »

Boksieri Sefer Seferi me 16 Maj do të ngjitet në ringun e Hamburgut, krahas vëllait të tij Nuriut

Boksieri Sefer Seferi me 16 Maj do të ngjitet në ringun e Hamburgut, krahas vëllait të tij Nuriut

Boksieri nga Korita e Gostivarit, Seferi Seferi do të ndeshet me 16 Maj në Hamburg të Gjermanisë. Në të njëjtën natë dhe në të njëjtin vend ku vëllau i tij… Read more »

Wladimir Klitschko mbret në Moskë (Video)

Wladimir Klitschko mbret në Moskë (Video)

Wladimir Klitschko pa kurrfarë problemi ka arritur ta mbroj titullin e tij të kampionit. Ukrainasi mposhti rusin, Alexander Povetkin edhe pse dueli u zhvillua në arenën Olimpyski të Moskës. Shumica… Read more »

Nuri Seferi vs. Sasha Mitreski – Shqiptari duke e rrahur Maqedonasin (VIDEO)

Nuri Seferi vs. Sasha Mitreski – Shqiptari duke e rrahur Maqedonasin (VIDEO)

[wp-like-locker][/wp-like-locker] Nuri Seferi vs. Sasha Mitreski – Shqiptari duke e rrahur Maqedonasin (VIDEO)  

Nuk mposhtët lehtë gjaku i shqiptarit. Nuriu triumfon ndaj serbit (VIDEO)

Nuk mposhtët lehtë gjaku i shqiptarit. Nuriu triumfon ndaj serbit (VIDEO)

Nuri Seferi ka arrit ta kthej titullin WBO pas triumfit të madh që arriti ndaj serbit Nenad Stankoviç. Gjithçka mbaroj shpejt pasi që “Tajsoni shqiptar” nuk iu deshën ma shumë… Read more »

Nuri Seferi nokauton serbin për 15 sekonda

Nuri Seferi nokauton serbin për 15 sekonda

Boksieri shqiptar nga Gostivari i Maqedonisë, Nuri Seferi, sonte në Shkup u ngjitë në ring për t’u përballur me boksierin serb, Nenad Stankoviç, për titullin e kampionit të Europës në… Read more »